אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהלי רציו: לא היה לנו כל קשר עם עבריינים צילום: אוראל כהן

מנהלי רציו: לא היה לנו כל קשר עם עבריינים

יגאל לנדאו וליגד רוטלוי הגישו לבית המשפט את כתב ההגנה שלהם לטענות של חברת גלובוס לפיהן הפעילו עבריינים נגדה: "טענות המבקשת כאילו מנהלי רציו איימו עליה באמצעות גורמים עבריינים, הן לא רק שקריות, הן ניסיון פסול וחסר תום לב לעוות את העובדות. התמונה העובדתית היתה הפוכה לחלוטין"

03.11.2010, 11:18 | ענת רואה

יגאל לנדאו וליגד רוטלוי, המנהלים את חברת רציו, מגיבים לטענות של חברת גלובוס בבעלות שלומי שוקרון לפיה הפעילו עבריינים נגדו, בטענה כי הם פנו לחברת אבטחה רק לאחר שקיבלו איומים על חייהם, וכי חברת האבטחה, בבעלות אהרון אביטן, היא שהכניסה לתמונה את מאיר אברג'יל המוכר ע"י המשטרה כראש ארגון פשיעה.

חברת רציו הגישה הבוקר לבית המשפט את כתב ההגנה שלה לתביעה שהגיש שוקרון וחברת גלובוס ובה ביקש לפסול הליכי בוררות המתנהלים בין שתי החברות בנימוק שמדובר בהליכים כפויים שמופעלים על ידי גורמים עבריינים מעולם הפשע.

בכתב ההגנה נכתב כי בעלי העניין ברציו ומנהליה, משפחות לנדאו ורוטלוי, הנן משפחות מהידועות בעולם העסקים הישראלי, ובניגוד לטענות גלובוס כאילו רציו בחרה לערב את צמרת עולם הפשע בישראל, הרי שלמנהלי רציו ובעלי העניין בה מעולם לא היה כל קשר עסקי או אחר עם עבריינים. "טענות המבקשת כאילו מנהלי רציו איימו עליה באמצעות גורמים עבריינים, הן לא רק שקריות, הן ניסיון פסול וחסר תום לב לעוות את העובדות. התמונה העובדתית היתה הפוכה לחלוטין".

לפי הנטען, זמן מה לאחר שנדחו דרישותיו של שוקרון, הופיע שוקרון במשרדו של לנדאו מלווה באדם שהציג עצמו כדוד שוטה מושיאשווילי שרון, "בעל עבר עשיר בכלא" כדבריו, וטען כי מעתה ואילך הוא מטפל בענייניו של שוקרון. אותו אדם דרש מלנדאו להחזיק לשוקרון את ההפסד שהיה לשוקרון מהשקעתו בבורסה והוסיף ואיים באותה פגישה ש"אף פעם לא ניתן לדעת מה יכול לקרות ללנדאו או לילדיו". לפי הנטען כשנשאל על ידי לנדאו האם הוא מאיים עליו ענה "חס וחלילה שלא יקרה לילדים שום דבר".

לנדאו טוען כי כשילווה את השניים מחוץ למשרדו הוא שאל בשקט את שוקרון "אתה השתגעת? להתחיל עם טיפוסים כאלה?" ושוקרון ענה לו "עזוב זה כבר לא בידיים שלי".

בסמוך לאחר מכן בשעות אחה"צ בעת שרוטלוי יצא עם בתו בת העשר מהבית, נטען בכתב ההגנה כי ניגש לעברו בתוך חצר ביתו "בחור מוצק שהציג עצמו כדוד חבר של שוקרון, ואמר לו שבא אליו לדבר איתו שכן צריך לעזור למר שוקרון חברם המשותף". מבוהל וחושש מתגובת בתו אמר רוטלוי לאיש כי הוא לא מעוניין לשוחח איתו באותו מעמד וכי הוא מוזמן להגיע למחרת למשרדו.

לפי המפורט, למחרת היום הונח על שמשת מכוניתו של לנדאו מכתב ובו צילומים בצבע של פנים חצר ביתו, רכבו ומשרדו, ובדיעבד התברר למנהלי רציו כי מדובר במכתב איום מקובל בעולם הפשע.

בכתב ההגנה נטען כי בעקבות הלחצים והאיומים מהם היה ברור ששוקרון פנה לגורמים עבריינים כדי להפעיל לחץ על רציו, פנה לנדאו לחברת אבטחה בשם "דוד המלך" בבעלותו של אהרון אביטן, אשר בה השתמש בעבר וכי מדובר בחברה מוכרת הפועלת ברישיון ומעניקה שירותי אבטחה לחברות רבות ולמוסדות ציבור.

לפי הנטען, בעקבות מעורבותו של אביטן, לנדאו זומן לביתו של מאיר אברג'יל ביחד עם שוקרון ואנשיו, וכי בין לנדאו לבין אברג'יל מעולם לא היה כל קשר עסקי או אחר, או כל הסכם והוא מעולם לא שימש בורר משום סוג. באותה פגישה נטען ביקש לנדאו להעביר את הסכסוך שנגרר לרחוב לבירור משפטי ענייני ומקצועי, לאור חששו כי האיומים על חייו ובני משפחתו ימומשו. בהמשך לכך נערכה פנייה לעו"ד אסף ברם שישמש כבורר.

לטענת רציו, מדובר בבוררות שהתקיימה למעלה משנתיים ועומדת היום על סף סיומה, והסיבה האמיתית האחת והיחידה לניסיונות הכושלים של גלובוס לחמוק ממנה בכל מחיר היא העובדה כי בתקופה האחרונה משק הגז הטבעי בישראל רועש וגועש וכי במועד חתימת הסכם הבוררות, בינואר 2008 נסחרו יחידות ההשתתפות ברציו בשווי כולל של 2.6 מיליון שקל וכיום עומד שווין על 3 מיליארד שקל. בה בעת סכום התביעה של גלובוס לפי הסכם הבוררות אינו יכול לעלות על 6 מיליון שקל וזוהי המוטיבציה האמיתית לטענות נגדם ולנסיונות לבטל את הבוררות.

רציו מיוצגת על ידי עורכי הדין אלי זהר, אהרן מיכאלי, יהודה רוזנטל, אפרת קלש משען וחן סולומון ממשרד זליגמן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות