אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"הדבר מדבר בעד עצמו": הגיע הזמן להפסיק לבקש מנתניהו לקחת אחריות

35 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

33.
בואדי שנתניהו אחראי וגם אשם אבל הציפיה שיאמר זאת בקולו לא
באה בכדי לבסס את אחריותו שהיא ברורה כשמש בצהרי היום אלא בכדי לראות אם האיש מבין את תפקידו ואחריותו - שוב הוכח שלא! האיש בלתי כשיר בעליל! ומתברר שיש עדין אנשים שלא רואים זאת, לגביהם אומר כי אינם כשירים להיות אזרחים במדינה דמוקרטית.
יאיר | 12.11.23
31.
אני נגד ביבי - ומסכים עם בוקי ב100%. הדבר מדבר בעד עצמו.
האחריות והאשמה של ביבי הם ברורים וודאיים. השיח מסביב לזה שיקח אחריות רק מחזק את הנרטיב והמחנה שלו סביבו (יש את אלה שגם ככה הולכים אחריו עיוורים, לצערי, אך צריך להזהר שהשיח הזה לא יחזיר למחנה שלו את מצביעיו שמתדנדנים ומסתייגים ממנו עכשיו).
רמי | 08.11.23
30.
ביביסטים ימשיכו להאמין למלך...כך יהיה
המאמר צודק לגמרי ובבוא היום הממשלה כולה תיתן את הדין ל1400+ הרוגים ו240 שבועיים והפקרת הדרום. אכן נכון. אך מי שביביסט מאמין במלך לעולם ילך אחרי המלך גם שהבית נשרף והוא אכן נשרף. אין כאן בכלל שמאל או ימין, יש שלטון חוק ויש צדק. שזה יגיע - כל האשמים יצטרכו לתת דין וחשבון מלא כולל לקחת אחריות. אך מי שהולך אחרי המלך, לא יעזרו לו האמת ולא יעזור שהמדינה נשרפת...הם ילכו אחרי המלך.
הראל | 08.11.23
29.
אין מקום לתלונות על הממשלה והעומד בראשה. הם ממלאים את תפקידם
כפי שהוגדר. אסון המירון קרה לפני הבחירות. כלומר הבחירות כללו את דעת הקהל באשר ללקיחת אחריות לאסונות. מה לכם כי תתלוננו עכשיו? זה מה שרציתם, לא? חיזוק החמאס והחלשת הרש"פ התפרסמו בספר שביבי פרסם סמוך לפני הבחירות (לפני שנה) כלומר הצבעתם בעד זה. בואו בטענות לעצמכם ולעצמכם בלבד! קראתי את המצע שלהם והוא דיבר על העברת תקציבי הבטחון אל ההתנכלויות וביטול משרות רבש"צים ביישובים שאינם בגדה המערבית. גם הבטחה ל1600 משרות רבנים חדשות, אינן "חדשות" אלא עובדה מוגמרת. אם זה מה שהעמאיאת רוצה, זה מה שהעמאיאת גם יקבל. אני בדעת מיעוט בשמאל ולא חושב שאפשר להחליף את העם. ביבי לא שם בגלל שרה ויאיר, הוא שם בגלל שזה מה שהעמאיאת רוצים. בשביל אצבע בעין אחת שלנו הם מוכנים להוציא לעצמם את שתי העיניים.
ברק פלד, בלטימור | 06.11.23
26.
תיקון עמוק ושידוד מערכות כללי
נתניהו כנראה ירד מבמת ההיסטוריה, היום, מחר או בעוד שנה. אבל עלינו לשאול את עצמנו מה אז? האם נלמד לקח מהמחדל? האם מי שיתפוס את מקומו יתחיל לתקן את כל מערכות השלטון הרקובות שהצטברו פה? שיפעל למען המדינה ולמען העם ולא למען קרוביו ומקורביו? אם נסתפק רק בהחלפת הממשלה, וכן גם בהחלפת בכירי מערכת הביטחון, כנראה שלא למדנו כלום, הטעויות לא יתוקנו ואנחנו נהיה נדונים למחדלים נוספים מסדרי גודל מפלצתיים אפילו יותר. לכן, צריך להחליף תפיסה ביטחונית, חינוכית, בריאותית ומשפטית אם אנחנו עם חפץ חיים ושגשוג.
צבי | 05.11.23
20.
לקיחת אחריות כחלק מתהליך של ריפוי
חלק מאד חשוב בתהליך הריפוי של אדם שנפגע על ידי אדם אחר, במיוחד אדם שאמור להגן עליו (אלימות במשפחה, פגיעה מינית) הוא כשהאדם הפוגע לוקח אחריות ואומר: פגעתי. זה מאפשר לנפגע להתרכז בתהליך ההחלמה, קשה ככל שיהיה. כשהפוגע אינו מודה בכך שפגע - הוא פוגע שוב.
שחר | 04.11.23
19.
מי החליט
מי הפוגע ומי הנפגע? פחות מחצי הציבור היהודי החליט שהוא נפגע בזה שהפסיד בבחירות הכי דמוקרטיות שאפשר. זה אותו חצי, שחלקו, נמנה על ידי מצביעי המפלגה "הדמוקרטית" ביותר בישראל בראשותו של החלול ועם הארץ ("אנטישמיות זה גם ההוטו והבוטו"). אגב, הוא כל כך דמוקרט שהחליט לערוך "פריימריז" במפלגה. אבל רק על....ראשות המפלגה.
