אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הטריגר של לוינסון צילום: אוראל כהן

הטריגר של לוינסון

המנהל של דש חיכה לשעת כושר לעזוב את הכיסא

30.12.2010, 13:02 | רחלי בינדמן

העזיבה של קובי לוינסון את בית ההשקעות דש איפקסאיננה מפתיעה כלל.

למעשה בשנה החולפת עלה שמו של לוינסון כמעט לכל תפקיד מרכזי בשוק הפיננסי ובכלל זה לתפקיד יו"ר בית ההשקעות אקסלנס במקומם של גיל דויטש ורוני בירם, תפקיד שאמנם הוצע לו, לתפקיד מנכ"ל פסגות ואף לתפקידים בקבוצת דלק של יצחק תשובה הכוללים מיזמים פיננסים בחו"ל. ולא בכדי.

לוינסון ישב בשקט והביט בחיוך ציני בכותרות העיתונים הממנות אותו לתפקידים הזוהרים. לרגע אחד לא עלתה בראשו המחשבה לקחת אף לא אחד מהם. בשביל מה הוא צריך תפקיד ניהולי נוסף על הראש אחרי שבע שנים גדושות של עשיה אינטנסיבית בבית ההשקעות דש איפקס, שאותו הפך לאחד מבתי ההשקעות המובילים בשוק.

כאיש שכסף כבר מזמן לא פונקציה עבורו, קשה היה להאמין כי לוינסון יעתר לקחת על עצמו תפקיד ניהולי שוחק נוסף. במיוחד לאחר שבדש כבר היו לו תעודות הצלחה ביד וכל תפקיד חדש היה בגדר סיכון.

למעשה, לוינסון המתין לשעת כושר. כבר שנים הוא חולם על עסקים חדשים בחו"ל, על יזמות, על עשיה חדשנית ומאתגרת. את הקבלות של ניהול בית השקעות בהצלחה רבה הוא כבר הביא. עכשיו הוא רוצה לעשות לביתו, וכן, קצת לנוח מהעשיה האינטנסיבית.
קובי לוינסון. פיצוי שמן, צילום: אביגיל עוזי קובי לוינסון. פיצוי שמן | צילום: אביגיל עוזי קובי לוינסון. פיצוי שמן, צילום: אביגיל עוזי

והנה הגיעה לה שעת הכושר: בבית ההשקעות כוורת המנהלים צפופה. עידו נויברגר וויקטור שימריך מנהלים את דש איפקס, לוינסון עצמו את חברת הבת דש שמנהלת את רוב נכסי הבית, קופות הגמל וקרנות הנאמנות, אורן חנוכה, מנכ"ל קופות הגמל הדומיננטי, והמינוי הטרי מתחילת השנה של גבי רביד כיו"ר בית ההשקעות. כניסתה של רביד היוותה רק זרז נוסף להחלטה שנדמה כי לוינסון קיבל כבר מזמן.

כשכל כך הרבה מנהלים מוכשרים ודומיננטים נמצאים במקום אחד, חילוקי דעות הן רק שאלה של עיתוי. והנה, מבקשים לקחת מלוינסון את פעילות הברוקראז' ופעילות חבר הבורסה ולהשאיר בידי דש שבניהולו רק את ניהול הנכסים. בתמורה, הציעו לו, 'קח את קרן הפנסיה הקטנה יובלים שמנהלת איפקס'.

לוינסון הקשיב להצעה וסרב. בצדק. אף מנהל לא אוהב שלוקחים לו סמכויות. אבל זוהי אינה הסיבה לעזיבתו של לוינסון, זהו רק התירוץ. ואין זה מפתיע כלל שבדיווח הבורסאי עצמו הודתה דש איפקס כי היא הציעה ללוינסון המוכשר לפתח עבורה אופרצייה פיננסית בחו"ל. לא חילוקי דיעות ולא סכסוכים ולא נעליים.

לוינסון רצה את חבילת הפרישה השמנה שלו, בשווי של 8 מיליון שקל? קיבל. לוינסון עייף מהניהול האינטנסיבי של בית ההשקעות והרגיש תחושה של מיצוי? הנה, הגיע הטריגר להמשיך הלאה. לממש את החלום הבא של האיש הכריזמטי הזה: לקחת את כל מה שלמד ויישם בישראל ולנסות לכבוש את עולם הפיננסים של אירופה, בדגש על מזרח אירופה שנמצאת בחיתוליה בתחום.

לוינסון, ארבעה חודשים מהיום עם תום תקופת ההודעה המוקדמת, צפוי להותיר את בית ההשקעות דש איפקס בפוזיציה לא פשוטה. לאתר מנכ"ל שיצליח להיכנס לנעליו הגדולות וינהל את חברת הבת דש. אותו מנהל יצטרך להסתדר עם הצמרת הניהולית המורכבת של בית ההשקעות ולנסות לשמר את שבנה לוינסון בשנים האחרונות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות