אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צחי חג'ג': הפגיעה בקבוצות הרכישה עושה רע למשק ולזוגות הצעירים צילום: עמית שעל

צחי חג'ג': הפגיעה בקבוצות הרכישה עושה רע למשק ולזוגות הצעירים

רוני כהן, מנכ"ל אלדר בכנס אדריכלות ונדל"ן: יש לחזור ולעזור לזוגות הצעירים ברכישת דירתם הראשונה, כפי שהיה נהוג בעבר

06.12.2010, 18:15 | שירלי ששון-עזר

"משרד השיכון היה צריך להרים את הכפפה כבר מזמן בנושא קבוצות הרכישה ולא לנהל את זה כפי שזה מנוהל היום. אפשר להגביל את הרווח של המארגן וצריך ליצור רגולציה בתחום". כך אמר היום (ב') עו"ד צחי חג'ג' מבעלי קבוצת חג'ג'-כהן בכנס הבינלאומי לאדריכלות ונדל"ן שהתקיים בתל אביב.

לדבריו, "הפגיעה בקבוצות הרכישה עושה רע למשק, לזוגות הצעירים ולשוק הדיור". חג'ג' הוסיף כי קבוצות הרכישה היוו אלטרנטיבה לזוגות צעירים שמעוניינים לקנות דירה ב-20% מערך הדירות בשוק וכי לדעתו גזרות המסים החדשות בסופו של דבר אינן פוגעות במארגנים כי אם ברוכשי הדירות.

ארז כהן. "פרויקטים נתקעו וזה חבל" ארז כהן. "פרויקטים נתקעו וזה חבל" ארז כהן. "פרויקטים נתקעו וזה חבל"

חג'ג' התייחס גם לנושא שעלה בשבוע שעבר בעקבות הישיבה בוועדה המחוזית במחוז המרכז. במהלך הישיבה קבעה הוועדה כי בעקבות מכתב שהוציא המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, אין תשתית חוקית לפרויקטים בהם ישולבו יחידות דיור מוזלות במסגרת דיור בר-השגה.

"הוועדות יכולות לעשות כרצונן"

"אני חושב שהפעולה של משרד הפנים לעצור את העניין הזה היא נכונה. אנחנו כיזמים נתקלים במצב שבו הוועדות יכולות לעשות מה שהן רוצות. באה ועדה ואומרת לך להכניס דיור בר השגה במגדל הכי יקר בתל אביב. זה ברוב המקרים לא מתאים לפרויקט ופוגע בו. קודם כל שיעשו חשיבה מסודרת בנושא הזה".

ארז כהן, יו"ר לשכת שמאי המקרקעין בישראל אמר בתגובה לדבריו של חג'ג': "משרד המשפטים אכן עצר את הנושא עד שיבדקו הקריטריונים בנושא דיור בר השגה, אבל הוא לא התחיל בתהליך של יצירת קריטריונים חדשים. היום ישנם פרויקטים שנתקעו בגלל העניין הזה וזה חבל".

רוני כהן, מנכ"ל חברת אלדר אמר בפאנל כי הוא מאמין שיש לחזור ולעזור לזוגות הצעירים ברכישת דירתם הראשונה כפי שהיה נהוג בעבר. "פעם היו מענקי מקום שעזרו לזוגות לרכוש דירות בפריפריה. עוד דרך לעזור לזוגות היא לאשר על פי תקנות שב"ס בנייה של דירות קטנות על שטחים בהם התוכנית מיועדת לבניית דירות גדולות. במצב כזה הדירה תהיה בהישג ידם של הזוגות".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
אדון חג'ג' היקר.אני קניתי אצלך והמחירים שלך אף פעם לא היו 20 אחוז
מתחת למחירי השוק.אם נחשב את זמן הבניה שמשלמים משכנתא והוא זמן כפול לפחות מקבלן.אתה גובה 2 אחוז שכר טירחת עו"ד שזה גבוה באחוז מהקבלנים או לייתר דיוק כפול.בכל הפרוייקטים שלך משלמים תוספת חריגה בין 5 ל-10 אחוז.בקיצור הדילים שלך כבר לא משתלמים. הגזירות פגעו אך ורק בך כי מי הפראייר שיקנה כיום ממך אם המחיר יהיה דומה לקבלן. זה ייצא לרוכש מחיר גבוה יותר. כרגיל אדם חכם כמוך יודע להיות פוליטיקאי בתקשורת.
קבוצות רכישה ז"ל  |  07.12.10
8.
קבוצות הרכישה היו ושראבלוף קלאסי וטוב שבוטלו
במקום אפשרות של התארגנות עצמאית בקבוצה, קיבלנו מתווכים שמארגנים קבוצת רכישה, גוזרים קופון שמן ולא באמת משפיעים לטובה על שוק הנדל"ן מחר אני מארגן קבוצת רכישה למכוניות חדשות, האם המדינה צריכה לתת לי פטוב מתשלום מע"מ ?
שכיר תפרן  |  06.12.10
6.
שטות מוחלטת. בקב' רכישה צריך את הכסף מראש
זוגות צעירים בדרך כלל לוקחים משכנתא ככה שאין להם את הכסף מראש. לכן מי שנהנה מקנייה דרך קבות רכישה הם אלה שיש להם את הכסף ביד ורוצים דירה טובה במחיר נמוך יותר בדרך כלל משפחות שכבר שילמו את המשכנתא שלהם או כאלה שיכולים למכור נכס נוכחי להחזיר את המשכנתא בחלקה ולרכוש דירה גדולה יותר. לסיכום, קבוצות רכישה היו פיתרון למשפרי דיור בעלי אמצעים ולא לזוגות צעירים. נמאס כבר מהקבלנים שמנסים להרוויח על חשבוננו.
אלון , מרכז  |  06.12.10
לכל התגובות