אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ללמוד מההצלחות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
ל-2: יבוא ויצוא מתקיימים בו-זמנית וגודלם כמעט זהה
התפיסה שלך שקודם מייצאים ואחר כך משתמשים במטבע חוץ שהתקבל ליבוא -- טובה אולי לצורך הסבר למתחילים אבל לא נכונה במציאות. בחיים האמיתיים היבואן והיצואן שניהם עשויים להשתמש באשראי, בשקלים או במטבע חוץ, לפי שיקול דעתם, ואין בכך פסול כל עוד הדבר נעשה בזהירות ובתבונה. בטווח הבינוני והארוך היקף היבוא והיצוא דומים זה לזה: הם מתנדנדים ורודפים זה אחרי זה כמו חתול ועכבר.
ערן | 06.07.15
2.
הצחקת אותי להשוואות בין ישראל לשוויץ .אני נדהם פשוט
מהתזה שלך. זה כמו השוואה בין סוסיתא למרצדס איך בדיוק הכלכלה תתנהל והייבוא ייצמח בלי הכנסות למדינה חוק מספק אחד בכלכלה קודם מכניסים כסף לחשבון בנק ואחרי זה מבזבזים אלא אם כן אתה כמו כל עם ישראל רוצה שהמינוס של המדינה ייגדל כל עוד הייצוא זה הקטר הראשי במשק והוא ייפגע גם הכלכלה במדינת ישראל תפגע אם הדולר יגיע ל 2.5 לשיטתך הכלכלה תפרח כאן ואני טוען שקטאסטרופה כלכלית תגיע אלינו
אריק | 06.07.15
1.
בנק ישראל מעדיף את היצואנים למרות שהאבטלה במצב טוב, ופוגע בצעירים עם מחירי דירות בקטסטרופה
איך הוא מצדיק מדיניות כזאת אני לא יודע. הממשלה צריכה להסיר חסמי יבוא, להסיר מכסים ולבטל מכסות, ואז כשהכל פה יוצף ביבוא זול רמת החיים תעלה, השקל יחלש במקצת, וגם היצוא ישגשג. מס רכישה על משקיעים? מצוין - הם יוציאו את הכסף ובמקום לרכוש נדלן ירכשו דולרים ובעזרתם ירכשו דירות בחו"ל. זה יסייע להחליש את השקל בלי התערבות של בנק ישראל.
גידי | 06.07.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת