אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שני ראשים על גוף אחד: מדוע השותפות בין הראל לטביב לא עובדת צילום: טל שחר

שני ראשים על גוף אחד: מדוע השותפות בין הראל לטביב לא עובדת

כל עוד אין סמכות מקצועית אחת - לקבוצות בבעלות משותפת אין ממש סיכוי לעבור עונה שלמה בהרמוניה

16.09.2010, 11:34 | אוריאל דסקל

נתחיל ב"לא נגענו" קלאסי.

אלי טביב: "אנשים צריכים להבין שאנחנו לא בקטע של הורדת ידיים. אין אצלנו מלחמות אגו. לא הייתה בינינו מריבה. זו שותפות אמיתית המושתתת על יחסי אמון שתימשך זמן רב".

מוני הראל: "חד משמעית, השותפות בינינו תהיה ארוכת טווח".

טביב: "גם מבחינתי. השמים הם הגבול. בכל משפחה יש ויכוחים, אצלנו זה אפילו לא קרה. כל אחד מאיתנו אומר את דעתו בקבלת החלטות. אומרים שכדי שאנשים יהיו ביחד הרבה שנים, צריכים ללמוד לוותר, ואנחנו יודעים לעשות את זה".

באפריל השנה התראיינו מוני הראל ואלי טביב ל"ידיעות אחרונות" ולאחר מופע נשיקות שעשו עבור המראיינים סיפרו השניים שהבעלים של הפועל כפר סבא לשעבר הגיע להפועל תל אביב בגלל החברות הטובה. "בחרתי בהפועל בגלל החברות שלנו", אמר טביב. "בלי הצגות".

אז עכשיו, כשהחברות התפוצצה בצעקות בבית מלון בליסבון הראיון המשותף והאוהב שלהם נראה טיפשי. כמו התשובה שלהם שלהפועל לא יהיה תקציב של 70 מיליון שקל. נכון, הוא רק 60 מיליון שקל.

טביב, שהיה במשא ומתן על רכישת בית"ר ירושלים ודיבר אפילו עם מכבי תל אביב, מעולם לא היה אוהד של הפועל תל אביב כמו מוני הראל. אם מישהו עוזב - זה צריך להיות טביב. מהצד השני, הראל לא קיבל את ההחלטה הטובה ביותר עבור הפועל בטווח הארוך, כאשר החליט להכניס את טביב - לו היסטוריה בעייתית ביותר עם הפועל כפר סבא - למועדון.

התפישה של טביב - שקיבל 50% מהפועל עבור ארבעה שחקנים (אביחי ידין, סמואל יבואה, בן לוז ודאגלס דה סילבה) - היתה שונה לחלוטין מזו של הראל. זה בא לידי ביטוי כבר בהתחלה, כשטביב הביע ספקות בקשר לאלי גוטמן. זה בא לידי ביטוי גם בהחלטה לשחק בבלומפילד או ברמת גן - ובעוד עשרות החלטות קטנות הקשורות לתפעול מועדון בסדר גודל של הפועל תל אביב.

זה הגיע לאבסורד של ממש בהכנות לליגת האלופות: טביב, בניגוד לרצונם של אלי גוטמן והראל, הביא את טוטו תמוז, והראל הלך בכל הכוח על אנתוני ואנדן בורה.

מכבי תל אביב במבנה הבעלות הישן. בהפועל אין סמכות ניהולית מקצועית אחת עם אינטרס לקדם את הפועל כמותג, כעסק, כמועדון, צילום: ראובן שוורץ מכבי תל אביב במבנה הבעלות הישן. בהפועל אין סמכות ניהולית מקצועית אחת עם אינטרס לקדם את הפועל כמותג, כעסק, כמועדון | צילום: ראובן שוורץ מכבי תל אביב במבנה הבעלות הישן. בהפועל אין סמכות ניהולית מקצועית אחת עם אינטרס לקדם את הפועל כמותג, כעסק, כמועדון, צילום: ראובן שוורץ

מכבי תל אביב בכדורסל סבלה מהסכסוכים פומביים בין הבעלים הרבים שלה. היא כנראה תמשיך לסבול מכך כל עוד אין סמכות מקצועית - גם במבנה הניהולי (מנכ"ל חזק) וגם במבנה המקצועי (מאמן חזק או ג'נרל מנג'ר חזק).

בהפועל המצב עוד יותר חריף - אין סמכות ניהולית מקצועית אחת עם אינטרס נקי לקדם את הפועל כמותג, כעסק, כמועדון. סמכות מקצועית דווקא יש - אבל גוטמן עובד טוב בעיקר עם הראל, ואין ספק שאם יסיים במקום האחרון בבית בצ'מפיונס ליג והקבוצה תמשיך להיראות לא מפוקסת בליגה, ימצא עצמו בסכסוך עם טביב, שמעדיף לעבוד עם אלי אוחנה, משה סיני או רוני לוי.

מכיוון ששני הבעלים גרועים בכתיבת תסריטים אמינים - אשמח לעשות זאת עבורם. היום ייפגשו השניים ואיכשהו יחליטו לדחות את ההחלטות החשובות באמת לסוף העונה. הם ייצאו לתקשורת מחויכים וכל זה. אבל עם הזמן המתחים ימשיכו לפגוע בניהול הקבוצה.

 בסופו של דבר, בגלל השריר הפיננסי הגדול יותר - יצליח טביב להעזיב את הראל ואז ישלוט בקבוצה. האוהדים יביעו את מחאתם על כל צעד של טביב - כולל פיטורי אלי גוטמן או מכירת גילי ורמוט, איתי שכטר, וינסנט אניימה וכו'. טביב ייצא בראיון לתקשורת בו הוא מאשים את האוהדים בכך שהם כפויי טובה ויעזוב.

או שהכל יהיה בסדר גמור והפועל תזכה שוב באליפות הודות לקיזוז. ואז גם תוכלו לעשות סקי בגינהום עם החזיר המעופף שלכם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
בחיים לא ראיתי
כזאת שנאה, חוסר פירגון. וקנאה מצד התקשורת הישראלית [וגם החברה ] כלפי אף קבוצה בארץ נוצר מצב עצוב שלגבי הפועל או שאתה אוהב אותה או שאתה שונא אותה, אין אמצע. אז לכל השונאים, תמשיכו לרשום מה שאתה רוצים על ה"סכסוך" שאתם יצרתם בין הבעלים שלנו, ונראה מי יחייך בסוף השנה.
גלעד  |  18.09.10
2.
טביב נכון יותר להפועל,גם מבחינה פיננסית וגם מבחינה ניהולית.
אני מאמין יותר לטביב,ניהול מועדון בסדר גודל של הפועל תל אביב(ביחוד העונה,ונקווה שגם בעונות הבאות)חייב להיות נטול רגשות אשר יכולות להביא להחלטות לא שקולות. לטביב יש מנוף פיננסי מאוד חזק,שבין היתר גרם להפועל עם החיזוק של השנתיים שעברו לקחת דאבל ולהגיע לליגת האלופות. כמו כן כוחו הפיננסי של טביב הצליח לשמור על הקאדר הקיים(ועם השדרוגים הגדולים בשכר השחקנים המובילים-שכטר,ורמוט וכו')שעלה המון כסף,והחיזוק הנוסף-תמוז,בן סהר,טועמה וכו',שהראל עם כוחו הכלכלי המצומק לא יכול היה לחלום על תרחיש כזה אפילו. עמיתיי האוהדים,תשתדלו להפגין מעט יותר כבוד והערכה לפועלו ולתרומתו של טביב להפועל. יש לי הרגשה שראיון "הפרישה" של טביב ב-one,היה מתסכול ואכזבה שנגרמו מהתנהלות לא הוגנת של הראל וחבורתו...... ימים ידברו.....
גילי ורמוט , תל אביב  |  16.09.10