אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התעוררות גם בשוק דירות היוקרה

התעוררות גם בשוק דירות היוקרה

הקבלנים מדווחים על תנופה גדולה בפלח השוק העליון: זרם הפניות עלה בעשרות אחוזים, הלקוחות משלמים במזומן ואת הרוכשים מרוסיה מחליפים כעת יהודי בלגיה

30.07.2009, 12:15 | אורי חודי

שוק מגדלי היוקרה שב ומתעורר, לאחר יותר מעשרה חודשי קיפאון - כך מדווחים באחרונה קבלנים אחדים בשיחות עם "כלכליסט". שתי דוגמאות עדכניות למגמה הן מכירת שתי דירות במגדל G תל אביב של גינדי החזקות בימים האחרונים: דירה בקומה השמינית, בשטח של 265 מ"ר, נמכרה ב־9 מיליון שקל, ועוד דירה בקומה ה־15, בשטח של 243 מ"ר, נמכרה ב־10 מיליון שקל.

יוקרה יפואית קבוצת רכישה ראשונה לבניין יוקרה בשוק הפשפשים את הקבוצה מקימה חברת טי.ג'י.איי בשותפות עם אייזנברג גרופ. מדובר בבניין של 6 קומות שיכלול גם מיני פנטהאוזים שי פאוזנר, 47 תגובותלכתבה המלאה

דוגמה אחרת היא פרויקט דה סופרים של יהודה רחמים בירושלים, שמכר בחודשים האחרונים 17 דירות. ובחברה מספרים שבכל העסקאות שילמו הלקוחות 75%-100% כבר בעת חתימת העסקה, אף שהרכישה היתה על הנייר וסיום הפרויקט מתוכנן רק בעוד שנה וחצי. בין העסקאות בפרויקט: דירה של 168 מ"ר שנמכרה ב־3.8 מיליון שקל, מהם 75% נמסרו במזומן, ודירה של 103 מ"ר שנמכרה ב־2.3 מיליון שקל, שמלוא הסכום נמסר במזומן. בחברה מנהלים כעת מגעים למכירת עוד דירות, שש מהן לתושבי חוץ מלונדון.

בעסקה נוספת נמכרה דירה של 240 מ"ר בקומה ה־24 במגדל נווה צדק על הים, שבונות חברת צמח המרמן וקבוצת יורוקום יחד עם משקיעים זרים, תמורת 10.5 מיליון שקל. הדירה פונה לים, ומאובזרת בריהוט בעיצוב ג'ורג'יו ארמאני.

בפרויקט סוטין 29 של נווה שוסטר נמכרה בשבוע שעבר דירה של 420 מ"ר עם מרפסת של 32 מ"ר, בקומה עליונה, תמורת 17.2 מיליון שקל.

שוק מגורי היוקרה, שרשם פעילות ערה מ־2007 עד אוקטובר 2008, ספג מכה אנושה מאז תחילת המשבר הכלכלי: הרוכשים מחו"ל נעלמו, ופרויקטים שלמים שתלו תקוות בכסף זר לא הצליחו לשווק את עצמם. בחודשים האחרונים התחיל השוק הישראלי להרים ראש, ונתוני המכירות משתפרים.

אודי בש, מנכ"ל ביטי גלובל מדיה, העוסקת בשיווק באינטרנט של פרויקטים ישראליים לתושבי חוץ, מדווח שמאז מרץ־אפריל השנה ניכרת ההתעוררות גם בקרב תושבי החוץ. "אני מדבר על עלייה של מאות אחוזים מאז מרץ", אומר בש. "הנתונים שלנו מראים שההתעניינות בחודשים האחרונים אפילו עולה על הנתונים שרשמנו בחודשים הטובים של 2008".

מדובר באותם רוכשים מ-2008?

"אפשר לראות כמה שינויים: הקהל הרוסי, שהיה פעיל מאוד, כמעט נעלם בחודשי המשבר, ולא חזר גם בחודשים האחרונים. השווקים שחזרו הם צפון אמריקה, אנגליה, בלגיה והשוק של דוברי הצרפתית. רמות הביקושים של שונות מאלו של 2008: השוק האנגלי למשל לא חזר לרמה שלפני המשבר, אבל לעומתו, השוק הבלגי חזק מאוד".

כדי להמחיש את העלייה במספר הפניות מציג בש דוגמה מהשטח: "בפרויקט יוקרה המשווק בנווה צדק התקבלו בחודשים הראשונים של השנה כ־40 פניות. בחודש האחרון התקבלו שם יותר מ־100 פניות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

25 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

25.
חברת נווה שוסטר..
חברת נווה שוסטר הינה חברה שבמהלך השנים ממשת את הקרקעות של הירושות שלה ומשביחה אותם גב' דליה שוסטר עושה עבודה מעולה בחברה...אך בעוד כמה שנים מי שיהרוס את כול ההשבחות זה דור ההמשך שלא מבינים כול כך בעסקים והשם הטוב של נווה שוסטר הולך ויורד "יין ישן לא תמיד משתבח הוא לפעמים מחמיץ......"
מור גרין , ת"א  |  29.12.09
23.
16 פשוט סנוב מגעיל!
16 יא חתיכת סנוב! יהוד - רק בשכונה סגורה! אפשר לחשוב שהילידים מעבירים מחלות! בתיכון של יהוד לידיעתך לומדים הילדים של סביון למרות שההורים שלהם אם היו רוצים מסוגלים כלכלית לשלוח אותם לבתי ספר אחרים! מה שכתבת על רמת שרת כנראה מתאר את הסיפור האישי שלך- אתה רוצה לגור ליד ההורים ברמת אביב ג' אבל לא יכול כי אתה כשלון כלכלי!
אבי  |  04.08.09
לכל התגובות