אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גילה אדרעי: "אחרי המחאה החברתית, ציפיתי ליותר גיבוי מהתקשורת"

גילה אדרעי: "אחרי המחאה החברתית, ציפיתי ליותר גיבוי מהתקשורת"

יו"ר ועד עובדי הרכבת אמרה זאת לאחר שהוועד קרא לעובדים לשוב לעבודה. לשאלה למה העובדים לא נענו להוראת ביה"ד לשוב לעבודה כבר בבוקר, אמרה אדרעי: "אני לא רשאית להשאיר אותם בסטנד ביי"

14.02.2012, 15:45 | ליאור גוטמן ומיקי פלד

"דווקא אחרי המחאה החברתית, ציפיתי ליותר גיבוי מהתקשורת"  - כך אמרה לפני שעה קלה יו"ר ועד עובדי הרכבת, גילה אדרעי, ל"כלכליסט". אדרעי הסבירה את חוסר ההיענות של הוועד להוראת בית הדין האזורי לעבודה בת"א לחזור לעבודה סדירה החל מ-9 בבוקר, בכך ש"זו רכבת. הודענו 48 שעות על שביתה, העובדים ידעו שאין עבודה ותכננו יום בהתאם שכן הם לא מקבלים שכר. אני לא רשאית להשאיר אותם בסטנד ביי. לוקח זמן לעשות את הסידורים הנדרשים, לעשות בדיקת קו, מתדלקים רכבת וקוראים לנהג ועוד הרבה פעולות. אני לא יכולה לעשות הכל לבד. זה לוקח זמן".

לגבי היעדרותה מהדיון אמרה אדרעי, כי "ביקשו מאיתנו להגיע וחשבתי שמספיק שיהיו אדרי (אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות - מ"פ) ועורכת הדין שלנו".

אדרעי הוסיפה, כי "העם לפעמים רוצה לראות את המלך ואנחנו מצפים מעיני שייקח את ההגה בידיים ויגיד לעובדים באופן מוצהר, אנחנו מאחוריכם, כמו שהוא אומר לי. העובדים רוצים לראות אותו".

לפני כן קרא ועד עובדי הרכבת לעובדים לשוב לעבודה, אך תנועת הרכבות תתחדש ככל הנראה רק בעוד כמה שעות.  

השביתה ברכבת הוכרזה אמש על ידי ועד עובדי הרכבת והסתדרות העובדים. "ברכבת ישראל יש למעלה מ-600 עובדים (דור ב') שמשתכרים שכר זעום ונאלצים לקבל השלמת הכנסה לשכר מינימום. למרות דרישות חוזרות ונשנות של ועד העובדים לקיים מו"מ על מנת להביא בין היתר לשיפור בתנאי העסקתם של אותם העובדים, מסרבת ההנהלה לקיים מו"מ עם הוועד. בנוסף, ובמקום לדאוג לעובדיה המסורים, עסוקה ההנהלה בחתימה על הסכמי מיקור חוץ במטרה להעביר את עבודות התחזוקה ברכבת לידי חברות קבלן, כל זאת מתוך בצע כסף וזלזול בזכויות העובדים", נמסר.

הנהלת הרכבת הגישה לבית הדין לעבודה בקשה להוציא צווי מניעה לעובדים, ובית הדין נעתר לבקשתה הבוקר, אך העובדים סירבו לשוב לעבודה במהלך היום, ונציגי ועד העובדים אף נעדרו מתחילת הדיון בנושא שנערך בבית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב. השופטת הודיעה כי אם לא יגיעו לדיון, יוצאו נגדם צווי הבאה.

בתוך כך הודיע סגן יו"ר הכנסת, ח"כ אופיר אקוניס, כי הוא יוזם דיון דחוף בוועדת הכלכלה על השבתת הרכבת. "רכבת ישראל איננה רכוש הוועד, היא שייכת לכלל אזרחי ישראל. אסור לקיים מאבק על גבם של מאות אלפי ישראלים", מסר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות