אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

חמאס מופגז כבר חודש; איך הוא עוד מצליח לירות רקטות לעורף ישראל?

137 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

127.
ואז יבואו ילדי תימן, יחד עם יגאל עמיר
ושמפניה. בלהקת עבמי"ם מבסיס נאבדה 54, וישחררו את הנשיא קנדי, שכלל לא נרצח. אלא נחטף על ידי נאס"א, בגלל שרצה לגלות שבכלל לא היית נחיתה על הירח... ואז סוף סוף העולם יכיר שהתאומים הופלו ע"י המוסד, כדי להכניס שבבים שיהפכו אותנו לקופים... ולאלו שלא מבינים בדיחות, אבהיר, הפוסט הזה הוא ציני!
יוסף | 10.11.23
126.
צהל זה צבא מסואב, מחורבן שנשלט ע'י ממשלה מחורבנת עוד יותר
צהל זה צבא מסואב, מחורבן שנשלט ע'י ממשלה מחורבנת עוד יותר שנבחרה ע'י בוחרים חרדים. נאציונליסטים מאמיני באדוני שישמור עליהם. צבא שכל ענינו זה הפנסיות המטורפות מגיל 40. קצינים גאוותנים נפוחים מגאווה עצמית. .הדבר ניכר היה כבר ב- 1973, ומאז, העם המחורבן מנוון המשיך לבחור שוב ושוב באותה צמרת רקובה מדת. גם הצד השני ידע יפה מאוד להתאבד על צוורה של "מנהיגת" מפלגת העבודה שהרסה את כל הצד השפוי או מה שנשאר ממנו. סלחי לי שאני לא מצליח לזכור את שם הטמבלית שסובבה על האצבע הקטנה אלפי טמבלים אחרים
ארק | 10.11.23
122.
טעויות בכתבה: 1 המילה שבת והמילה שחורה לא מצטרפות אצל יהודי
מי שמרגיש עצמו בטוח להשתמש בצירוף יכול להרהר בשבת שמחת תורה ולדעת שמסתכן בגורל אישי הרבה יותר גרוע בהגיעו לבית מועדו. 2 מי שמצא "פתרון חכם לפער הזה" זה עמיר פרץ הנכבד ולא אף אחד אחר. לא חכמולוגי צה"ל ולא חיל האויר שלא יודע איך להפציץ חממות ע"י זיהוי תרמי של ראשי רקטות בקרקע.
R | 07.11.23
118.
מי אחראי לירי הרקטות
מאמר משבבים בע"מ בטלגרם לגבי משגרי הרקטות, שחלקם נמצא במקומות מפתיעים בתוך הארץ, בבורות ובונקרים שונים - כולל בסיסים אמריקאים, ולא דווקא "מתוך עזה", אתן לכם רמז קטן. אם הנאצים מאצלנו היו רוצים לסיים את מסכת ההפחדות של הפיצוצים המפחידים אתכם, בעיקר אלו שבאוויר, היו מזמן מסיימים זאת בקלות, במקום להגביר את ההפחדות - נגד כל הגיון מלחמתי. האם אתם באמת מאמינים שלאחר כל התמונות של כתישת עזה, עדיין נותרים מקומות "לא ידועים" של משגרי רקטות? איך זה אפשרי לשגר עוד ועוד רקטות, עם הפצצות ארטילריות כבדות על עזה? הכל ידוע לנאצים, כל מקומות השיגור. יש להם טכנולוגיות לזהות זוטות כאלו. אלא שהמלחמה של הציונים המתפעלים את ההצגה היא נגדכם, ובעיקר התודעה שלכם, ולא נגד עזה. ולכן הם בכוונה ממשיכים את מסכת ההפחדות ולא מסיימים אותה. וקבלו עוד רמז, שעדיף שלא ייהפך ל"רעיון". נניח שמפעילי משגרי הרקטות לא מקבלים הוראות מאיתנו ואינם יודעים לאן הם מכוונים, נניח, למרות שכבר הסברתי לכם לפני למעלה מעשור, איך השיטה עובדת. אבל נניח שהם סתומים ולא מקבלים הוראות מאיתנו. אם המפעילים והחיילים המשגרים את הרקטות היו רוצים, היו "לומדים" לאחר כל שיגור [במידה שהם "פרימיטיבים" ולא מודרנים] איזו איזור בישראל נפגע, ואז לאחר ה"למידה" - היו כותשים [חלילה] במפגיע את אותו איזור, ישוב או עיר, ויוצרים חלילה כמה שיותר נזק באיזור מצומצם, במקום להתפזר כמה שיותר, כולל בשטחים פתוחים. ולאחר הכתישה,  עוברים לאיזור אחר. למה הם מתפזרים: לישובי הדרום, לאיזור ירושלים, לערי המרכז, וכמעט עד לצפון ויוצרים לעצמם פחות אחוזי הצלחה? כי המטרה היא להפחיד את כל העכברים במעבדה הנאצית, ולא רק את חלקם בעיר או ישוב מסויים, בעוד רוב העכברים ישארו שאננים, במסגרת המצומצמת של "חלון הזמן של ההפחדה". אם לא הבנתם, נניח שהנאצים מתכננים נניח חודש [או יותר]  של שיגור רקטות. במהלך החודש המתוכנן הזה, הנאצים חייבים להכניס כמה שיותר עכברים יהודים לטרפת-פחד, שתכשיר את הדרך עבור העכברים לקבל את תכתיבי השואה, כפי שקיבלו את תכתיבי שואת ה"חיסונים". אסור להשאיר עכברים יהודים שאינם מפוחדים. וזה למה הנאצים מפזרים את שיגורי הרקטות לכל מיני מקומות בארץ, נגד ההיגיון האסטרטגי של ה"אוייב", אם באמת היה אוייב עצמאי לישראל, ולא גולם ערבי וטיפש שעובד עבור יוצרו הציוני, אך עלול יום אחד לקום על הסוגדים ליוצרו...
מאמר משבבים בע"מ  | 07.11.23
115.
למה אנחנו מופתעים
חמאס בונה את הכוח הזה למעלה מ 10 שנים, כולנו הכרנו מהתקשורת את המושג מטרו עזה כאילו שנבנתה שם רכבת תחתית לתפארת - מה לא הבנו ? או מה חשבנו שהם באמת משקיעים ברכבת תחתית ? הכל הוברח ממצרים במשך שנים תחת עצימת עיניים של ישראל ואולי חוסר ידע על מה באמת הם עושים שם. זה הזמן לרסק שם היכולות שלהם לתמיד. בהצלחה לצה"ל
אאא | 07.11.23
111.
מישהו מביא בחשבון שכנראה השותפים משני הצדדים מכירים בכשלון?
בסתר, הרחק מעיני הציבור המשולהב, הם חייבים להכיר בכך שהמותג שטיפחו, בעמל כה רב, החמאס, אבוד. עדיף לזנוח אותו ולהתחיל לטפח מעכשיו מותג תחליפי שימשיך למלא עבורם את המטרות שלשמן שיתפו פעולה משני עברי הגבול בטיפוח החמאס. מלכתחילה. עלינו לקבל זאת שהחמאס אינו העיקר. אלא הוא מותג שעשה את עבודתו, בדיוק כפי שהגדירו לו. מי שלא רצו לעשות שלום עם הפלשתינים, בצד שלנו, כביכול, שמו להם למטרה להחליש ככל האפשר את הרשות, ככל שזו הסתלקה מההסכמים עימה לטפח את הסכסוך כפי שהיה בזמן ערפאת. עם מותו והנטייה של הרשות להתנגד לאלימות, היה הכרח למצוא שותף חדש. אז נתניהו ותומכיו התחילו לטפח את שני המותגים : 1 אין פרטנר ו 2 החמאס הוא נכס. לא שמעתי שהם נסוגו בהם מהמותג הראשון, שהוא הנכס האלקטוראלי העיקרי שלהם. לכן אין מנוס מהמסקנה שהם יחפשו מותג חדש גם לבן הברית הקרוב שלהם בצד השני. עוד לא הבנתי איך יממנו את היורשים.
ברק פלד, בלטימור | 06.11.23
109.
עם כל הצער שבדבר החמאס עושה בית ספר לצה"ל
למרות שעזה מופגזת מכל היכונים חאמס פשוט לא נפגע , היכולות שלו נמצאות מתחת לקרקע וצה"ל משטח למעלה , לצערי חאמס נפגע אולי 10% - 20% מהכוח שלו עד היום , וזאת בשל העובדה שכולם למטה , על מנת לכגמור את חמאס באמת ולא סיפורי חדשות , יש להוריד אוגדת חיר למנהרות ופשוט לחסל אותם שם , עד שזה לא יקרה חמאס ימשיך למרר לנו את החיים
חיים | 05.11.23
108.
עצת אחיתופל מיחייא סינוואר
מה חשבת, שלא נשים לב שזה אתה? לפי העברית העילגת והדיבור הנגוע על העכברים של חמאס, זה ברור מי כותב את זה. אל תדאג, לפני שניכנס למנהרות שלכם, נדאג טוב טוב לפרק אתכם. אתם תצאו החוצה ותתחננו לחיילים שלנו שיגאלו אתכם מהייסורים. הצבא שלנו הוא צבא של אריות, לא משנה כמה עכברים יש לכם שם בחורים, זה כוח טבע, גם 10,000 עכברים לא יכולים לצוד אריה.
חייל | 06.11.23
104.
לא בטוח שבורות השיגור הם חד פעמיים !
ההסבר פשוט לא נכון וחסר בסיס. ראו בתמונות, רוב מטחי הטילים לשפלה ולמרכז נורים מנקודה אחת מתוך העיר הצפופה. זה לא שום בורות . הקונספציה של בורות חד פעמים מוטעית !!! מדובר במשגרים עם מחסן טילים מלמטה. הם יורים ואז טוענים עוד פעם. ואנחנו טיפשים לא יורים מיד על מקום השיגור. חייבים להפציץ מיד את המקום לאחר שמאכנים את מקום היציאה. הייתי רוצה לראות את כל האיכונים של היציאות מעזה, אין לי ספק כי מדובר באותם מקומות של משגרים שטוענים כל פעם מחדש !!!
ישראל | 06.11.23
99.
קונספציית ההתמגנות נכשלה
ממש גרוע, לאפשר לאוייב להתעצם בגלל ההתמגנות שלנו. יש שחיקה של הציבור לאורך זמן תחת רקטות. נפגש בסוף המלחמה ונראה אם בעצם היא הייתה רק עוד סבב, עם הישארות יכולות השיגור בידי חמאס כמעט כמו ב 7/10, התעצמות שלו מחדש ומלחמה נוספת בעוד שנתיים. הלוואי ואתבדה.
י. | 04.11.23
97.
כי לישראל לא איכפת שיורים טילים על אזרחיה.
הממשלה קבעה יעדים--חיסול חמאס והחזרת החטופים. יעדי המלחמה היו צריכים---הפסקת הירי על אזרחי ישראל, מדי יום והחזרת החטופים. מכיוון שהירי מבוצע מכיוון מערב, היה צריך להשמיד כל דבר בכיוון מערב על מנת להשיג את הפסקת הירי על האזרחים. מכיוון שאגף המודיעין לא מסוגל לספק מידע וחיל האוויר יורה על נדל"ן ריק, זה המצב במציאות.
יעקב | 04.11.23
86.
מערך תותחים מיושן שלא מדבר עם המכ"ם
זו למעשה הסיבה העקרית ,הרי הנ"מ בח"א יודע הלכה למעשה מה מסלול הטיסה של כל רקטה -מאיפה יצאה ולאן פניה -אבל התותחנים לא מקבלים את המידע הזה -נורית ושילם עליהם השלום - במלחמה סבירה תוך 10-15 שניות המידע היה מועבר למסול ישירות באגד הארטלי ובתוך דקה שתיים עשרה פגזי 155 זולים יחסית היו פוגעים ב50 מ רדיוס האגד יודע לכסות את כל הרצועה...לפי החשבון הזה בלי לחשוף מספרים כלל בורות השיגור היו כיום אמורים להיות מכותשים ..גם אם הם 50 מ בעומק הפיר היה אמור להיות מכוסה -----אבל כשיש בתים חניות ובתי חולים מעל משהו לא יורה -והאשמה נמצאת בירושלים וקיסריה שלא יעבדו עליכם
תותח ישן ומחליד | 04.11.23
83.
בתוך הכתבה ישנה הקונספציה שתגרום לשואה נוספת
כתבת שלא מן הנמנע שבעוד 10 שנים ילדים בבית להיא ימצאו בורות שיגור.... זוהי הזדמנות בלתי חוזרת וחד פעמית לבצע העברת אוכלוסיה שמוגדרת על ידי האו"ם שמום כפליטים - להעביר אותם לארצות שמוכנות לקלוט אותם. במידה וישארו אחרי המלחמה זה רק עניין של זמן שהם יתעצמו שוב והפעם המכה תהיה הרבה יותר כואבת - נשק כימי, פצצה מלוכלכלת , נשק מדויק וכו'. אם זה יהיה המצב אז אין מה להשאר במדינה הזו... כמו כן זו גם הזדמנות בלתי חוזרת להשמיד את חיזבאללה ולספח רצועה מדרופ לבנון. כל מדינה מותקפת עושה זאת...חוץ מישראל וחבורת הביטחוניסטים בשקל שאצו לתת לחיזבאללה שטחי מולדת. אתם יודעים שבנגרנו קורנבך ביצעו גירוש ממש עכשיו? אתם יודעים שפקיסטן מגרשת מיליון וחצי אפגנים? אם נרצה שתהיה לנו מדינה זו הדרך היחידה - כל דרב אחר פשוט ישהה את ההשמדה הלבתי נמנעת של מדינת היהודים היחידה.
קובי | 04.11.23
79.
הבעיה שטיפול בבעיה סיסטמית ע״י טיפול כירורגי פשוט אינו עובד
אין מה לדייק - הגיע הזמן לפזר. מבחינת ניהול סיכסוכים ב״שכונה״ שלנו - לפני שיש 100 אלף הרוגים לאויב לאף אחד זה לא מזיז. וכשיש 500 אלף - גם אז לאיש בעולם לא איכפת והבעיה בד״כ נפתרת (או נפטרת). זה נכון לשני הכיוונים - הגיע הזמן להיות בצד המנצח.
אחדמהעם | 04.11.23
73.
יש לך ראש ממשלה בלי עמוד שדרה.
אם לראש הממשלה היה עמוד שדרה הוא היה מעמיד את כל המבקרים בצד ולא מתייחס אליהם. עושה מה שטוב למדינה שלו ופותר את הבעיה.. לא מממן אותם במשך שנים ואז בוכה. ביבי פועל מתוך השקפה של תן לי כסף, תמממן את כל ההוצאות של המשפחה שלי, ותן לי לצאת לפנסיה בשקט..
כי יש אום שמום | 06.11.23
68.
לא מבין איך אינטרנט עובד וכנראה שתם טרול
הטכנולוגיה פשוטה אבל גם קל מאוד להתקיל אותה - סוגרים את האינטרנט (WWW) בעזה ואז לא ניתן להפעיל. כל ההפעלה שלהם היא חוטית ומבית או בונקר סמוך, אף אחד לא יקח סיכון עם נפץ שיופעל ע"י רשת חיצונית שהיא מאוד אבל מאוד לא אמינה (ואני מהתחום).
אתה בור ועם הארץ | 04.11.23
67.
אל קעדה עבדו עם טלפונים לווינים כבר בשנות ה90
ועברו לפחות איזה 20-30 שנה מאז. אז אם אתה מהתחום אולי כדאי שתתעדכן כבר. אגב, זה לא יקר כמו שחושבים ובעיקר כי לא חייבים טלפון לוויני לכל טיל. את המטרים האחרונים אפשר להעביר גם בווקי טוקי. והיו לנו כאלו לפני 50 שנה. סיכום: אתה מהתחום בערך כמו סבתי עליה השלום.
ברק פלד, בלטימור | 04.11.23
63.
כיפת הברזל היא כישלון ואף אחד לא מדבר על זה. במקום שהסוללות
ייפרסו אך ורק מסביב לרצועה ויירטו את הרקטות מעל הרצועה, הן מוצבות בעומק ישראל ומיירטות את הרקטות מעל ערי ישראל. הרי הטילים של כיפת ברזל מהירים פי כמה וכמה מהרקטות העלובות של החמאס והם יכולים לתפוס אותן בקלות מעל הרצועה (או מעל ללבנון במקרה של החיזבאללה). מספיקות שניות בודדות לכיפת הברזל לאתר שמשוגרת כרגע רקטה מהרצועה ולתפוס אותה מיד מעליה.
 | 04.11.23
61.
לא הבנת איך כיפת ברזל עובדת
מיירטים יש המון והיו כבר מזמן. החידוש של כיפת ברזל הוא שהיא מיירטת רק אם הרקטה צפויה ליפול בשטח מיושב. לפוצץ את כל הרקטות זה בזבוז משאבים. רקטה שלהם לא עולה הרבה כמו חימוש של כיפת ברזל. כשיהיו מערכות לייזר שהיירוט בעזרתן זול, אז יפרסו מסביב לרצועה, ויהיה צורך להגן עליהן כדי שמה שקרה ב7.10 לא יקרה שוב, ואז נישאר גם בלי הגנה לעורף. מהסיבה הזאת דווקא טוב שכיפת ברזל מפוזרת ברחבי המדינה.
 | 04.11.23
54.
קריסת ההרתעה הישראלית, מאז האין תגובה לרקטה הראשונה
ממשלות ישראל קידשו את חמאס, איפשרו לו לבנות יכולת טילית של מעצמה. בעמוד ענן 2012, כשלראשונה נפלו טילים על תל אביב ונתבג, ממשלת ישראל התכופפה, אמרה תודה ואמן! גיוס מילואים חלקי שבוצע, צירים שנלמדו ליעדים במרכז הרצועה (היית מגוייס, ידעתי להיכן), פוזר הביתה ביום השמיני. צוק איתן כבר היה בית ספר לטילאות (של חמאס על ישראל), וחלמאות של ישראל. קרוב לחודשיים מדינת ישראל חוטפת, קרוב לחודשיים שצבאה ההגנה לישראל, נשאר בהגנה. לא נתנו לו הוראה לחסל את הכח הצבאי של חמאס. כך רצה נתניהו! כנראה שאז כבר חתם איתם על הסכם ריבנטרוב מולוטוב בגרסת ישראל עזה. מדיניות הסבבים קודשה על חשבון בטחון תושבי הדרום. מדיניות ההכלה קודשה בחסות כיפת ברזל, וחומת ההבל שנבנתה ככיסוי תחת לכישלון עמוד ענן וצוק איתן. כעת רק תפסיקו לדברר את אבדן הלגיטימציה כביכוף ותנו לצהל לנצח. ביום שלצחרת - פירוז מוחלט, ושיקום על ידי קטאר. מוטי
מ.ילואמניק | 04.11.23
48.
כשלון תפיסתי של ממשלות ישראל וחיל האוויר
ויתור מראש בתירוצים חלשים. על בורות השיגור הקטנים באמת אין טעם לבזבז זמן, אבל אתה יודע טוב מאוד שבורות למרכז יש הרבה הרבה הרבה פחות והם גם עם חתימה גדולה יותר. יכולתם בקלות לחסל אותם עם רצון ומודיעין, אבל הזלזול של מפקדי חיל האוויר לדורותיו באיום הרקטי סתם את הגולל (וגם, הכשלון של אמן שכנראה נובע מיהירות מסוג אחר). אני בספק, אבל אולי אתם לא מבינים עד כמה הירי למרכז לנתבג ולירושלים הוא נכס אסטרטגי עבור חמאס, ההסתמכות על כיפת ברזל ומקלטים היא ממש מאותה אסכולה שהביאה את ה7.10. ביום הראשון של המבצע הייתם צריכים להיות מסוגלים לחסל את היכולת הזאת ולשלול ממנו את מה שאתם בעצמכם מודים שמחזיק את מורל הארגון. לדוגמה, כבר חודש כמעט אף חברה זרה לא טסה לישראל, ואתם, שהפצצתם 11,000 יעדים ברצועה בחודש הזה, לא יכולתם להוסיף עוד 200? די, תפסיקו לשקר לעצמכם.
מישהו | 04.11.23
45.
להגיב לכל מיקום של שיגור ברדיוס
שהולך וגדל, ולהודיע להם שזאת המדיניות, מתחילים ב 100 מטר ולהוסיף בכל פעם 50 (אפשר לשחק עם המספרים). שיעשו את החשבון בעצמם. למה זה קשה? למה העורף צריך לספוג בכלל, כיפת ברזל לא מושלמת ומידיניות ספיגה זה עלוב וחלש, והמחיר כבד. שנים שאני לא מבין למה לא עושים את זה, למה אנחנו משלמים את המחיר ולא הם? אפשר הסבר?
א | 04.11.23
43.
לא קראתי את האמנה מעולם
אבל יש לי הרגשה שהחמאס גם לא קרא, הם חורים טילים בלי אבחנה על אזרחים ואנחנו.. אוי אסור להשיב אש, אמנת ג'נבה.. שנים על שנים של חידלון מטורף על חשבוננו אזרחי המדינה. שלא לדבר על השביעי לאוקטובר, או שזה כן תופס באמנה? אם לא עד עכשיו אז מעכשיו, להתחיל ב 50-100 מ' רדיוס ולהרחיב על כל שיגור. ונראה מי ישבר ראשון, אנחנו או הם. ואל תגידו שלנו יש כיפת ברזל. מצידי תזרקו אותה לפח
איציק | 04.11.23
32.
המודיעין נכשל שוב ושוב ושוב
הגיע הזמן להפסיק עם האשליה הזו שיש לנו יכולת לחזות את כוונות האויב. או שאנחנו מביאים את האנשים הלא נכונים למחקר. האחידות הרעיונית שם לא השתנתה מעולם. צריך להניח שאם יש אויב שמצהיר שהוא רוצה לרצוח אותנו הוא כנראה מתכוון לזה. זה מה שקרה עם ערפאת שהצהיר מעל כל במה אפשרית שאוסלו הוא הונאה והוא מתכוון להשיג את מה שיוכל בהסכמים ולבנות את הכח הכי גדול שיוכל ואז לחזור לתקוף. אמר ועשה בדיוק מה שאמר באופן פומבי לגמרי. אבל המודיעין הסופר מתוחכם הסביר במשך שנים שהוא סתם אומר. והתקשורת דאגה לשקר לציבור ולהסתיר את האמירות. אותו הדבר בדיוק עם חיזבאללה שסיפרו לנו שהרקטות שלו סתם יחלידו במחסנים. וגם הוא עשה בדיוק מה שתיכנן ומה שאמר. וגם החמאס שהמתחכמים סיפרו לנו שנוכל להרגיע אותו בעזרת הטבות כלכליות ואישורי עבודה. והאיראנים מספרים בכל הזדמנות שמטרתם להשמיד את ישראל ואת העם היהודי כולו אבל המתחכמים אומרים שאפשר יהיה לבודד אותם או להרגיע אותם או להסתמך על הסכמים. "אתה לא מכיר את הפרטים הטכניים של עבודת המודיעין ואת המבנה האירגוני" זה לא טיעון בעד המודיעין. זו סתם דרך להשתיק ביקורת מבחוץ. וביקורת מבפנים אין שם. רק המשכיות של אותם כישלונות אסטרטגיים כבר חמישים שנה ברצף. וחוסר נכונות לשום שינוי. גם אחרי המחדל הזה אולי ראש אמן הכושל יתפטר או יפוטר. אולי גם איזה שני בכירים אחרים. אבל שוב לא נראה שום שינוי מהותי שם. כל מי שהיה תא"ל ומעלה בעשרים השנים האחרונות שותף לקונספציה. מלבד בריק אף אחד לא קם ואמר שום דבר אחר.
האמת | 06.11.23
29.
למה אין שלום? כי הם לא רוצים!
לא החמאס (דתי) ולא הפת"ח (חילוני-לאומני). ההם באמתלה דתית של השריעה והאחרים באמתלה של התנחלויות ודרישת חוק השיבה... 30% מהעם הם הם חמאס ומתנגדי ציונות/ישראל למינהם - איך שלום? כמו בזוגיות, צריך 2 אחרת חייבים גירושים (הבנת, ג-י-ר-ו-ש!). בסוף ירדן תכבש ע"י הפלסתינאים (שהם ירדנים/ערב הסעודית במקור) ולשם נדחוף את רובם, אם בכוח או אם במוח (כסף, היגור כלכלי וכו').
מדיני מול מי | 04.11.23
28.
כל אנשי הפתח תומכים בהתלהבות בטבח
אין אדם אחד בפתח העלק-מתון שגינה את הטבח. אנחנו אפילו לא מדברים על נכונות לחיים בשלום או אולי רק בדו קיום לא אלים. אין אדם אחד בכל הנהגת הפתח לא בכיר ולא ביניים ולא זוטר ולא זוטר מאד שמוכן להגיד בפומבי שמה שחמאס עשה היה רע. ביידן איים על אבו-מאזן חמש פעמים לפני שהוא הסכים לשחרר הצהרה. ומה אמר אבו מאזן בהצהרה? "חמאס לא מייצג את הפלשטינאים". לא חמאס עשה מעשה רע. לא אני מתנגד לרצח תינוקות. לא אני מתנגד לעינויים למוות של ילדים מול הוריהם והורים מול ילדיהם. בטח שלא להפסיק את שליחת המיליארדים מהרשות הפלשטינאית אל החמאס. רק "חמאס לא מייצג את הפלשטינאים". כי לטענת הדיקטטור שאנחנו ממנים כבר 30 שנה הוא הנציג של הפלשטינאים. לא רק חמאס הם בני מוות. גם כל תומכיהם וסייעניהם. כלומר מאה אחוז מאנשי הפתח והרש"פ.
מאה אחוז תמיכה | 06.11.23
23.
בלבלת בין איך הם עדיין מצליחים לירות לבין למה הם עדיין יורים
הם מצליחים לירות כי הם הקימו מספר עצום של מתקני שיגור ועוד לא הגענו לכולם. נקודה. אם הם עדיין מצליחים לירות אחרי מה שעשינו לצפון הרצועה, זה סימן שהם יורים גם מדרום הרצועה וזה אומר שגם אותה נצטרך לכתוש. C'est la vie.
GUSS | 03.11.23
20.
זאת לא אסטרטגיה חדשה
ב-2006 החיזבאללה הקפיד לירות לכיווננו מדי יום גם כשמצבם היה גרוע ביותר. אז עוד היו לפעמים צוותים שידעו שאין להם עוד הרבה זמן לנשום אחרי שהם יורים. ארגוני טרור, כשמם כן הם, מנסים לזרוע פחד באוכלוסיה. בזה הם ימשיכו לעשות עד הרגע האחרון שלהם, שבתקווה יגיע כמה שיותר מהר.
י.ג. | 03.11.23
9.
מה הקשר? אולי גם משה רבנו אפשר לבוא אליו בתלונות?
ההיתי מגיע קודם למשה רבנו...שהביא אותנו עד הלום ולא לאירופה או ארהב... למה משה רבנו היה שכל קטן שכל כך רצה כנען כנען...מה כאן טוב? דם על דם ועל דם! וזה מה שמוכרים לנו כלום ממשה רבנו ועד הלום. החוכמה למצוא אסטרטגיה חדשה ולא לחפש כמה רגע עשו כך או כך או עוד דם ועוד דם! מעניין מה יקרה חס ושלום, אם אילו שחיים על הדם והכוח רק..היו מאבדים בן בקרב או חס ושלום בת שאנסו אותה ....7.10 כל החוכמולוגים....מה רבנו הוא האשם! או אסטרטגיה חדשה לגמרי!!!
הראל | 03.11.23
7.
את כל הרמטכלים שרי הבטחון וראשי הממשלה מלפני 20 שנה להעמידם
לדיו כיוון שהם ידעו על הבונקרים התת קרקעיים על הרקטות המשתדרגות על התחמשות החמאס ופשוט נמנעו מלבצע פעילות כי כל רמטכל וכל שר בטחון וגם ראשי ממשלה חיפשו שקט במשמרת שלהם.פעם החזקתי מהצבא פעם האמנתי בהם עתה אנו יודעים שכל הרמטכלים חשבו פוליטית ולא צבאית.רק רמטכל אחד החזקתי ממנו והוא רפול ז"ל
אוחיון דוד | 03.11.23
3.
אם הם קיבלו הנחיה - הם היו צריכים להתפטר, מה לא ברור??
השיקול למנוע את מה קרה היה שיקול צבאי מקצועי טהור, ואם הדרג המדיני מנע את זה, כל אנשי המקצוע היו צריכים לשים את המפתחות כדי לא לקחת אחריות. במהלך השנים היו שרי בטחון שהתפטרו באמת כגון ליברמן כי גישתם לא התקבלה. אבל אנשי צבא שלא עשו הכל כדי לשכנע את הדרג המדיני, ולמעשה הפכו אח"כ לשרי בטחון היו צריכים להתפטר או לזעוק על הפקרות וחוסר אחריות. ומאחר שזה לא בוצע, גם הם אחראים נקודה.אין קשר לדמוקרטיה.
אחד שאכפת לו יותר | 04.11.23
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת