אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוצר מציע לאופנוענים: הנחה של 25% בתמורה להשתתפות עצמית של 10,000 שקל צילום: בלומברג

האוצר מציע לאופנוענים: הנחה של 25% בתמורה להשתתפות עצמית של 10,000 שקל

במטה מאבק הרוכבים טוענים כי ההצעה פוגעת בזכויות הסוציאליות של הרוכבים ומפלה אותם מול מבוטחים אחרים

29.10.2009, 20:07 | שרון ביידר

המפקח על הביטוח במשרד האוצר, ידין ענתבי, נחוש בדעתו להעלות את תעריפי ביטוח החובה לאופנוענים למרות מחאתם שסחפה את רוב חברי הכנסת ורוב גדול מהציבור בישראל. לאחר שניתנה ארכה של שבועיים ביישום הרפורמה לבקשת ועדת הכספים, לא מתכוונים במשרד האוצר לתת לכנסת ארכה נוספת ליישום הרפורמה כשבמקביל, צוותים של וועדות הכספים והכלכלה דנים עם נציגי משרד האוצר בראשות סגן שר האוצר, יצחק כהן, לגיבוש פשרה בעניין.

במשרד האוצר מציעים להותיר את העלאת הפרמיות בשיעור של כ-12% כמתוכנן כשבמקביל מוצעת הנחה של עד 25% ממחיר הפוליסה בתנאי שהרוכב המבוטח יתחייב לשלם דמי השתתפות עצמית בשיעור של כ-10,000 שקל במקרה של תביעת נזיקין. יצויין כי לפי הצעת האוצר, במקרה של ביטוח מוזל לא ייפגעו זכויות המבוטח לטיפול רפואי.

במטה מאבק הרוכבים טוענים כי ההצעה פוגעת בזכויות הסוציאליות של הרוכבים ומפלה אותם מול מבוטחים אחרים ועובדה שהצעה מסוג זה לא מוצעת למבוטחים בביטוח חובה על כלי רכב אחרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
אנרכיה לשמה
איך פקיד מרשה לעצמו לקבל החלטות ולנסות להטריף חלק לא מבוטל של אנשים-רוכבים- אשר חלקם מבצעים עבודות אשר חוסכות זמן להרבה אנשים ,נהגים הן בשליחויות מהירות הן של חלפים ממחסנים שונים אל המוסכים אשר ריכבם שוכב שם ורק חשוב להם שהרכב הגדול שלהם יחזור לכביש העמוס ממילא או הרעבים שיושבים עם סטופר ביד ומחכים לשליח עם הפיצה .ועורך הדין שזה אך בקושי סיים להגיש כתב הגנה להטיס שליח לבית המשפט ליפני שהוא מפספס את המזכירות .אין תחליף להיתניידות המהירה והזריזה שמסייעת בידי כולנו האזרחים לפתור בעיות ביום יום שלנו שממילא לחוץ ,וחסרה לנו דקה בשעה ושעה ביממה. יום בשבוע .שבוע בחודש .וחודש בשנה . היינו רוצים להיות מדינה מתקדמת אירופה ארה"ב אז בבדיקה קרה טלפנית לנוכח פני כל הצופים שמעתם כמה עולה ביטוח אופנוע בעולם. אצל הגדולים מכולם. אורלי וילנאי וגיא מרוז וממילא אין לנן חניה לא בעיר תל אביב ובקושי בסינמה סיטי.ובדרום תל אביב לא נדבר כי חבל על הזמן. ביביתעזור לך ולכפןפים שלך לרדת מהעץ . כי העץ הוא גבוה
צביקה , מרכז  |  14.11.09
18.
אני מסכים עם הצעת הממשלה
יש לכם מושג כמה תביעות של נפגעי גוף יש לאופנוענים יחסית לבעלי מכונית? פי 10, אז למה נראה לכם שאתם צריכים לשלם כמו אדם שנוסע במכונית משלם? נוהג אופנוע עולה פי 10 לממשלה ולכן הוא צריך לשלם פי 10. אני מסכים שצריך להנהיג נוהל (כמו בחברות הביטוח הפרטיות) שאדם שלא תבע את חברת הביטוח כך וכך שנים צריך לקבל הנחה, אבל להגיד שאתם צריכים לשלם כמו מכונית, זה פשוט מגוכח. הטענה שאתם חוסכים פקקים, מקום, חניה, וכו' נכונה מאוד אבל לא מצדיקה, את הבעיות הללו צריך לפתור בשיפור התשתיות ולא בהורדת ביטוח החובה שלכם.
שי , השרון  |  02.11.09
16.
החרפת המאבק
יש לשנות את אופי המחאה ובסיבוב הבא לא לנסוע בדבוקה של מאות אופנועים לרוחב, אלא אחד אחרי השני כמו כל מכונית, לאורך האיילון הלוך וחזור, כביש 4, כביש 5, כביש 2 משעה 7 עד 9 ונראה מישהו שמצליח להיכנס לעיר. אחר כך בערב אותו הדבר, משעה 16:00, כשכל אחד רוצה להגיע הביתה ויגיע ב- 10 בלילה.
גיל , תל אביב  |  01.11.09
לכל התגובות