יוסף | 07.11.23
18.
יוסף - יש לך קשיים בהבנת מציאות?
מצד אחד יש לך מדינה שלמה שאכלה אגרוף בתחת בגלל שהמלך שלך הוביל קונספציה בטחונית כושלת - הנה הנפגע שלך. מצד אחד יש לך את כל אלה שהדמוקרטיה איימה להישמט להם מתחת לרגליים בגללו - הנה הנפגע שלך. מצד אחד יש לך את כל החיילים (מכוח קפלן, כן?) שנותנים את חייהם להציל את המדינה שהוא הפקיר - הנה הנפגע שלך. מצד שני יש לך חבורת זחוחים ומושחת שעומד בראשה שמחפשים רק לבסס קדנציות אינסופיות באמצעות פירור מערכת המשפט, עבור מנעמי שלטון, ג׳ובים ומה לא - הנה הפוגע שלך. מצד שני יש לך ראש ממשלה (״גאון״, ״מבריק״) שמסתבר בסופו של דבר שעסוק בעיקר בסיגרים, שמפניות, מתנות, מזוודות כביסה והאדרה עצמית, אה כן, ומילוט עצמו ממשפט - הנה הפוגע שלך. מצד שני יש לך ילדי שמנת של המושחת שבעוד כלל ילדי ישראל מתגייסים למלחמה המסוכנת ביותר שידענו, יושבים להם עם טקילות בפלורידה, עם מאבטחים צמודים - הנה הפוגע שלך. אתה מבין קצת יותר טוב את המציאות עכשיו?
 | 10.11.23
16.
האם מישהו היה מתנהג אחרת
הרמטכ"ל הוא מינוי של... היועצת המשפטית ומערכת המשפטית כולה לא מנעה את מינויו על אף חוסר המנדט בזמן המינוי, מי עשה "הסכם " עם "ידידנו נסראלה" אך לפני שנה בלי אישור הכנסת וגם שם היועצת המכובדת מלאה פיה המים. יכול להיות שנתניהו אשם , "אבל" יאיר , גנץ, וחבורתו לא יכולים לומר בלב שלם ידינו לא שפכו את הדם הזה וגם בזה "הדבר מדבר בעד עצמו "
דוד  | 02.11.23
5.
15 שנה ביבי מחזק את החמאס
15 שנה שהוא פועל בכל הכח לא להשמיד את החמאס 15 שנה שהוא מעביר כסף חמאס וזה רק החלק הראשון, בשנה האחרונה הוא ניסה לפטר את שר הבטחון כי הזהיר את העם מהסיכונים של להמשיך עם המהפכה המשפטית ולפני העברת חוק הסבירות הוא סירב להפגש עם הרמטכ"ל שבא במיוחד לירושלים בשביל להזהיר אותו מהסכנות של לעשות את זה. הממשלה בראשותו הבעירה את הגדה רעיונית ואת חווארה פיסית הקימה עוד חוות בודדים ושלחה חיילים מעוטף עזה לאבטח אותן, אבל כמובן שהוא לא אחראי לזה. עכשיו למרות שממשלה לא מתפקדת והצבא פועל למרות שהוא מנסה לצמצם את הפעילות שלו את רוצה לתת לו רק אחריות על זה. בואי נגלה לך סוד ציפי הצבא מתפקד למרות הממשלה לא בזכותה עד עכשיו אזרחים נתנו יותר כסף למפוני העוטף מהממשלה אזרחים עזרו להם יותר ואזרחים אפילו שילמו על הטיסות שהם באו איתן לארץ בשביל להתגייס לצבא ולהתגייס, רק תחשבי איך זה היה נראה אם היתה לנו ממשלה מתפקדת שבמקום לחפש את מי להאשים היתה עושה את העבודה שלה
15 שנה | 01.11.23
4.
טרור מחסלים על ידי
כתישה צבאית ועלידי ייבוש מקורות הכסף. נתניהו הכיל את החמאס צבאית והאכיל את החמאס במזומנים. הוא ראש הממשלה. ראש המערכת. הוא אחראי על המדיניות של ההכלה וההאכלה. בתקופתו נבנה חמאס ולא הושמד. איך ניתן לחשוב שאין לו אחריות מלאה? זה עוורון מוחלט או טימטום. כן יש הרבה אשמים נוספים שיתנו את הדין אבל הוא הראשון.
רוהמ הכי טוב | 02.11.23
3.
הממשלה? הממשלה התכרבלה בפינה עם קקי בתחתונים
בזמן שצה״ל נכנס לפעולה והאזרחים התנדבו והתחילו להזיז את העניינים כי ראו שאין למדינה הזאת אמא ואבא. על איזו ממשלה את מדברת? אל הממשלה שאפילו ברגעים אלה מעוניינת להעביר את הכספים הקואליציוניים לענייני חרדים במקום למאמץ המלחמתי? לממשלה שלקח לה יותר משבוע לכנס קבניט? לממשלה שאפילו עכשיו מתעסקת בקקה במקום למנות אנשים מקצועיים לתפקידי מפתח, שביטלה את משרד ההסברה, שאין לה כסף למגן את החיילים אבל יש לה כסף ל״משרד המורשת״ ו״משרד הזהות היהודית״? באיזה סרט את חיה והאם את בטוחה שיש לו סוף טוב?
גיל | 06.11.23
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת