אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל מולטילוק הודה: "ידענו על הפרת זכויותיה של רב בריח – זה נקרא דלת מזוייפת" צילום: עטא עוויסאת

מנכ"ל מולטילוק הודה: "ידענו על הפרת זכויותיה של רב בריח – זה נקרא דלת מזוייפת"

בית המשפט המחוזי בתל-אביב הטיל צווי מניעה על מולטילוק האוסרים עליה לייצר, לפרסם ולשווק דלתות בטחון עם הסימון של "איש השרירים"

28.12.2009, 13:32 | מארק שון

בית המשפט המחוזי בתל-אביב הוציא צווי מניעה נגד חברת מולטילוק המונעים ממנה לייצר ולשווק דלתות בטחון המסומנות בסימן המסחר של רב בריח – איש השרירים. צוו המניעה ניתנו במסגרת תביעה בגובה 50 מיליון שקל שהגישה נגדה רב בריח, בטענה שהחברה הסינית שנזן, בסיוע מולטילוק, מייצרת דלתות המפרות הסכם בין שתי החברות משנת 2002.

"הפנתי את תשומת ליבה של החברה הסינית להפרות...  זה נקרא דלת מזוייפת...קטלוגים זו גם הפרה, אתר אינטרנט זה גם הפרה". כך הודה בחקירתו בבית המשפט מנכ"ל מולטילוק, שמעון שקל.

מנכ"ל מולטילוק הודה שביקר בחברה הסינית כ-5 עד 10 פעמים, ולאחרונה ביקר במפעל הדלתות ביוני האחרון. "תדירות הביקורים בחברה הסינית מוכיחה מערכת יחסים הדוקה ממערכת היחסים הקיימת בין מולטילוק לבין מפיצים אחרים של הקבוצה", קבע השופט יהושוע גייפמן.

בתחילת ספטמבר הגישה רב בריח תביעה לבית המשפט המחוזי בתל-אביב נגד מולטילוק ונגד חברת אסא אבלוי השבדית, בעלת השליטה במולטילוק, בסכום של 50 מיליון. רב בריח טענה, באמצעות עורכי הדין עפר פירט ודוד סולמא, כי מולטילוק מפרה את זכויותיה של רב בריח בסימני המסחר "הדמות השרירית" ו- "Mul-T-Lock" בשיתוף עם חברה סינית המשמשת כמפיץ מורשה של מולטילוק. רב בריח טענה כי מולטילוק והחברה הסינית מייצרות בסין דלתות הנושאות את סימני המסחר המצויים בבעלות רב בריח ומשווקת אותן ברחבי העולם.

לאחר שהוכח שהחברה הסינית מפרה את זכויות רב בריח בסימני המסחר, השאלה העיקרית היתה עד כמה מעורבת קבוצת מולטילוק בייצור ושיווק הדלתות בסין. למרות צו המניעה, הרי שלא הוכחה בשלב זה מעורבות ישירה של החברה השבדית בייצור.

מחומר הראיות עלה בבירור כי קבוצת מולטילוק מספקת לחברה הסינית המייצרת את הדלתות בסין מוצרי נעילה לצורך התקנתם בדלתות, אך לא הוצגו הסכמי הפצה בין מולטילוק לבין החברה הסינית, ומנכ"ל החברה העיד כי "אין הסכם חתום בין מולטילוק לחברה הסינית".

למרות זאת הוכח קשר חזק מאוד בין שתי החברות, כאשר קבוצת מולטילוק מפרסמת את החברה הסינית באתריה ומופיעה איתה בתערוכות במשותף. בנוסף, בקטלוגים של החברה הסינית מוצגות הדלתות המפרות ונראים בעלי תפקידים בקבוצת מולטילוק לצד מנהלי החברה הסינית על רקע הדלתות המפרות.

תגיות