אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם הסכסוך הניהולי יוביל להרחקת הפועל תל אביב מהמפעלים האירופאים?

האם הסכסוך הניהולי יוביל להרחקת הפועל תל אביב מהמפעלים האירופאים?

הפועל תל אביב חייבת כ-200 אלף דולר לשלושה שחקנים. אלי טביב אומר שמוני הראל טוען שהקבוצה צריכה להחזיר את החוב מכספי ליגת האלופות

02.03.2011, 15:49 | אביתר לנג

אחרי שקט יחסי של כמה שבועות, הגזרה בהפועל ת"א שוב מתחממת מחדש.

לקראת מועד הרישום למפעלי אופ"א, בתחילת החודש הבא, הפועל נמצאת כרגע בבעיה. הסיבה: לפי חוקי אופ"א החדשים. החוב הקטן יחסית (כ-200 אלף דולר) שאותו הפועל אמורה לחלק בין שלושה שחקנים (סלים טועמה, וויליאם אזאו, ורומן רוקי) מסכן כרגע את אפשרות הרישום שלה למפעלים האירופאים, זאת בהתאם לחוק ה"פייר-פליי" החדש של אופ"א.

בחודש שעבר נשלחו לכל הקבוצות חוזרים רשמיים מטעם התאחדות הכדורגל האירופאית בנושא ובהם נכתב בין היתר כי קבוצות בעלות חוב לשחקנים, לא יוכלו לקנות או לשאול שחקנים חדשים ואף לא יורשו להירשם למפעלי אופ"א.

כאמור, למרות שמדובר בחוב קטן יחסית למאות מיליוני היורו ביחס לחובות של קבוצות אירופאיות בכירות אחרות, בהפועל כרגע קיים סכסוך ניהולי שגורם לחילוקי דעות בנוגע למי שאמור לשלם את החוב. אלי טביב טוען כי מוני הראל צריך לשלם את הכספים הללו, אלא שהאחרון טוען כי הוא מעוניין לשלם אותם מהכסף אותו הרוויחה הפועל מליגת האלופות ולא רוצה לעשות זאת מכיסו האישי, כך לפחות טוענים מקורבים למועדון.

בעקבות הדברים ולפי החוק היבש, הדבר מסכן כרגע את יכולת הקבוצה להירשם למפעלים האירופאים, אך ראשי הנהלת המועדון טוענים כי מדובר בחוק חדש יחסית ואין סיכוי שיפתחו בהליכים כנגד הקבוצה בעקבות חובות כה נמוכים כמו זה הנוכחי.

אם או בלי קשר, לאחרונה החלו דיבורים על עזיבה אפשרית של טביב את הפועל ת"א לטובת רכישת בית"ר ירושלים עם שותפים חדשים. לא ברור כרגע לאף גורם האם מדובר בכוונות אמיתיות, או שמה מנסים לעשות לטביב נזק תדמיתי בכך שמקשרים אותו ליריבה השנואה ביותר (אחרי היריבה העירונית מכבי) בליגת העל, דבר שיכול לגרום להתמרמרות גדולה בקרב אוהדי הקבוצה. 

התקציב לאצטדיון החדש בבאר שבע

האצטדיון החדש של באר שבע ממשיך לתפוס תאוצה מהירה, לאחר שיצא המכרז ליסודות ועיריית באר שבע הוכיחה כוונות רציניות בהקמת האצטדיון לפי לוח זמנים קפדני, נעתר הטוטו לבקשת ראש העיר רוביק דנילוביץ' להגדלת התקציב מ-50 ל-65 מיליון שקל. העלות של בנייית האצטדיון נאמדת ב-160 מיליון שקל, והוא מיועד ל-16 אלף מושבים. במקביל בחודש הבא יצא המכרז לשלד וגמר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות