אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת דו"חות טבע: האנליסטים צופים הכנסות שיא של 2.69 מיליארד דולר ברבעון צילום: גלעד קוולרציק

לקראת דו"חות טבע: האנליסטים צופים הכנסות שיא של 2.69 מיליארד דולר ברבעון

מחר תפרסם ענקית התרופות את דו"חותיה הכספיים לרבעון השני. האנליסטים צופים שטבע תציג רווח של 528 מיליון דולר שהם 64 סנט למניה, גידול קל של 3% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, בו הרווח הסתכם ב-515 מיליון דולר או 63 סנט למניה

28.07.2008, 13:59 | תומר קורנפלד

מחר תפרסם חברת טבע את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של 2008. רכישתה של חברת באר תמורת 7.5 מיליארד דולר עדיין לא תבוא לידי ביטוי בדוחות הכספיים שתפרסם חברת התרופות הגדולה בעולם וההשפעה שלהם תהיה רק בשנת 2009 לאחר השלמת העסקה.

קונצנזוס האנליסטים הסוקרים את מניית העם, צופים שטבע תציג מחר הכנסות שיא של 2.69 מיליארד דולר, צמיחה של 13% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד - צמיחה שהיא כולה אורגנית.

שלמה ינאי מנכ"ל טבע. נקודת המפתח תהיה תוצאות המחקר בתרופת האזילקט, צילום: עמית שעל שלמה ינאי מנכ"ל טבע. נקודת המפתח תהיה תוצאות המחקר בתרופת האזילקט | צילום: עמית שעל שלמה ינאי מנכ"ל טבע. נקודת המפתח תהיה תוצאות המחקר בתרופת האזילקט, צילום: עמית שעל

בשורה התחתונה צופים האנליסטים שטבע תציג רווח של 528 מיליון דולר שהם 64 סנט למניה, גידול קל של 3% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, אז הרווח הסתכם ב-515 מיליון דולר או 63 סנט למניה.

מה מעריכים האנליסטים על תוצאות טבע הצפויות?

האנליסטית נועה ויסברג מבית ההשקעות אי.בי.אי. היא האופטימית מבין האנליסטים וצופה שטבע תסכם את הרבעון עם הכנסות של 2.83 מיליארד דולר ורווח נקי של 555 מיליון דולר שהם 66 סנט למניה. ויסברג מעריכה שמכירות תרופת הדגל של טבע לטיפול בטרשת נפוצה ברבעון יסתכמו ב-504 מיליון דולר, צמיחה של 16% בהשוואה לרבעון המקביל שנה שעברה. ברבעון השני נכשלה טבע להאריך את תקופת הבלעדיות של הקופקסון, אולם התוצאות הטובות בניסוי שערכה בתרופת האזילקט צפויות להוביל לצמיחה במכירות התרופה שיפצו על אובדן מכירות של הקופקסון.

האנליסטית לימור גרובר מפסגות, מעריכה שטבע תסכם את הרבעון עם הכנסות של 2.67 מיליארד דולר ורווח נקי של 529 מיליון דולר שהם 64 סנט למניה. גרובר מעריכה שמכירות הקופקסון ברבעון ישברו שיא חדש ויסתכמו ב-567 מיליון דולר, כשהסיבה לכך היא העלאת מחירים של 11% בחודש פברואר השנה שטרם מוצתה במלואה. גרובר מעריכה גם, שהשקה בבלעדיות של תרופת ה-Risperdal לטיפול בסכיזופרניה ביום האחרון של הרבעון (30/6) תתרום למכירותיה של טבע הכנסות של 50-75 מיליון דולר לאור ניסיון העבר כי ביום ההשקה יש מכירות משמעותיות.

האנליסטית גל רייטר מכלל פיננסים, מעריכה שהכנסותיה של טבע ברבעון יסתכמו ב-2.71 מיליארד דולר והרווח הנקי יעמוד על 547 מיליון דולר שהם 65 סנט למניה. רייטר מעריכה שמכירות הקופקסון ברבעון השני יסתכמו ב-500 מיליון דולר, צמיחה של 15% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, אך ירידה של 8% לעומת הרבעון הקודם שהיה חזק במיוחד. נקודת מפתח מבחינתה של טבע לשנים הקרובות, תהיה ב-26 באוגוסט, כשיפורסם המחקר המלא של הניסוי שנערך בתרופת האזליקט. תוצאות הביניים שפורסמו בחודש יוני הצביעו על פריצת דרך רפואית בכך שהאזילקט לא מטפל רק בסימפטומים של המחלה אלא גם מעכב אותם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות