אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממשלת בריטניה תמכור נכסים ב-3 מיליארד ליש"ט צילום: בלומברג

ממשלת בריטניה תמכור נכסים ב-3 מיליארד ליש"ט

בין הנכסים שיוצעו למכירה, קו הרכבות Channel Tunnel Rail Link, המחבר בין לונדון למנהרה שמתחת לתעלת לה-מאנש ופרויקט דרטפורד, הכולל מנהרה וגשר מעל נהר התמזה

11.10.2009, 23:42 | סוכנויות הידיעות
ראש ממשלת בריטניה, גורדון בראון, צפוי להודיע מחר (ב') כי ממשלתו תמכור נכסים ממשלתיים במטרה לגייס 3 מיליארד ליש"ט (4.4 מיליארד דולר) במטרה לכסות את הגירעון התקציבי הגדול.

בין הנכסים שיוצעו למכירה, קו הרכבות Channel Tunnel Rail Link, המחבר בין לונדון למנהרה שמתחת לתעלת לה-מאנש, פרויקט דרטפורד, הכולל מנהרה וגשר מעל נהר התמזה, ומניות המדינה בתאגיד האורניום האירופאי "אורנקו".

בראון צפוי להודיע כמו כן מחר כי הרשויות המקומיות אמורות למכור נכסים בהיקף של 13 מיליארד ליש"ט (21 מיליארד דולר). הכסף שיתקבל ממכירת הנכסים ישמשו להאצת הכלכלה הבריטית וכיסוי חובות.

הכלכלה בבריטניה התכווצה ברבעון השני של 2009 ב-5.5% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, ההתכווצות הגדולה ביותר מאז החל איסוף הנתונים ב-1955. קרן המטבע הבינלאומית מעריכה, כי כלכלת בריטניה לא תשוב לצמיחה עד לשנה הבאה, וגם אז בשיעור מצומצם

שיעור האבטלה בבריטניה טיפס לרמתו הגבוהה ביותר מאז 1995, בעקבות המיתון שקיצץ משרות ברוב התעשיות החל מהבנקאות ועד הבנייה.

שר האוצר הבריטי אליסטייר דארלינג ידרוש מהבנקים הבריטים לצמצם את המענקים, ינסה להשית מסים גבוהים יותר על העשירים ומתח ביקורת על "תאוות בצע וחוסר אחריות" במערכת הפיננסית. בוועידה השנתית של הלייבור שהתקיימה לאחרונה אמר דארלינג כי "יהיה זה נכון יותר שאלה שמרוויחים הכי הרבה ישאו במירב הנטל. נחוקק חוקים שישימו קץ לתרבות הפזיזה לפיה רווחים לטווח הקצר חשובים יותר מהצלחה לטווח ארוך. נשים סוף לבונוסים האוטומטיים בכל סוף שנה במערכת הבנקאות".

תגיות