אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

שווי הסיוע הביטחוני מארה"ב: 70 מיליארד דולר

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
פי שלושה מתכנית מרשאל כולה
ששיקמה את אירופה (ואת יפאן) אחרי מלחמת העולם השניה. אגב, מרשאל (שהיה רמטכ"ל ארצות הברית במלחמת העולם) התפטר מתפקידו כשר-חוץ כאשר הנשיא טרומן הכיר במדינת ישראל: "אם נכיר במדינה יהודית עכשיו, לא יהיה שקט במזרח התיכון למשך שני דורות לפחות". אדם חכם מאד, שהוזעק שוב לכהן כשר-הגנה (לאחר שמנכ"ל GM, שכיהן כשר הגנה, דפק את מלחמת קוריאה באופן קולוסאלי).
 | 17.07.14
9.
הערות
1)פיתוחים כחול לבן (שאלפי מהנדסים ישראלים שמקבלים תשלום בישראל ושהמדינה השקיע בהם כסף) ניתנו במתנה לאמריקאים וחסכו להם עשרות מיליארדים ושנים של פיתוחים. אמר זאת הסנאטןר ג'ון מקיין. 2)האמריקאים סיכלו מכירות של נשק כחול לבן בעשרות מיליארדים רק כי היה בו 5% של שיתופי פעולה או מימון אמריקאי. כל זה כדי למנוע מחברות ישראליות להתחרות באמריקאיות. 3)ביטול הלביא, בלחץ ואיומים אמריקאים, סיכל מכירות בעשרות מיליארדים והביא לפיטורים של מוחות על התעשיה האווירית. הלביא היה מטוס קרב מתקדם הרבה יותר מה- F16 ותעשיות אמריקאיות פחדו מתחרות. ארה"ב טובה לדבר אחד והוא הטלת ווטו במועצת הביטחון. ללא הטלת הווטו כל המדינות האנטישמיות בעולם היו מחרימות את ישראל וגורמות להשמדתה בגטו. ולכן אין לנו ברירה אלא למכור ולתת לאמריקאים טכנולוגיות שאין להם בשמינית מחיר.אלה החיים!!!!
המציאות מורכבת | 17.07.14
3.
לדעתי אנחנו יותר מדי תלויים בדוד סם.
עם כל הכאב הכרוך בכך, הייתי מעוניין לנתק את העבותות הקושרות אותנו לענק השוקע. להזכירכם, לארה"ב יש חוב לאומי של 17 טריליון דולר, והסיבה היחידה בגללה היא לא פשטה רגל עד היום (או לחלופין נכנסה למצב של היפר-אינפלציה), הוא שהריביות כל כך נמוכות, והעולם ממשיך לתת אמון באג"ח שלה. במילים אחרות - ארה"ב מסייעת לנו על חשבון כסף שאין לה.
אורן | 17.07.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת