אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר רשות השידור הודיע במפתיע על התפטרותו צילום: בועז אופנהיים

יו"ר רשות השידור הודיע במפתיע על התפטרותו

משה גביש הגיש הבוקר מכתב התפטרות לשר הממונה, יולי אדלשטיין, ויעזוב את תפקידו בסוף החודש. מדובר במכת מוות לרפורמה ברשות השידור אותה הוביל גביש. "אני יושב מול הוועדים ונציגויות העובדים ולא יכול לתכנן איתם דברים לטווח הארוך", אמר במסיבת עיתונאים

09.06.2009, 12:52 | אמיר טייג

יו"ר רשות השידור, משה גביש, הודיע לפני דקות אחדות על התפטרותו. ההתפטרות תיכנס לתוקפה בסוף החודש. גביש אמר כי בעת כניסתו של השר החדש יולי אדלשטיין, הממונה על רשות השידור, הציע לשר כי יפנה את מקומו. השר ביקש מגביש שישאר עדיין בתפקידו עד אשר יגבש את עמדתו בנושא. כפי הנראה אדלשטיין העדיף שגביש יפנה את מקומו בסופו של דבר ולפיכך גביש הגיש היום בבוקר מכתב התפטרות.

מדובר במכת מוות לרפורמה המתוכננת ברשות השידור, אותה הוביל גביש יחד עם מנכ"ל רשות השידור, מוטי שקלאר. על פי הרפורמה, היו צפויים לפרוש 700 עובדים מתוך הרשות, מהם 380 עיתונאים והיתר עובדים טכניים.

גביש אמר במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס היום: "אין אנשים שאין להם תחליף. יימצא הבן אדם המתאים להוביל את רשות השידור. הגענו למקום ששום גוף לפנינו לא הצליח להגיע אליו. נציגות העובדים הראתה איכפתיות ורצון להגיע לפתרון. יש ממשלה חדשה בישראל. הממשלה תמנה את מי שתרצה לתפקיד. אני מקווה שהשר אדלשטיין ימשיך לדאוג כי השידור הציבורי יתקיים במדינת ישראל".

"במהלך התקופה האחרונה ניסיתי להביא מנהלים טובים ויצירתיים לרשות השידור אך לא הצלחנו. אנשים אלה לא רצו לבוא בגלל חוסר הוודאות לגבי קיומה של הרשות בעתיד. לדעתי הרשות, במתכונתה הנוכחית, אינה מצליחה לעמוד במטרותיה הציבוריות".

"אני מרגיש שהדברים נשמטים לי מבין האצבעות, אני יושב מול הוועדים ונציגויות העובדים ולא יכול לתכנן איתם דברים לטווח הארוך. אני לא רוצה שהרשות והשידור הציבורי יסבלו מחוסר הוודאות האם אני צריך להמשיך בתפקידי או לא".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
התבעסתי מבוריס
בוריס מירושלים אולי רוצה שמנהלהגבייהיעבוד שעתיים ביום, כי אז רשותהשידור לא הייתה מגיעה להישגי הגבייה שמאפשרים את קיומה. אני יודעת ממקורות מוסמכים שמנהל הגבייה עסוק בפעילות בלתי פוסקת בכל שעות היממה,כמעט, ובכל הזמן הזה הוא מחפש לרשותעוד ועוד הכנסותמכל מיני מקורותומחפש בכל דרךלתפוס את המשתמטים מתשלום האגרה ולגרום להם לשלם.
יעל מירושלים  |  09.06.09
לכל התגובות