אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתלבשים עלינו: קצבת הביגוד של השרים כמעט ותוכפל צילום: מיכאל קרמר

מתלבשים עלינו: קצבת הביגוד של השרים כמעט ותוכפל

ועדת הכספים צפויה לאשר השבוע תוספת של 1,800 שקל להוצאות הביגוד של השרים, שיסתכמו ב-4,000 שקל בשנה

26.12.2010, 13:19 | תומר אביטל

התוספת הסופית להוצאות הביגוד השנתית של השרים תעמוד על לא פחות מ-1,800 שקל. כפי שפורסם ב"כלכליסט" בשבוע שעבר, ועדת הכספים תתבקש השבוע לאשר תוספת כספית על החזרי הוצאות לרכישות בגדים.

מדי יולי מקבלים חברי הממשלה החזר כספי במשכורתם נגד קבלות שהציגו עבור הוצאות ביגוד והלבשה במהלך השנה הקודמת. קצבת הביגוד עבורם גבוהה מזו של שאר עובדי המדינה במאות שקלים, וב-2009 עמדה על כ-2,250 שקלים.

ביום שלישי הקרוב צפויה ועדת הכספים לאשר תוספת בקצבה עבור הרכישות שביצעו חברי הממשלה ברשתות הביגוד במהלך 2010. לאחר התוספת, תעמוד הקצבה על 4,018 שקל לשנה.

לפי ההערכות הראשוניות, התוספת הייתה אמורה להסתכם בכ-220 שקל, בהתאם לעליית המדד, אולם כעת מסתבר כי בממשלה החליטו להגדיל את הקצבה בכ-1,800 שקל.

כמו המנכ"לים

ראוי לציין שבנות הזוג של שרי החוץ והביטחון זוכות גם הן לסכומים זהים עבור הוצאות ההלבשה. עם זאת, ראש הממשלה ובת זוגו זכאים להחזר הוצאות ביגוד והוצאות נלוות הנדרשים להופעה ייצוגית, בסכום של כ-50 אלף שקל בשנה.

העדכון בסך ההוצאות נדרש, לדברי מזכירות הממשלה, כדי להצמיד את חברי הממשלה לתנאי המנכ"לים של משרדי הממשלה שכבר זכאים להחזר בגובה 4,000 שקל בשנה. כמו כן, הסכום לעולם לא אושר בוועדת הכספים, כפי שדורש החוק, לכן מבקש מזכיר הממשלה צבי האוזר לעגן אותו בהחלטה של הכנסת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות