אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - שידור חוזר: עמי גניגר חידש את המו"מ עם המוסדיים לאישור העלאת שכרו צילום: אוראל כהן

בלעדי ל"כלכליסט" - שידור חוזר: עמי גניגר חידש את המו"מ עם המוסדיים לאישור העלאת שכרו

חצי שנה מאז שניסה בעל השליטה בתיא השקעות לאשר לעצמו שדרוג שכר ל־152 אלף שקל בחודש, שבו נציגיו לנהל מגעים עם המוסדיים לאישור העלאת השכר, בטענה לשיפור מצב השוק והחברה. תיא: נציגי החברה בקשר שוטף עם המוסדיים

10.02.2011, 06:50 | רחלי בינדמן

חצי שנה עברה ובעל השליטה בתיא השקעות, עמי גניגר, שוב מבקש לאשר שכר משודרג של 152 אלף שקל בחודש עבור תפקידו הכפול בחברה כמנכ"ל וכיו"ר החברה. כך נודע ל"כלכליסט". בפעם הקודמת ביקש גניגר מבעלי מניות המיעוט לאשר את השכר, אולם הם דחו אותו על הסף.

כעת מחדשת החברה את המגעים עם המשקיעים וביניהם חברות הביטוח הראל ומנורה, בית ההשקעות מיטב והמשקיע הפרטי יצחק זאוברמן כדי לקבל אינדיקציות אם לכנס אסיפה נוספת לאישור השכר.

ביוני האחרון זומנה אסיפה כללית של תיא, העוסקת בשידורי טלוויזיה ומתן שירותים בתחום המדיה, שבמסגרתה נתבקשו בעלי המניות לאשר לגניגר כ־2 מיליון שקל בשנה כשכר בסיס, מכונית מקבוצה 7 בעלות חודשית של 7,000 שקל, מצנח זהב בגובה 12 משכורות חודשיות ומענק של 7.5% על כל רווח של יותר מ־7.2 מיליון שקל.

על רקע התנגדות המשקיעים לאשר את חבילת השכר הגבוהה נדחתה אסיפת בעלי המניות מספר פעמים. בספטמבר האחרון דיווחה תיא כי האסיפה נידחת פעם נוספת למועד לא ידוע, זאת על רקע קיום מגעים עם בעלי המניות ומאז לא דווח על זימון אסיפה חדשה.

נציגים מטעמו של גניגר יצרו בתקופה האחרונה קשר עם הגופים המוסדיים כדי לבדוק מתווה שכר חדש שיהיה מקובל עליהם. בין השאר טוענים נציגי גניגר כי מצב המשק השתפר מאז הפנייה הקודמת וכי החברה משפרת את פעילותה, וכי היא מגלה גמישות בשינוי מנגנון השכר שרוצה גניגר למשוך לשביעות רצונם.

את שלושת הרבעונים הראשונים של 2010 סיימה תיא השקעות עם הפסד נקי של 7.1 מיליון שקל, אולם עם רווח כולל של 3.8 מיליון שקל על רקע עליית ערך השקעות לזמן ארוך של החברה.

במהלך פברואר עד מאי 2010 רכשה תיא מניות של חברת המידה הבריטית Avesco בעסקאות מחוץ לבורסה ב־18.7 מיליון שקל וכתוצאה מכך היא מחזיקה ב־29.8% מהחברה. עליית ערך של 11 מיליון שקל באחזקות Avesco סידרו לתיא את שורת הרווח הכולל. מתיא השקעות נמסר שנציגי תיא השקעות נמצאים בקשר שוטף עם הגופים המוסדיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות