אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התוכנית של אלי ישי: מיליון דירות חדשות בעשור הקרוב צילום: מיקי אלון

התוכנית של אלי ישי: מיליון דירות חדשות בעשור הקרוב

בישיבה הראשונה של הוועדה הארצית לדיור לאומי הסביר שר הפנים כי צריך להיערך גם לתרחישים של עלייה המונית לישראל. לדבריו, "תפקיד הוד"ל לסייע בהצפת השוק בדיור על מנת להוריד את עלותו"

25.10.2011, 14:06 | דותן לוי
"יעד התכנון לעשור הקרוב הינו מיליון יחידות דיור במטרה לסייע לפתרון מצוקת הדיור ועל מנת להיערך לגלי עלייה", כך אמר היום (ג') שר הפנים אלי ישי, במסגרת ישיבתה הראשונה של הוועדה הארצית לדיור לאומי, בראשות המשנה למנכ"ל משרד הפנים, ד"ר שוקי אמרני בה הוצגו עקרי החקיקה בנושא, דרכי עבודת הוועדה והיערכות מינהל התכנון ליישום חוק הוד"לים שאושר באוגוסט האחרון.

גם בבריטניה הווד"לים - מאבק אינטרסים ממשלת בריטניה מקדמת רפורמת תכנון "בת-קיימא" שמשמחת את הנדל"ניסטים ומרתיחה את הירוקים יואב בורנשטיין, לונדוןלכתבה המלאה

ישי ציין את חשיבות עבודתה של הוועדה והוסיף, כי "משמעות עבודת הודלי"ם הינה דרמטית מבחינת ההיבט החברתי של מדינת ישראל. תפקיד הוד"ל לסייע בהצפת השוק בדיור על מנת להוריד את עלות הדיור בישראל". את דבריו הנוגעים להכנת תוכניות למיליון יחידות דיור נימק בכך ש"לא ניתן לקבוע מה צפוי בעשור הקרוב, אך עלינו להיות ערוכים לכל תחזית אפשרית".

בתגובה אמר יו"ר הוועדה, ד"ר שוקי אמרני, כי הוועדה מודעת לכובד המשימה המוטלת עליה, ותעשה ככל שביכולתה כדי להבטיח את איכות התכנון והשמירה על האינטרס הציבורי.

120 אלף יח"ד בשנתיים

חוק הווד"לים עבר בכנסת בחודש אוגוסט האחרון ברוב של 57 מול 45 מתנגדים ולמרות ההתנגדות של מובילי המחאה הציבורית. כעת עיקר העבודה של הוועדה יהיה לגבש היקף גדול של תוכניות תקועות ושחרור החסמים הביורוקרטיים ליישומם. היעד הראשוני הוא שיווק של כ-120 אלף יחידות דיור במהלך השנתיים הקרובות. מדי ארבעה חודשים יוגש עדכון לממשלה על עבודת הוד"ל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות