אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הכספים לבנקים: השהו הבקשה לכינוס פרי הגליל צילום: גלעד קוולרצ'יק

ועדת הכספים לבנקים: השהו הבקשה לכינוס פרי הגליל

יו"ר הוועדה, אבישי ברוורמן: "זו הזדמנות של הבנקים לגלות אחריות". ח"כ שלי יחימוביץ': "על הבנקים להוכיח שהם תורמים לחברה"

24.02.2009, 11:46 | שאול אמסטרדמסקי ומיקי פלד

במקום לדון בהרחבת לשכתו של אולמרט, החליט היום (ג') יו"ר ועדת הכספים, אבישי ברוורמן (עבודה), לדון במשבר במפעל ויטה פרי הגליל בחצור הגלילית, על רקע הפגנות העובדים וההמתנה להחלטת בית המשפט, האם להיענות לבקשת הבנקים להתחיל בתהליך של כינוס נכסים למפעל.

עיני לראשי הבנקים: "גלו אנושיות כלפי העובדים" יו"ר ההסתדרות מותח ביקורת חריפה על לאומי ודיסקונט וטוען: "הבעיה של ויטה פרי גליל לא תישאר בחצור הגלילית, זו בעיה של כלל המדינה" מיקי פלדלכתבה המלאה

חבר ועדת הכספים, ראובן ריבלין (ליכוד), אמר בוועדה כי "נתניהו אמר אמירה ברורה. הוא פנה לבנקים לדחות את בקשתם משום שהממשלה החדשה תקים קרן שתסייע למפעלים שנמצאים במצב בו נמצא מפעל ויטה פרי הגליל. ביבי אמר זאת בצורה מפורשת והתיר לנו לומר את הדברים בגלוי. הדבר ייעשה בעצה אחת עם ההסתדרות והמעסיקים על מנת למצוא את הדרך המתאימה לטפל בנושא. זהו דבר הכרחי, משום שמדובר בבעיה כלכלית וחברתית".

ח"כ שלי יחימוביץ' (עבודה) אמרה בדיון כי "אני פונה לבנק דיסקונט ולבנק לאומי למשוך את הבקשה לכינוס נכסים מכמה סיבות. ראשית, מדובר במפעל רווחי. שנית, יש קונים שמעוניינים לקנות את המפעל. שלישית, שני הבנקים האלה מוציאים מיליונים על מיצוב הדימוי שלהם כמי שתורמים לחברה הישראלית. כעת על הבנקים להוכיח שהם באמת תורמים לחברה הישראלית. כל מה שעליהם לעשות הוא להודיע לבית המשפט שהם מושכים את בקשתם לכינוס ולמצוא קונה ראוי".

ברוורמן סיכם את הדיון באומרו כי "כולנו פה אחד. אנחנו פונים לבנקים ואומרים כי אם יגיעו לכינוס זו תהיה פגיעה בעובדים. יש על הפרק הצעות רציניות לקניית המפעל ועל כן יש להקשיב. אפשר להתקדם במתווה שהוא לקראת העובדים, במקום לנצל את ההזדמנות בשביל לפגוע בעובדים. זו הזדמנות לבנקים לגלות אחריות. זה מפעל שמחזיק את כל חצור הגלילית, ולכן כל חברי הוועדה פונים לבנקים לא לפרק את החברה ולמצוא פתרון בימים הקרובים".

מתבצרים במפעל

כאמור, מערכת החינוך והמסחר בחצור הגלילית מושבתת היום לאות הזדהות עם עובדי מפעל ויטה פרי הגליל. היום אחר הצהריים צפוי בית המשפט לדון בגורל המפעל, שנקלע לקשיים. לדברי ראש המועצה, שמעון סויסה, "קיבלנו את ההחלטה במשותף. נחסום את הכניסה ליישוב מכביש 90, נקיים משמרת מחאה ותושבים ילוו את העובדים לבית המשפט בחיפה".

החל מאתמול בבוקר מתבצרים העובדים בתוך מתחם המפעל. זאת לאחר שבנק לאומי ובנק דיסקונט הגישו לבית המשפט המחוזי בחיפה בקשה לכינוס נכסים. העובדים חוששים, כי אם הבקשה תאושר המפעל ייסגר בסופו של דבר והעובדים יאבדו את הזכויות שצברו. הדיון בבקשה יתקיים היום בשעה 14:00.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
אם הבנקים לא ימנו כונס - הספקים יעקלו את הכספים של החברה ומימילא החברה לא תוכל לפעול.
האפשרות היחידה שפרי גליל תמשיך לפעול הוא שהבנקים יקחו את המושכות. לבעלים הנוכחיים אין שום אפשרות להמשיך ולהפעיל את העסק, לשלם משכורות וכו'. לבקש מהבנקים לא למנות כונס - בלי שמישהו יביא כסף להפעלת החברה - זה פופליזם זול וחוסר הבנה בסיסי.
בנקאי  |  24.02.09
1.
סדר עדיפויות וחשיבות ממלכתית ולאומית... לישכת רוה"מ זה חשוב אבל פרי גליל קצת יותר
וטוב שבא אדם נקי כפיים לפוליטיקה מכוונה לשנות באמת, לתרום לחברה, לתת למדינה את הכיוון שהיא צריכה, שחיה בביצה הפוליטית עם הראש מחוץ למים, מבלי לשכוח שהוא קודם כל אזרח במדינה.... והמדינה הזאת ,מדינת היהודים כביכול, דמוקרטית, מודרנית אך נגוע עד השורש בשחיטות ומנוהלת יותר מתוך אינטרסים אישיים ופחות מתוך טובתה של המדינה על אזרחיה... עלה והצלח מר ברוורמן
ניר , צפון  |  24.02.09