אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסנאט  ינסה להציל הערב את תוכנית החירום של הממשל צילום: Index Open

הסנאט ינסה להציל הערב את תוכנית החירום של הממשל

בעקבות התבוסה שנחלו הדמוקרטים בהצבעה בבית הנבחרים, הם יידרשו להכניס מספר שינויים בהצעת החוק כדי לשכנע את הרפובליקאים לאשר את התוכנית להצלת הכלכלה האמריקאית

01.10.2008, 07:29 | ענת ציפקין

למרות התבוסה שנחלו הדמוקרטים בבית הנבחרים, ינסה הערב (ד') הסנאט לאשר את תוכנית החירום. זאת, לאחר ששלשום דחה הקונגרס את התוכנית לסיוע לכלכלת ארה"ב בהיקף של 700 מיליארד דולר. ההצבעה צפויה בשעה 7 בערב, שעון ארה"ב.

בעקבות כך קרסה שלשום הבורסה בוול סטריט, ומדד הדאו ג'ונס רשם את הנפילה החד יומית החדה ביותר שלו אי פעם, ובכך מחק כטריליון דולר משווי השוק של מניות הנסחרות במדד. מדד ה-S&P 500 צנח בלילה ב-8.4% , לשפל של עשרים שנה. אמש כבר עלו השערים בוול סטריט בתקווה לאיושר התוכנית.

הדמוקרטים יצטרכו לשכנע את הרפובליקאים בנחיצותה של התוכנית להצלת הכלכלה האמריקאית ויידרשו להכניס מספר שינויים בהצעת החוק במטרה להעביר אותה בסנאט. 225 הקולות שהתנגדו לאישור תוכנית החירום כוללים 133 רפובליקאים, שאליהם הצטרפו 95 דמוקרטים. כפי הנראה צפויים הרפובליקאים השמרנים ללחוץ להחלת תוכנית ביטוח מנדטורית לניירות ערך מגובות משכנתאות.

הם ינסו גם להביא את רשות ניירות ערך האמריקאית להעריך את ערכם של נכסים בעייתיים לפי שווים האמיתי. הדמוקרטים ינסו לדחוף לכיוון שינוי שיאפשר לשופטים הדנים בבקשות פשיטת רגל לשנות את תנאי המשכנתא שלקחו אזרחים על ביתם ונקלעו לפשיטת רגל, אולי אפילו להקל את תשלום הקרן. אם דרישה זו תתקבל, ייטו המאזניים לכיוון הדמוקרטים, שעדיין מנסים להעביר את תוכנית החירום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות