אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כרמל שאמה: לא נאפשר הכפלת הקנסות לעברייני תנועה צילום: עמית שאבי

כרמל שאמה: לא נאפשר הכפלת הקנסות לעברייני תנועה

יום לפני הדיון בוועדת הכלכלה על הכפלת קנסות תנועה, אמר יו"ר ועדת הכלכלה כי היא אינה חותמת גומי של משרד התחבורה. "חברי הוועדה יצטרכו לבחון את האיזון בין ההפקר בכבישים והצורך להרתיע, לבין מידתיות הפגיעה בכיסו של האזרח ", אמר

13.11.2011, 15:56 | תומר הדר

"בניגוד לפרסומים בתקשורת - הכפלת קנסות בגין עבירות תנועה לא יאושרו על ידי ועדת הכלכלה"- כך הודיע היום (א') ח"כ כרמל שאמה הכהן, יו"ר וועדת הכלכלה, יום לפני הדיון בנושא הכפלת הקנסות.

"ועדת הכלכלה אינה חותמת גומי של משרד התחבורה, קל וחומר כשמוגשות לאישורה תקנות להכפלת קנסות באופן גורף עד פי 5 מרמת הקנסות כיום", אמר שאמה הכהן. עוד אמר, כי "אין כאן כל הבחנה בין נהגים נורמטיביים לבין עברייני תנועה מועדים בעלי עבר תעבורתי. קנס אינו תחליף למס, וקנסות התנועה לא נועדו לחלוב את הציבור אלא להרתיע ולהעניש".

לדבריו, "הצעתי לוועדה תהיה לדחות את נוסח משרד התחבורה, ולהגיש בחזרה למשרד התחבורה הצעה בדבר הותרת הקנסות הקיימים לנהג שלא עבר עבירה בשלוש שנים האחרונות,והגדלת קנסות לבעלי עבירות בשלוש השנים שעברו בצורה משמעותית יותר אפילו מהצעת המשרד. כמו כן תבקש הוועדה לדעת לאן מיועד הכסף שייגבה כתוצאה מהקנסות המוגדלים, האם לאכיפה וחינוך תעבורתי ובטיחותי או סתם לקופת האוצר. חברי הוועדה יצטרכו לבחון את האיזון בין ההפקר בכבישים והצורך להרתיע, לבין מידתיות הפגיעה בכיסו של האזרח בתקופה כלכלית לא פשוטה זו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
כרמל שאמה צודק הבעיה היא אכיפה, אכיפה ואכיפה ולא גובה הקנס
משרד התחבורה פשוט לא מבין בתחבורה ולא נלחם בתאונות הדרכים כמו שצריך יש שני דברים חשובים הראשון להשקיע בכל הכבישים האדומים ולהפוך אותם לדו מסלוליים והדבר השני הוא הגברת האכיפה ככל שיהיו יותר שוטרים בכבישים יהיו פחות תאונות
19.11.11
17.
הנהג הישראלי נשדד ע"י הממשלה והאוצר. נהג = פרה חולבת !!! די לעושק !!!
לא יתכן שהנהג הישראלי ישלם עבור כל הרעות החולות במדינת הממשלה המושחתת הזו ! ממתי מהירות קשורה לתאונות דרכים ? - רק במוח החולה של הממשלה העקומה והשודדת את האזרחים הזאת ! עם כל המצלמות אין אחד שלא יחשב עבריין תנועה. אבל אסור לערער על הדוח, כי ערעור פרושו הכפלה אוטומטית. זה דומה יותר למשטרים הדיקטטוריים האפלים ביותר ביחס לאזרח ! מצלמות. קנסות כפולים. איסור לערער לבימ"ש. תעודות ביומטריות. נראה כמו ניסוי ענק באזרחים.
מוטי  |  14.11.11
לכל התגובות