אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
IBI: "המחצית השנייה של מכתשים אגן תהיה עוד פחות טובה" צילום: אוראל כהן

IBI: "המחצית השנייה של מכתשים אגן תהיה עוד פחות טובה"

האנליסטים לא מתלהבים מהדוחות של מכתשים אגן לרבעון השני: החברה לא עמדה בתחזיות הרווח הנקי - וספגה ביקורת על מיעוט הפרטים בדוחות על רכישת אלבאו

11.08.2010, 12:30 | גיל קליאן

תגובות פושרות ממחלקות המחקר השונות לדוחות מכתשים אגן שפורסמו הבוקר (ד'). האנליסטים לא שינו המלצות או מחירי יעד למניית החברה, למרות שלא הצליחה לעמוד בתחזיות הרווח הנקי של מרבית בתי השקעות.

גיל בשן, אנליסט ב-IBI, כותב כי "המחצית השנייה של השנה תהיה עוד פחות טובה ולהערכתנו כבר ברבעון השלישי יתכן הפסד. השוק מסתכל קדימה ומתמחר שיפור בפעילות מכתשים, שיפור שעיקרו יבוא מהרכישה הצפויה של חברת אלבאו האמריקאית, שברור כי מכתשים כבר נערכת רק מהסתכלות על המאזן. האתגרים בטווח הקצר במרכזם תוצאות המחצית השנייה והאתגרים בטווח הארוך הכוללים מיזוג חברה של מיליארד דולר בתנאי שוק בעייתיים מובילים אתנו לנקיטת גישה זהירה עם המלצת ניטראלי במחיר 15 שקל למניה".

 

גלעד אלפר, אנליסט במחלקת מחקר sell side במיטב, כותב כי תוצאות הרבעון תאמו לצפי: "ההערות של מכתשים בדו"ח כמעט זהות להערות של המתחרות ניופארם, מונסנטו, וסינג'נטה, כלומר חורף קר באירופה ולחץ מחירים, בין היתר על קוטל העשבים גלייפוסט. יש לציין לטובה ייצור מזומן חופשי יפה של 222.7 מיליון דולר ברבעון".

אלפר, כמו האנליסטים האחרים, ביקר את החברה על מיעוט הפרטים שמסרה בקשר להתקדמות ברכישת אלבאו וקיווה כי החבר תרחיב בנושא בשיחת הוועידה עם האנליסטים. אלפר תהה "מהי הרווחיות שיש לצפות לה באלבאו (מכתשים טענה לפני כחודש שמדובר על רווחיות של 15% EBITDA) וכן כיצד הרכישה תשפר את מצב ההון החוזר של מכתשים".

במיטב נשארים בהמלצת "תשואת שוק" ומחיר יעד של 14 שקל.

"האתגר יהיה לשמר ככל שניתן את תזרים המזומנים"

אמיר אדר, מנהל מחלקת המחקר במגדל שוקי הון, כתב: "תוצאות סבירות אולם אלבאו תמשיך לרכז את תשומת הלב, האתגר של החברה במהלך המחצית השנייה יהיה לשמר ככל שניתן את תזרים המזומנים שהושג ברבעון. החברה פרסמה תוצאות סבירות לרבעון, כאשר קפיצה משמעותית בסעיף הנהלה וכלליות הובילה לרווח נמוך מהצפי שלנו. תמהיל ההכנסות הנו בהתאם לצפי שלנו כאשר צפון אמריקה הצליחה לרשום עליה קלה לעומת תחזית שלנו ליציבות.

"המלאי השוטף של החברה לא רשם ירידה ברבעון ואף עלה מעט לרמה של 902 מיליון דולר מנגד לחיוב - ניתן לראות ירידה בכלל צרכי ההון החוזר של החברה אשר תרמו לעליה משמעותית בתזרים המזומנים בניכוי השקעה אשר עמד הרבעון על 222.6 מיליון דולר לעומת כ- 172.3 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד".

במגדל נשארו בהמלצת החזק עם מחיר יעד של 18.5 שקל.

רווח נקי מאכזב

ירון פרידמן ממחלקת המחקר של בנק הפועלים כתב כי "בסיכום כללי, אנו סבורים כי מכתשים אגן הציגה תוצאות טובות מאוד לרבעון השני, בעיקר כשמשווים זאת לתוצאות שהציגה בשנה שעברה. אומנם הרווח הנקי היה נמוך מהערכותינו בשל גידול בהוצאות התפעוליות מעבר לתחזיות, אולם הכנסות החברה והרווחיות הגולמית שהשיגה תאמו את ציפיותינו המוקדמות, ומשקפים את המשך תהליך ההתאוששות שבו מצויה מכתשים אגן בפרט, וענף האגרוכימיה בכלל. שחיקת מחירי הגלייפוסט היתה ונותרה בעיה מרכזית של החברה, אולם חרף אתגר זה החברה הצליחה לשפר את תוצאותיה ברבעון. המלצתנו למניה נותרת אפוא "תשואת יתר" במחיר יעד של 16 שקל"

אביחי ברכה, מנהל מחלקת המחקר ברמקו בית השקעות, כתב כי "מכתשים אגן רושמת צמיחה הגבוהה מתחזיותינו בהכנסות אולם השורה התחתונה מאכזבת במקצת. להערכתנו ברבעון השני שמה החברה דגש על תזרים המזומנים בכדי להתכונן בצורה האופטימאלית לרכישה הצפויה. מלבד זאת החברה מציגה המשך מגמת קיטון בימי המלאי ביחס לרבעון המקביל נקודה חשובה מאוד התואמת את האסטרטגיה שהוצגה על ידי החברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות