אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

למה צריך לסגור את מפעל חרסה

55 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

38.
סובסידיות של האיחוד האירופאי
הכותב טועה ומטה לגבי מחירי הבשר והחלב באירופה. בארץ אין סובסידיה למוצרים הללו. האיחוד האירופאי תומך ומסבסד את החקלאים שלו במיליארדי יורו בבשר חלב וירקות. כאמור בארץ אין סובסדיה כלל. לכן נכון שיש מכסי מגן על מוצרי החלב והבשר המיובאים מחול. כל רכישה של מוצרים אלו ויבוא שלהם לישראל תוך ביטול מכסי המגן עוזר לחקלאים האירופאים שמנהלים מסחר לא הוגן כי על כל ליטר חלב שהם מיצרים הם מקבלים כסף מהאיחוד האירופאי. מין הראוי שהכותב הניכבד שדואג לעלות מוצרי החלב יבדוק את העובדות. החקלאי הישראלי זכאי להתמודד בצורה שווה מול זה מאירופה שממומן עי האיחוד האירופאי.
אלי | 01.05.19
37.
גם אם הכיוון הכללי בכתבה נכון אתה נקודת המוצא שלך שגוייה ולכן גם המסקנות.
אכן אין סיבה להציל מפעל מפסיד בכספי משלם ויש לדאוג למפוטרים בצורה אחרת, הבעיה היא האמונה שזה אכן המצב. אתה מניח שלמפעל אין התכנות אך זה מבוסס רק על טענות הבעלים, ואלו כידוע אף פעם לא משקרים. יכול להיות סיפק רווח טוב לבעליו אך אלו העדיפו להגדיל אותו במעבר לטורקיה או שזה פשוט ניהול כושל או משבר שנגרם מסחיטת כל טיפת כסף מהמפעל לטובת הבעלים. זה לא בהכרח המצב כאן אך זה מצריך בדיקה ואתה לא עשית זאת. לגבי העובדים, הם היו מקבלים את רוע הגזרה אם הבעלים היו מתייחסים אליהם אחרת (ולא משקרים להם עד לרגע האחרון, אם היו מקבלים פיצוי הולם ואם היו יודעים שהמדינה אכם תדאג להם. ברגע שהם יוותרו ויתפזרו כוחם המשותף יעלם והם ישאלו ללא עבודה וללא עזרה (זו המציאות). אגב, כאחד שלמד כלכלה אני מניח שאתה יודע מה פירושו של "ממוצע" ואת העובדה שלא כולם יכולים להרוויח יותר ממנו. גם הייתי מצפה שתייחס לנתון האמיתי - החציון - ולא לממוצע שמציג מציאות שקרית. בנוסף כשאתה מדבר על בני 45-50 אתה לא יכול להביא נתונים על שיפור ומשרות פנויות שכוללות בני 25-64, מה שחשוב כאן הם הנתונים לגבי טווח הגיל עליו אתה מדבר.
אמיר | 01.05.19
27.
להציל לא. מה כן?
לתת אותם תנאי יצור כמו בארצות הברית אותו מחיר חשמל אותם תעריפי ארנונה אותם תעריפי מים אותה רגולציה לענייניי איכות סביבה. עם שכר העובדים המפעל יידע להסתדר אם בארצות הברית מצליחים להפעיל מפעלים אין סיבה שכאן לא יהיו מפעלים. ולא רק הייטק. כי מדינה לא יכולה לשים את כל הביצים שלה בתחום אחד.
עופר  | 01.05.19
21.
כלכלנים שוכחים שמובטלים סופרים רק בלשכת העבודה
באוכלוסיה לא עובדים 40% . נכון אלו בעיקר גברים חרדים ונשים וגברים ערבים אבל עדיין המדינה מסבסדת אותם וצריכה לשאת אותם. אז תוציאו את הראש מהמחשב ומהנתונים שהלמ"ס מאכיל אותכם ותתחילו לחשוב מה עושים עם כל האנשים שלא מתאימים לעבודה.
עופר | 01.05.19
14.
"תושבי באר שבע יבנו מחשבים"?
באיזו מאה אדוני חי? מחשבים מרכיבים בסין בשכר 100 דולר לחודש. בכדי לייצר הי טק צריך השכלה. אם לעובדים היתה השכלה מתאימה, כנראה לא היו עובדים בשכר מינימום במפעל לאסלות. לכן הפתרון אך גם האתגר הוא לייצר תעשיה מסורתית מתוחכמת שתהיה רווחית ותתופעל על ידי עובדים עם השכלה בסיסית.
שי | 01.05.19
13.
הממשלה תדאג
ברור שהרעיון שהממשלות יבנו תוכנית חומש ותוכנית עשור הוא הנכון, אבל זמן החיים הממוצע של ממשלה הוא 3 ממשלות ב10 שנים , ולכן הפניית משאבים שלא יראו מהם תוצאות היא המלצה שממשלות לצערנו לא יאמצו והכסף ימשיך להישפך לריק על הסכמים קואליציונים לתועלות מפלגות סקטוריאליות ללא ראיית מדינה
יאיר | 01.05.19
1.
הקפיטליזם החזירי במיטבו
שמניח שכל אחד יכול לעבוד בהייטק ולכן לא צריך עבודה בתעשיה כבדה או אחרת, מי החליט שכולם יכולים ורוצים לעבוד בהייטק ,ראית פעם את עקומת גאוס בנושא השכלה ובנושא אייקיו, ? חלק ניכר מהאזרחים אינם בעלי יכולת גבוהה אז מה לשיטתך בואו נהרוג אותם ונשליכם לרחוב כי הם עובדים בשכר נמוך ? מה זאת הגישה המתנשאת הזאת עליהם , בושה וחרפה ,אבל מצד שני חעטבדי המפעל הזה אני אומר : בחרתם ליכוד נכון ? זו מםלגה קפיטליסטית שמקדשת תשואה על פני עובדים ,אז מה אתם בוכים ? על זה שאתם בטחרים בניגוד לאינטרס שלכם ?
פיני איש הייטק מת" א | 01.05.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת