אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי החגים: עובדי נורטל חוזרים לשבוע עבודה מלא צילום: עמית שעל

אחרי החגים: עובדי נורטל חוזרים לשבוע עבודה מלא

שופטת המחוזי ורדה אלשיך לנאמנים: נסו למצות כל אפשרות של משא ומתן עם העובדים בטרם תפנו לבית המשפט

17.09.2009, 12:47 | מארק שון

ב-1 באוקטובר יחזרו עובדי חברת נורטל הנמצאת בהקפאת הליכים לשבוע עבודה מלא, כך קבעה שופטת ביהמ"ש המחוזי בתל-אביב ורדה אלשיך. ההחלטה הנוכחית משנה את המצב שקיים בחברה מאז תחילת יולי אז אישרה השופטת לנאמני החברה לעבור לשבוע עבודה מקוצר.

50 מעובדי החברה המיוצגים באמצעות עו"ד אופיר רונן דרשו לבטל את ההחלטה בטענה שהחברה מצויה בתזרים חיובי מזה זמן רב ואין כל צורך אמיתי בפגיעה דרסטית בעובדים, שתעלה להם כ-20% משכרם.

חברת נורטל, הכוללת את נורטל נטוורקס ואת נורטל תקשורת ואחזקות נכנסה להקפאת הליכים ב-19 בינואר השנה כחלק ממהלך בינלאומי הכולל את כל חברות הקונצרן, וכנאמנים מונו עו"ד אבי פילוסוף ורו"ח ירון הר-צבי. לפני כשבועיים אישרה השופטת אלשיך הארכה של ההקפאה עד למקסימום הקבוע בחוק - תשעה חודשים - והדיון הבא בעניינה של החברה יתקיים ב-22 באוקטובר.

השופטת העבירה ביקורת בהחלטתה הנוכחית באשר ליחסים בין הנאמנים לעובדים, וכתבה כי "קשה להתעלם מתחושת אי-נחת מסויימת העולה מרצף העימותים בין הנאמנים לחלק גדול מעובדי החברה, אשר הגיעו לטונים צורמים עד מאוד, ומעידים על יחסים של העדר אמון". השופטת הוסיפה, כי עדיף שהנאמנים ינסו למצות כל אפשרות של משא ומתן עם העובדים בטרם יפנו להכרעה של המחלוקות באמצעים משפטיים.

כאמור, השופטת קבעה שהעובדים יחזרו לשבוע עבודה מלא, ובמידה והנאמנים יחשבו שהצעד של קיצור שבוע העבודה הכרחי יצטרכו להגיש בקשה חדשה ומנומקת לביהמ"ש.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות