אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

היפרסוני, קשיש וקטלני: כמה מסוכן הטיל ששיגרה סוריה לישראל?

45 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

41.
הטיל מצויד בראש קרב במשקל 217 ק"ג חומר נפץ מרסק, או בראש קרב
הטיל מצויד בראש קרב במשקל 217 ק"ג חומר נפץ מרסק, או בראש קרב גרעיני בעוצמה של 25 קילוטון....טיל גרעיני לכל דבר ועיניין.... סוריה משגרת טילי ניסוי גרעיניים לתוך מדינת ישראל, ולאזרחים מספרים סיפורים על ״נשק מיושן״.. 25 קילוטון מיושנים זה כמו 25 אלף טון דינמיט... מיושן מאוד.... אבל מספיק. הרעיון שמיירט ישראלי יהיה המרעום לפצצת אטום סורית מעל מדינת ישראל... פשוט מקסים... ובתור טייס מקצוען ברור שוויקיפידייה יודעת שSA500 גאמון הוא טיל גרעיני לכל דורש... מכסה 98% ממדינת ישראל... וכאשר ראש קרבי גרעיני משוגר לעבר מדינת ישראל....איפה תיירט אותו? אם בכלל אפשרי ליירוט??
Docs | 09.07.23
39.
הכתבה כוללת טענה נגד מפקד חיל האוויר שקרקע טייס שהופל
לא ברור איך יוכל לשאת באחריות: "בפברואר 2018 פגע טיל וגה קרוב למטוס F16i ישראלי, שטף אותו במבול של רסיסים, והצוות הצליח לנטוש בשלום. איך פגע? כי הסורים שיגרו מספר טילים ממספר כיוונים, ונוצר תרחיש בו לא ניתן לחמוק מפגיעה." מדוע קורקע הטייס בטענה (כוזבת לפי הכתבה) לכשל בחלוקת קשב? מאוד מאכזב כשטופלים אשמות על צוות אוויר במקרה של אובדן מטוסים כגון: טעות אנוש (לפעמים ז"ל)
R | 09.07.23
38.
כי התחקיר נגדו היה צודק והכתבה סתם מנסה להציל אותו מבושתו
האמת היא שהכתבה מכילה עוד פרט שהטייס היה אמור לדעת וזה שהטילים האלה לא שווים כלום אם אתה טס ב5000 רגל ומטה. אז זה לא משנה כמה טילים ירו עליך, אתה צולל והם מתחילים להתפוצץ על הקרקע. וזה לא סוד שהמטוסים שלנו מעל השמיים של לבנון כשהם מותקפים ולכן זה רווח כפול, גם יכל להתחמק בקלות וגם יכל למחוק ישוב לבנוני על הדרך עם טילים סוריים. משלא עשה את זה - כי מה לעשות כשאתה לא נמצא בסכנה 99 אחוז מהזמן במילא אתה לא תמיד בריכוז מספיק כדי להיות ער לזה שסכנה זה אופציה מלכתחילה - הוכיח שהוא לא מספיק טוב להיות טיס קרבי. מה לעשות, מצפים ליותר.
תחקיר | 17.07.23
33.
גם עוגת קצפת אותו הדבר
זה השקר הכי גדול שהמציאו, אין כזה דבר עוגת קצפת. כל הזמן רואה את זה במדורים של אוכל, וברור לכל אחד שזה תמונות מזויפות כי יש הרבה מדענים אפילו שיודעים שאין עוגות קצפת, זה לא אפשרי פיזיקלית.קצפת דורשת שכדור הארץ יהיה עגול וברור לכולם שהוא לא. אז אין עוגות קצפת. בתיאבון!
 | 08.07.23
32.
הפיל מטוס נוסעים SA5
מכיר, כמפענח תצא, את הטיל ס. א. 5 שסוריה קיבלה מסוביטים לאחר מלחמת לבנון הראשונה. בהיותי מהנדס בנין, ראיתי, כמה הן פגיעות, בגלל טיב ירוד של מחסות הבטון, שהיו ללא שכפצ. כשנעלם מטוס נוסעים מעל הים השחור, ועוד לפני שמשהו ידע, היה ברור לי, שהופל מטיל ס. א. 5 מחצי האי קרים, בטעות. לדעתי הטעות היתה גם של הטייס. באותו יום עברנו לשעון חורף והפרש הזמן בינינו לבין רוסיה היה של שעתיים. הטייס ידע שיש תרגיל בקרים והיה אמור לעקוף את קרים ממערב וצפון.. לדעתי ידע שהתרגיל הסתיים ויכול לטוס מדרום מזרח.
בני כהן  | 08.07.23
29.
יש עוד כמה שמועות שראוי לבדוק
ברוח "השקר" שציינת, באמת כולנו מוזמנים לבדוק עם מדענים ש- כדור הארץ הוא עגול. באמת? עצמים שונים ובמשקל שונה נופלים במהירות זהה תחת כוח הכובד. וואללה? ניל ארמסטרונג נחת על הירח. והרי המון "מדענים" טוענים שלאו דווקא. ספינות ממתכת לא שוקעות במים?! חיזיון עיוועים. יש עוד שלל שמועות שכאלה; וכבודו מוזמן לבדוק הכול.
ההוא | 08.07.23
12.
ניצן תקרא שנייה
שלום, דבר ראשון אתה מציג מאוד מעניין ואני נהנה מאוד מהטורים שלך. דבר שני אז שדיברתה נגד הרפורמה, אמרתה שטייסים תמיד בצד הנכון של ההיסטוריה (זה ממש סבבה להביע דעה פוליטית ממש כמו שאציג עכשיו את שלי), אבל נראה ששכחתה שלא כל הטייסים היו נגד הרפורמה (אלא אם סקרתה את דעות כל הטייסים) ככה שזה מאוד מוטה להציג מיעוט כרוב ולהכריע שהקובעים הם הטייסים ולא בית הנבחרים, תודה על הכל ושבת שלום!
חיים שאול | 07.07.23
10.
זו לא דעה פוליטית
כנראה שאתה מתבלבל "קצת"- לבחור בין דיקטטורה לדמוקרטיה זו לא דעה פוליטית אלא בחירה בין דיכוי ובין חופש . מציע לך לטוס לסין ולבקר בכפרים ושם תבין מה זה דיקטטורה- הם עדיין חיים בפחד מפני מאו עפ"י שהוא מת כבר כמה שנים טובות או לחילופין להיפגש עם חיילים רוסים ממלחמת העולם ה-2 ותראה שהפחד מהשלטון עדיין קיים והיה חזק מהפחד מהנאצים
חיים | 08.07.23
2.
ודאי שהיו מיירטים. גם ברהט הוא לא נפל, אלא התפוצץ באוויר
ציניקן זה אחלה, אין כמו בריזה קרירה, אבל קודם לחשוב לפני שמגיבים. אם האזעקות הופעלו או לא - אין לי מושג. בתרבות שבה כשערבים מפציצים את ישראל תושבי רהט עולים על הגגות לראות ולצהול, אני בספק שהפעלת אזעקה היתה משנה משהו, אבל נניח שלא הפעילו - פאק שלא צריך לקרות. לגבי מיקום הנפילה - האם אתה באמת מאמין שיושב חייל על המכ"ם ואומר לעצמו - אה, זה אצל הבדואים, יאללה שייפול, מה אכפת לי? האם נראה לך שיש אפשרות לתרחיש כזה? אם כן - גש לטיפול ותצביע נכון בפעם הבאה.
 | 08.07.23
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת