אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כוח על וים של טילים: כך יכול הצי האמריקאי להכריע את חיזבאללה

75 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

71.
התקציב הביטחוני של ארצות הברית גדול "רק" פי 35 משל ישראל
אין לנו שום אפשרות להגיע לסדר של האמריקאים, וגם ככה התקציב הבטחוני של ישראל גדול מאוד ביחס לגודל המדינה מה שגם פוגע בתחומים חשובים אחרים כמו חינוך ורפואה. צריך חיל טילים גדול, צריך עוד בתי חולים, צריך עוד מורים, צריך עוד שוטרים, צריך וצריך וצריך אבל בעיקר צריך כסף לכל אלו. גם עכשיו אנחנו נסמכים עליהם כדי שיחדשו לנו את מלאי הפצצות והמיירטים.
זיו | 28.10.23
66.
האמריקאים כאן לוודא שאנחנו לא נתחרפן
את המלחמה לא ניתן לנצח מהאוויר, ולא עם טילים. למדנו את זה בדרך הקשה בשנים האחרונות. עם כל הכבוד ל 2000 חיילי מארינס (ויש לי הרבה כבוד), הם לא מתכוונים לדרוך על אדמת לבנון, ובכל מצב הם לא באמת יעזרו ל 350,000 החיילים שלנו. הסיבה האמיתית (למעט האמפתיה) שכל מנהיגי העולם פה, זה הפער בין היכולות שיש למדינת ישראל (לפי פירסומים זרים) והכח הצבאי, מול האמון שהעולם נותן בממשלת ישראל היום. העולם כולו סירב לפגוש את השרים בממשלת ישראל כי הוא לא מאמין להם בימי שלום, אי אפשר להניח שהיום העולם סומך על אותם שרים.
פסימי | 24.10.23
58.
שמענו כבר את הסיפורים האלו
טילים לא יכריעו את חיזבאללה. טילים/מטוסים/מודיעין יכולים לעשות המון, אבל כמו בעירק (מספר פעמים), באפגניסטן, באוקראינה וכל מקום אחר - בסוף צריך מגפיים על הקרקע ואת זה האמריקאים לא יעשו. אנחנו צריכים לעשות את זה - אני מאמין שהצבא מסוגל לכך, השאלה אם למנהיג(ים) שלנו יש יכולת... ואולי זו שאלה רטורית.
קול ההיסטוריה | 23.10.23
51.
כן כן... אולי לבנון תחרב, אבל החיזבאללה יישאר.
הפצצות תחנות כוח, שאיבה, כבישים, ושדות תעופה תחזיר את לבנון לתקופת האבן, אבל חיזבאללה יישאר ללא שריטה. בלי כניסה איטית וירידה לפרטים לכל המנהרות והבונקרים התת-קרקעיים, החיזבאללה לא נפגע. הוא לא צריך את כלכלת לבנון או אזרחי לבנון, יש לו אספקה סדירה, של הכל, מאיראן.
 | 24.10.23
46.
ראיתם מה קרה לקונספט של חיל אויר וטכנולוגיה בלבד גם באוראיינ
ראיתם בושאה שאנו עוברים כעת מה קרה לקונספט של חיל אויר "יעשה הכל" והישענות מרכזית על טכנולוגיה. תקראו ותראו מה קורה באוקראיינה. כמו שישראל טל אמר פעם: החייל בטנק ינצח. או בחי"ר. רוח לחימה, שילוב בין זרועי אמיתי ולא רק בפזה לתקשורת ומקום ליוזמות ואילתורים של אלו שבשטח. אבל אין סיכוי לכאלו בישראל. פה יש חוזר אחדות, נהנתנות, ברברת וקישוש כותרות. בכל המפלגות ורוב האנשים. חבל !
אחד מהעם  | 23.10.23
36.
נושאת מטוסים לא יכולה להכריע את חיזבאללה
ואם ינסו, ללא כניסה קרקעית ישראל פשוט תיחרב. לחיזבאללה יש יותר טילים מאשר לכל אירופה. חוץ מזה, ביידן אמר שהאמריקאים לא יתקפו בלבנון. הם כאן כדי להגן עלינו מאירן וכדי לאותת לרוסים כי המשבר יכול להדרדר. לצערי, בגלל הזנחה של שנים, מה שישראל צריכה לשעות עכשיו זה להוריד את הראש ולספוג את האסון הנורא. דיבורי הסרק של הפוליטיקאים על הכרעת החמאס, חיזבאללה ואירן הם ילדותיים ופונים לרגשות הנקם של הציבור. לצערנו חמאס עשו תרגיל מבריק שעוד יילמד והצליחו מעל למשוער בגלל הזחיחות והזילזול שלנו. הים הוא אולי אותו ים אבל הערבים הם לא אותם ערבים... תפנימו
קישקוש מקושקש | 21.10.23
31.
אתה כמובן טועה
חיזבאללה נמצא בתא שטח קטן יחסית. לבנון היא לא אפגניסטאן וגם לא עיראק. את הדאחיה אפשר לשטח לגמרי. את כפרי דרום לבנון אפשר למחוק, ואת השטח שם להשאיר ממוקש לדורות. כן, אי אפשר יהיה לחסל את איום הטילים, אבל אפשר יהיה להוריד אותו בסדר גודל - ל 15 אלף טילים, עם 10 אחוז מהמפעילים.
כריש | 24.10.23
28.
עם כל הכבוד לטכנולוגיות וליכולות רק הגישה היא שמנצחת
מי שמכיר את הרצועה משירותו הצבאי יודע שמחיקתה מהמפה היא עניין של החלטה. כשחמאס מפעיל כלים פרימיטיבים (ולא לזלזל כי הוא משתפר מעת לעת) על מנת לפגוע באזרחים חפים מפשע מיותר להתפאר באיזה טיל שמיימי שיודע לחפש בין הבתים את המיועד לחיסול ולחסלו. שלושה ארבעה אגדי ארטילריה (ומותר לנו כי זו מלחמה על חיינו ועתידנו) מול הרצועה שבתגובה לירי טילים משטחים את האזור ממנו הם נורו, הם הרבה יותר יעילים מהטיל השמיימי. אז הסתמכנו על הטכנולוגיות והיכולות החכמות וקיבלנו טבח בגלל גישה מוטעית.
 | 21.10.23
27.
בד"כ אוהב לקרוא את הכתבות של הקברניט
הפעם יצאה לו כתבה פחות מגובה בעובדות, מסקנות מזורות ומתייהרות ודי רדודה. אתייחס לכמה נקודות: א. משלוח קבוצת קרב 12 שאין כוונה לערבה בלחימה (עפ"י ביידן) וגם כפי שאנו מכירים מכך שארה"ב לא התערבה ב-20 השנים האחרונות בשום מקום למעט אפגניסטן/עירק. לכן כל התיאור על האמל"ח יוצא הדופן לא רלוונטי אלא אם כן תהייה כוונה להשתמש בו. ב. האמירה שביכולתה של קבוצת קרב 12 (שאין כוונה לערבה בלחימה) להשמיד את יכולות החיזבאללה אינה רצינית. ג. אין התייחסות כלל לעובדה שמי שרקח את כל "הקונצרט" הזה זו אירן שלה מטרות שחורגות מהאזור ולכל בר דעת ברור שהיא צריכה לשלם מחיר יקר מאוד אבל ארה"ב לא מסכימה. ד. אירן עשתה את כל זה כדי למנוע נורמליזציה עם סעודיה, לפגוע ולערער את הממשלים הערביים שמתנגדים לה ע"י יצירת אי-שקט ומהומות, לגרום נזק מירבי ומדמם לישראל ולאיים בעקיפין על אספק הדלק והגז לאירופה.
רוני צפון | 21.10.23
19.
מה שאתה לא לוקח בחשבון זה החימוש
תתפלאו כולם , לישראל יש חימוש טקטי ( נישא על מטוס קרב רגיל ולא מפציץ , כלומר לא שוקל מעל 2 טון ) שגם חודר בונקים ויותר חשוב מאפשר הורדת בניינים מטיל אחד. הטיל מגיע בזווית וחודר מתחת לבניין והורס את היסודות ולכן ממוטטט את הבניין. לאמרקאים, נכון להיום , אין טיל טיל כזה.( יש להם מספר בודד פצצות ענק של מעל 10 טון ויש להם בכמות מאד מצומצמת ) במילים אחרות, בעזרת כל הצי ( 2 נושאות מטוסים והמתלווה ) הם אינם יכולים לשטח את הדחיה וכל שאר הבניינים שצריך להוריד בלבנון במלחמה מול חיזבאללה. לצערי, ניצן , אתה כטייס, את לא מספיק מודע לחשיבות של חימוש בניתוחים שלך. 80% מהחימוש היה יותר משתלם לשגר ( בחישוב כלכלי ואנושי ) בטק"ק ולא ממטוס קרב.
רון | 21.10.23
17.
לישראל היה אמור להיות היום חיל טילים בעל יכולות דומות
לאמריקאים. התלות באמריקאים מסוכנת. משדרת חולשה. יובל שטייניץ המליץ על כך ב-2006. שר הבטחון אביגדור ליברמן החליט על כך ב-2018. היעדרו הוא חלק מהשאננות וההזנחה שפשו בצה"ל במשך 20 שנה. יצחק בריק כינה זאת "בגידת הרמטכ"לים”. מדובר במחדל היסטורי שעלול לעלות לנו בקיומנו. אוי לה למדינה שאלו הם מנהיגיה ומפקדיה.
שמחת מוקדמת  | 20.10.23
12.
בקיצור ארצות הברית עושה אבו עלי. בדיוק כמו ביבי כל השנים
If you want to shoot, shoot, don't talk ארצות הברית מעבירה כח גדול ולא משתמשת בו. המחבלים לא טיפשים (מסתבר) וידעו לנצל זאת אם לא הפעם אז בפעם הבאה. ואנחנו אסור לנו שתהיה פעם הבאה. עכשיו חייבים לסיים עם איום חיזבאללה ואיום איראן.
 | 20.10.23
8.
אחרי ההצרות של ביידן, הם לא יוכלו לא להתערב
נשיא ארה״ב, בנאום שחצי עולם צפה בו, הזהיר כל גורם אחר שרוצה להתערב, האזהרה היא מן הסתם מאמריקה ולא מתגובה ישראלית. התשובה שלו בראיון מהמטוס היא תשובה דיפלומטית - הפעלת כוחות אמריקאיים מחייבת אישור קונגרס. אין שאלה בכלל שאם חיזבאללה נכנסים לסיפור, נראה את קבוצת התקיפה פועלת במלוא תפארתה.
דנידין | 20.10.23
4.
אבל אנחנו במלחמת עולם בין גושית והם פה בשביל להלחם
לסינים יש את תכנית החגורה והדרך מסין לאירופה והמערב בונה מסלול מתחרה מהודו לאירופה - בינתיים על הדרך גם מלחמת דת שיעית ולכן כל הכוכבים הסתדרו וההמשך יהיה מה שיהיה - מאחל לכל עם ישראל בארץ והעולם בטחון ותפילה אמן והתעוררות לתודעה קולקטיבית בריאה חדשה. אירופה בכל מקרה גמורה ובקרוב תהיה שם איתיפאדה גדולה והיא תחולק בין הגושים. ההסטוריה פשוט חוזרת. רק הפעם עם איסלאם קיצוני במקום נאצים.
מקסים בעיניי | 20.10.23
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת