אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

למה לאפריקאים שיניים לבנות יותר?

20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
צד אחד הוא חסר ידע בנושא המדובר ומהצד השני הוא לחלוטין בטוח בהצהרותיו
בריאות השיניים היא אך ורק תוצאה של תזונה, והיא ביחס הפוך ל"מערביות" של התזונה. זה מתועד ולא ניתן להכחשה, זה לא אשלייה כפי שנטען, וגם לא קשור לכח הרצון. למשל מחקרו הקלאסי של ווסטון פרייס (ת "Nutrition and Physical Degeneration" Weston E. Price) מכוון שבריאות השיניים באה תמיד (תמיד!!), בכל אוכלסייה ובכל פרט באות יחד עם שאר מחלות הציוויליזצייה (לב, סרטן, סוכרת, סכיזופרנייה וכ"ו) זה מרמז בצורה משכנעת שלכולן יש אותה סיבה - זה לפחות ההיפותזה החסכונית ביותר. בריאות השיניים (בנוסף לגובה ובריאות השלד) הם המרקרים שמאפשרים לארכיאולוגים להבדיל במבט אחד בין שלד של צייד\נווד לזה של חקלאי, ולחלופין בין אוכלוסייה שחייה על תזונה מסורתית לזו המודרנית. (ראה ג'ארד דיאמנד http://www.ditext.com/diamond/mistake.html ) בנוסף וללא קשר, עוד אשלייה במאמר היא אשליית "אוכלוסיות פרימיטיביות תוחלת החיים קצרה יותר" תוחלת החיים למבוגר (ללא תמותת תינוקות, ילדים ) לא השתנתה כל כך הרבה ובטח שלא השתנתה תוחלת החיים הבריאים (ללא מחלות כרוניות - ועד כמה שכן, זה באופן די ברור לא בגלל הרפואה)- מה שדיי מרוקן מתוכן את ה"אובר הייפ" של הרפואה המודרנית. חוץ מזה לכלבה שלי יש שיניים נקיות ולבנות ללא חורים (בת 15), אוכלת בשר, ביצים וכ"ו וזה בניגוד גמור לכלבים אחרים של משפחה וחברים שאוכלים מזון כלבים תעשייתי (כפי שמומלץ ע"י וטרינרים) ולמרות שוטרינרים מבצעים להם טיפולי שיניים, ניקוי והלבנה, ו מצחצחים לכלבים שיניים, אחת הפרוצדורות הנפוצות (ראבק, זה לא התעללות?) - השיניים שלהן די רקובות והחניכיים מודלקות - זה בזעיר אנפין בדיוק אותה השאלה, למה כלבים ביתיים הם חולניים, עם שיניים רקובות והשמנה? וחיים גג 12-14 שנה? וובשנותיהם האחרונות צריך לקחת אותם על הידיים, כי הם לא יכולים לעלות מדרגות לבד? כאשר זה לא המצב בכלל באופן טבעי. אבל אני מניח שזה רק נדמה לי שהן לבנות כי הפרווה שלה היא חומה, וזו אשלייה אופטית שהשיניים שלה לבנות ללא דלקות חניכיים.
אלי | 20.04.14
19.
למה הוא פתח את הכתבה ב"ברברה היקרה" במקום "ברברה יקרה"?
זו הוכחה ברורה לשנאה של הכותב כלפי נשים והנטיות הסקסיסטיות שלו, שמונעות מהאגנ'דה הפוסט-מרקסיסטית-ניאו-נאצית-ניאו-עמלקית של הכותב כלפי הממסד הקפיליסטי-אפריקאי-פוסט-מודרני-פסטו-ספגטי שלנו. אני קורא לפטר את הכותב לפני שהמרקסיזם שלו ישכנע את ילדינו לצבוע את פניהם בשחור ולהלבין את השיניים שלהם עם אקונומיקה. מי שחושב שזה לא מה שהוא התכוון, צריך פשוט לקרוא עוד פעם. למה אקונומקיה בלדד השוחי - הא? אין לך לב? אין לך?!!!
יוקו קרית אונו | 19.04.14
14.
למגיבים 8 , 6 ואפילו 5
לאיל גולן יש פה שלם מחרסינה , זה הקשר שלו לכתבה . העניין הוא שכמו כל דבר שהוא עושה , גם את השיניים הוא עשה בחוסר טעם . הן גדולות מדי , ישרות מדי , והצבע שלהן תעשייתי . אם הוא שילם יותר מעשרים אלף על העבודה החובבנית שעשו לו שם , זה שוד לאור היום .
אני לא רופא | 19.04.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת