אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראל כץ: נחמיר את האכיפה על נהגים עבריינים צילום: ששון תירם

ישראל כץ: נחמיר את האכיפה על נהגים עבריינים

שר התחבורה: בשנה הבאה יוקצו 85 ניידות לאכיפת עבירות תנועה, ומספרן עתיד לעלות ל-100. השנה נהרגו 348 איש בתאונות דרכים - ירידה של 22% לעומת 2008

31.12.2009, 11:26 | שרון ביידר

מדי שנה מסכם משרד התחבורה את השנה החולפת, אך המלל אינו משתנה. היום (ה') הכריז שר התחבורה, ישראל כץ,  על כוונתו להחמיר את האכיפה נגד נהגים עבריינים ולהחמיר את העונשים שיוטלו על נהגים שיחרגו מחוקי התנועה.

כץ דיבר במהלך אירוע שערך משרד התחבורה לסיכום שנת 2010. לפי שר התחבורה, בשנה הבאה יוקצו 85 ניידות לאכיפת עבירות תנועה, ומספרן עתיד לעלות למאה ניידות. לדברי כץ, אם יחול שיפור משמעותי באיכות התשתיות יוקצו המשאבים למטרת הסברה.

לדברי דוד שנער, המדען הראשי של משרד התחבורה, השנה נרשמו עד כה 348 הרוגים בכבישים - ירידה של 22% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. לדברי אבי בן חמו, ראש אגף תנועה במשטרת ישראל, אחוז המעורבות של האוכלוסיה הלא יהודית בתאונות דרכים גבוה משמעותית מזה של האוכלוסיה היהודית. עם זאת הדגיש בן חמו כי נהיגה בשכרות עדיין מהווה בעיה משמעותית באוכלוסייה הישראלית. בשנת 2009 נתפסו 11,216 נהגים בשכרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
ל-5 , צודק יש להעלות המהירות בשעות היום בכבישים מהירים
בצד הגברת האכיפה , יש לאפשר הגברת המהירות בכבישים מהירים בשעות היום ל-110 קמ"ש (לשקול אף יותר) . בכבישים מהירים תופסים נהגים מסלולי עקיפה ומשוחחים בניידים ומעכבים את התנועה כולה . יש לאכוף איסור דיבור בניידים בכבישים בינעירוניים , ומי שנתפס בזמן שדבר בכביש ביעירוני מהיר בנייד ללא דיבורית - יש להוריד מהכביש .
מני , רענה  |  02.01.10
לכל התגובות