אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאבק המתמחים: יקימו עמדות לצחצוח נעליים מול משרדי עוה"ד המובילים צילום: דן בלילטי

מאבק המתמחים: יקימו עמדות לצחצוח נעליים מול משרדי עוה"ד המובילים

בעקבות אישור תיקון החוק הדוחה את מועד חיפוש ההתמחות לשנה השלישית ללימודי המשפטים, החריף פורום "המאבק כנגד סגירת שערי המקצוע" את מחאתו

18.08.2010, 12:50 | מארק שון

פורום "המאבק כנגד סגירת שערי המקצוע" יוצא למאבק בעקבות אישור תיקון החוק אתמול (ג') על ידי שר המשפטים, שקבע כי משרדים לא יוכלו לראיין מועמדים להתמחות לפני סוף השנה השלישית ללימודיהם. 

הפורום מקים "ניידת עבדים" כהגדרתם, ובמהלך שבוע הבא יקים הפורום עמדות לצחצוח נעליים מול בנייני המשרדים המובילים.

הניידת תתחיל את המחאה ביום א' הקרוב מול משרדי הרצוג פוקס נאמן ברחוב ויצמן בתל-אביב, תמשיך לאזור שדרות רוטישלד שם ממוקמים מספר משרדים מובילים בינהם ש. הורוביץ וגורניצקי, ולרחוב אבן גבירול ליד בניין לשכת עורכי הדין. בהמשך השבוע המחאה אמורה להתרחב לירושלים ולחיפה. 

הסטודנטים והמתמחים מתנגדים לא רק לצעד האחרון, אלא גם לתוכנית להארכת ההתמחות לשנתיים של יו"ר לשכת עורכי הדין יורי גיא-רון ושר המשפטים יעקב נאמן.

"אנו מעוניינים להמחיש את התנאים המחפירים תוך הדגשת הניצול שמתקיים על ידי משרדי עורכי הדין, לעיתים כמו הכנת קפה, שליחויות, אי תשלום על שעות נוספות, עבודות שאינן משפטיות ועוד. בנוסף, פעולת המחאה נעשית למען העלאת המודעות לאי הפיקוח שקיים כיום על ידי לשכת עורכי הדין, במטרה להגיע לפתרון בנושא", נמסר מהפורום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות29 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

29.
לא רק שצריך חוק להעלת התמחות אלא גם צריך חוק שיקבע שכר מיני' למתמחים ואף לעו"ד צעירים
גם עו"ד צעירים מנוצלים ע"י עו"ד המשרדים הגדולים אם זה בשעות העבודה ואם זה בשכר !!! לכן צריך לחוקק חוק לשכר מיני' למתמחים ולסטודנטים ולעו"ד צעירים אני לא מבינה למה אנשים רוצים להיות עו"ד העבודה קשה החיים הופכים להיות עבודה אין לך חיים ובנוסף כשכיר אתה מרוויח גרושים !!!שאפילו בלי ללמוד תרוויח יותר או אותו דבר ולכן אני רואה את הלמידה למקצוע שוחק כבזבוז זמן של המון שנים .....
מורן , מרכז  |  23.08.10
28.
חלק מהמתמחים בבהמ"ש כל כך לא מקצועיים שהארכת ההתמחות תסייע להם להתמקצע
אני עובדת בבימ"ש אמנם לרוב השופטים יש כיום עוזרים משפטיים, שהם עורכי דין אך עדיין לחלקם יש מתמחים, כך שאני ומכירה מספר מתמחים. חלקם הקטן באמת טובים כבר בהתחלה, מבינים עניין, חלקם הגדול מבין המתמחים הם כל כך חסרי ביטחון ומתקשים להבין מה השופטים רוצים מהם, כך שהארכת ההתמחות רק תסייע להם ללמוד ולהתמקצע יותר, כך שיעברו בקלות את בחינות הלשכה ויוכלו להשתלב במקומות מובילים לאחר ההסמכה. הדבר שעליו אתם כן צריכים להילחם, זה היחס שמקבלים המתמחים בחלק ממשרדי עורכי הדין, בעיקר הקטנים, שם הופכים את המתמחים ובעיקר את המתמחות למזכירים ומנקים (לפי מה ששמעתי מכמה מהעוזרים המשפטיים לגבי זכרונות הזוועה שלהם מההתמחות).
עובדת בית משפט  |  22.08.10
לכל התגובות