אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": הנקמה המתוקה של פאנאיה בקרן ג'מיני

בלעדי ל"כלכליסט": הנקמה המתוקה של פאנאיה בקרן ג'מיני

סירבה בימים האחרונים להשקעה נוספת של קרן ג'מיני, אחת המשקיעות הראשונות בחברה, לאחר שזו סירבה להשקיע בחברה בזמנים קשים

21.02.2010, 22:46 | אסף גלעד

חברת התוכנה פאנאיה (Panaya) סירבה בימים האחרונים לצרף בחזרה את קרן ג'מיני לרשימת משקיעיה. ג'מיני היתה אחת המשקיעות הראשונות בחברה אך דוללה בסבבי גיוס מאוחרים יותר, כיוון שלא השקיעה בחברה בזמנים קשים. בימים אלה, נודע ל"כלכליסט", החברה מנהלת משא ומתן עם SAP על מכירתה ואם זו תצא לפועל - לא תוכל ג'מיני להנות מפירות האקזיט. עד כה הושקעו בפאנאיה 15 מיליון דולר.

ג'מיני השתתפה ב-2006 בסבב הגיוס הראשון של פאנאיה, חברת תוכנה מרעננה, סבב שהסתכם ב-5 מיליון דולר, לצד קרן בנצ'מרק, וקיבלה ממנה נתח משמעותי של עשרות אחוזים. את הסבב אז הובילה טלי אבן, ממקימות ג'מיני, שעזבה את הקרן בתחילת שנת 2008. למרות סבב הגיוס דישדשה פאנאיה וכשנזקקה לסבב גיוס נוסף במהלך 2008, ויתרה קרן ג'מיני על השתתפותה.

למרות המשבר הכלכלי, החל מצבה של החברה להשתפר ובחודש מאי הצטרף להשקעה בה פויו זבדלוביץ' באמצעות קרן ההשקעות שלו, תמארס, והוביל השקעה של 5 מיליון דולר ביחד עם בנצ'מרק. בימים האחרונים פתחה קרן ג'מיני במגעים להצטרפות להשקעה חדשה בפאנאיה, שהחלה להראות הכנסות של מיליוני דולרים בודדים בשנה האחרונה, אבל נתקלה בסירוב.

חברת פאנאיה, אותה הקים יוסי כהן, מי שמכר את חברת אלכסנדריה לבלופיניקס, מפתחת תוכנה המשדרגת ומתחזקת מערכות SAP קיימות בחצי מהמחיר שמציעה חברת SAP עצמה, ועושה זאת מרחוק באמצעות שירותי תוכנה מקוונים (SaaS). החברה לא ייצרה הכנסות עד השקת המוצר באמצע שנת 2008, ומאז גדלה החברה מדי רבעון בכ-50% במונחי הכנסות. בין לקוחותיה הגדולים חברות ענק המנהלות מערכות ERP גדולות של SAP (מערכות ניהול משאבים ארגוניים) כגון ג'נרל מוטורוס, סוני, של, מיצובישי וסימנס. במשרדי החברה ברעננה מועסקים כיום כ-45 עובדים והיא נמצאת כיום בשלב מואץ של גיוס עובדים, מרביתם אנשי מכירות.

החברה נמצאת במשא ומתן ראשוני ולא מחייב על רכשיתה בידי SAP, אשר מנהלה הכללי בגרמניה פרש לאחרונה בגלל אותן הבעיות שהיא פותרת: מחירי התחזוקה והשדרוג הגבוהים במערכות ERP קיימות.

עדי כהן-מינץ מקרן ג'מיני מסר כי "פאנאיה היא חברה מצוינת, והלוואי ויהיו עוד כמוה". פאנאיה ו־SAP לא מסרו תגובה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
לי היתה בדיוק התנסות הפוכה עם גמיני
לי היתה בדיוק התנסות הפוכה עם גמיני. הם השקיעו בסבבים מרובים בחברה שלי, גם כשהיה קשה, גם כשלא היה ברור מה הלאה. זכותם המלאה של מנהלי השקעות להעריך בכל מצב את הפורטפוליו שלהם ולהחליט היכן להתרכז. יש לכבד גוף שמאמין ומשקיע בך ולא לזלזל גם אם לא המשיך להשקיע מסיבותיו הוא.
דורון , צפון  |  22.02.10
6.
ג'ימיני כנראה ידעו מה הם עושים
חברה עומדת לפני אקזיט ומגייסת כסף? על מי הם מנסים לעבוד? פגשתי כמה פעמים בחיי את עדי פונדק מג'ימיני, הוא אחד האנשים הכי חכמים והכי ישירים שדיברתי איתם כשהקמתי את החברה שלי. אני לא מכיר את טלי אבן ולא פגשתי אותה אז אין לי שום דעה על ההשקעה. נקמה מתוקה זה בסוף, לא באמצע הדרך.
איל , הרצליה  |  22.02.10
5.
ג'מיני חמדנים בלי ידע
לא מגיע לג'מיני כלום. הם לא בעל נסיון והשקעות שלהם מאוד לא מכוון. אין להם את הידע לעשות DUE DILIGENCE כמו שצריך ואין להם ידע להבין פוטנציאל של תוכנה או חברה להגיע רחוק. ופניה אחד מהדוגמאות הטובות. הם רוצים שאחרים יקחו את הסיכון ואחרכך רוצים להכנס ולהרביח מתוצאות טובות. מגיע להם. מי שלא מסתכן לא מרוויח. הם עשו את זה מספיק פעמים בעבר ואין להם מוניטין טוב בשוק כי אין להם הרבה הצלחות
ג'ורג , מרבז  |  22.02.10
4.
אין שמחה כמו שמחה לאיד
גם לי גימיני עשו את המוות ברגעים קשים. סוף סוף יש מישהו שמחזיר להם כגמולם. מטרת הקרן הזו והרבה אחרות היא לפרנס היטב את המנהלים של הקרן...ולא מעניין אותם ההשקעות, החברות בפרוטפוליו, לעזור לסטאראפים, לתמוך ביזמים. כל זה לא רלוונטי אם יש לך עמלת ניהול של 2.5% מקרן של כמה מאות מילוני דולרים, כשעמלת ניהול זו מתחלקת בין כמה שותפים בכירים, וכל השאר (כולל החברות) מקבלים פירורים. סיפור עצוב הקרנות האלה...חבל שלא סוגרים להם את הברז סופית מכיוון המשקיעים המוסדיים שנותנים להם את המימון הזה.
אא , מרכז  |  22.02.10
לכל התגובות