אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

החל מינואר הקרוב: מהירות המשאיות תוגבל ל-85 קמ"ש

25 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
כרגיל, מש' התחבורה עם הראש בת*ת
הסיבה העיקרית לתאונות שקשורות במהירות היא רכבים שנוסעים במהירויות שונות (ולא מהירות מופרזת). אם המשאיות נוסעות ב-85 ושאר כלי הרכב ב-120, יהיו הרבה תאונות קדימה/אחורה, ביחוד בלילה. אם הם רוצים לשפר את בטיחות המשאיות, הדבר הראשון שצריך לעשות זה לאכוף ברצינות את מגבלות המשקל. רוב המשאיות נוסעות רוב הזמן עם משקל גדול בהרבה מהמותר כדי לחסוך כסף, והדבר פוגע קשות בבטיחות שלהן והורס את הכבישים. הדבר השני שצריך לעשות, זה למנוע ממשאיות לעקוף אחת את השניה בזחילה בעליות. ראיתי בלי סוף מקרים שמשאית אחת זוחלת בעליה ב-80 והשניה עוקפת אותה ב-81, אוחריהן 1000 מכוניות עצבניות.
אסף | 23.07.15
20.
הבעיה הקשה יותר היא אי שמירת מרחק שמתאים למשאית לבצע עצירה לא המהירות שלה
אם משאית שומרת מרחק בהתאם למהירות שלה אז רוב הבעיה נפתרה כאשר לא שומרים מרחק שמתאים למשקל שלה המשתנה לפי מטען אז גם ב 70 קמ"ש במקרה של עצירה פתאומית מלפניה היא תהפוך את המכוניות הפרטיות ואת היושבים בתוכם לגורטאות.
אזרח | 23.07.15
10.
הצעה חכמה הרבה יותר:
אם נגביל את מהירותן של המשאיות, משמע, נהגיהן יבלו יותר זמן על הכבישים ויסכנו את משתמשיו עוד יותר. לעומת זאת, אם יוחלט כי משאיות ורכב כבד ממשקל מסוים יוכלו לנוע על הכבישים רק בשעות הלילה, כולנו נצא נשכרים: כבישים פנויים ומהירים יותר לכולם. ובעיקר, בטוחים יותר!
אדר | 22.07.15
6.
הצחקתם אותם-זה ממש ישנה מה המהירות-הם ממשיכים לדהור
במהירות של רכב פרטי, נוסעים במסלול אמצעי או שמאלי, עוקפים אחד את השני , מנהלים תחרויות וחוסמים נתיבי נסיעה המון זמן בנסיון לעקוף זה את זה ללא הצלחה- כי הנעקף לא מוכן להיעקף ומגביר מהירות וככה חוסמים נתיבים. צריך אכיפה- שניידות משטרה יתחילו להוריד מהכביש מי שלא נוהג בהתאם לחוק!!!
אמיר | 22.07.15
5.
הליך מגוחך
הרי כבר קיימת הגבלת מהירות בכלי רכב כבדים בישראל כבר הרבה שנים אחורה, נהגים מוצאים דרכים (לא מסובכות במיוחד) כדי לעקוף את המערכת הזו, ומתפרעים בלי הבחנה בכבישים, ומצד שני אין שום מערכת מסודרת שבוחנת, או אוכפת בצורה מאורגנת התנהגויות כאלו. המשטרה הציבה מצלמות בכל חור אפשרי, והפחיתה את נוכחות השיטור בדרכים. מנהלי בטיחות/מנהלי ציי רכב מצפצפים על החוק ולא פועלים שום צורה בכדי לפקח על הנהגים/רכבים בחלק גדול מהחברות.
חיימוב | 22.07.15
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת