אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא רק הדלק יתייקר: מאפריל תעריף המינימום בנתיב המהיר לת"א יעלה ל-7 שקלים צילום: רודי אלמוג

לא רק הדלק יתייקר: מאפריל תעריף המינימום בנתיב המהיר לת"א יעלה ל-7 שקלים

עד כה תעריף המינימום עמד על 6 שקלים. משרד האוצר אישר את עידכון תעריף המינימום לנסיעה בהתאם לתקנות

30.03.2011, 14:37 | הדר קנה

בשורה רעה לנהגים: לא רק הדלק יתייקר בתחילת אפריל, גם הנסיעה בנתיב המהיר לתל אביב תעלה יותר. זאת לאחר שמשרד האוצר אישר היום (ד') את עידכון תעריף המינימום לנסיעה בנתיב המהיר ל-7 שקל, לעומת 6 שקלים עד כה.

על פי התקנות, פעם בשנה, בחודש אפריל, יעודכנו סכומי תעריף המינימום לנסיעה בנתיב בהתאם למדד, כשתעריף המינימום המעודכן ייכנס לתוקף ב-1 באפריל.

עם זאת, מחיר האגרה בנתיב המהיר אינו קבוע ומשתנה בהתאם לעומס -  בהתאם לביקוש וההיצע באותו זמן נתון. בשעות העומס המחיר אף יכול להגיע ל-30 שקל. ויסות של הביקוש לנתיב מעניקה יתרון לתחבורה ציבורית ולכלי רכב מרובי תפוסה הפטורים מתשלום האגרה לנסיעה בנתיב.

מחברת הנתיב המהיר נמסר, כי מאז הפתיחה עולה בהדרגה השימוש בשאטלים, ועומד כיום על כ-1,000 נוסעים ביום. הנתיב ממוקם סמוך למחלף שפירים, וכולל מקומות חניה ל-2,000 כלי רכב, ומופעל ממנו שירות הסעות חינם באוטובוסים לשימוש החונים המעוניינים להגיע לאזור הקריה בתל אביב והבורסה ברמת גן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
יש אופציה לנסיעה חינם בנתיב. למה אתם פשוט לא מנצלים אותה?
קודם כל, אל תשכחו שתחבורה ציבורית נוסעת בנתיב המהיר בלי תוספת תשלום לעלות הנסיעה. זו אפשרות אחת. אפשרות שנייה היא להחנות בחניון שליד שפירים ולקחת את אחד השאטלים - על אף אחד מהשירותים אתם לא משלמים, גם חוסכים חניה וגם נהנים מנסיעה בנתיב המהיר. אז במקום לעשות צעד אחד למען עצמכם ולמען הסביבה (פחות מכוניות על הכביש=פחות זיהום אוויר) אתם מעדיפים להצמד לרכב הפרטי ועוד לקטר על כך. לא חבל?
גיל  |  31.03.11
4.
כולכם חיים בסרט
העיתון וכולכם חיים בסרט. המחיר כבר לא ששה שקלים מהשבוע השני לפתיחה. כל בוקר המחיר נע בין 18-35 שקלים, ולא ירד משם בחודשים האחרונים, לפחות לא בשעות הרלוונטיות, 7-11 בבוקר. כך שהעלאת המינימום לשבעה שקלים לא תשנה כלום. את המקסימום צריך להגביל. אגב, בבוקר לפני שבועיים שהכי היה צריך את הנתיב, שבו היו פקקים של 3 שעות לת"א מכל כיוון, הנתיב נסגר לגמרי והיה פתוח רק לתחבורה ציבורית.
אורי  |  31.03.11
2.
תגובה ל - 1, כל כך צודק
הנתיב המהיר אכן נותן מענה נוח בזמן הפקקים, אני רק לא מבינה למה המחיר הופך להיות לא ריאלי, 30 ש"ח מקסימום???? 30 ש"ח זה מחיר ממוצע לנסיעה בנתיב! מבחינתי הפיכת נתיבי איילון "המהירים" אחד הכבישים שאמורים להיות כבישים מהירים במדינה ולתת פיתרון אמיתי לנהגים, הפך להיות בדיחה. שני נתיבים גורמים לפקקי ענק, אני רק תוהה מדוע אף אחד עוד לא נתן מענה לעניין הזה
נ  |  30.03.11
לכל התגובות