אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיטנגו וכרמל שיפרו קלות את התשואות ברבעון הראשון צילום: אוראל כהן

פיטנגו וכרמל שיפרו קלות את התשואות ברבעון הראשון

קלפרס, קרן הפנסיה הגדולה בעולם, דיווחה כי פיטנגו 3, הגדולה בישראל, הראתה שיפור של 0.2% בלבד

10.10.2012, 12:13 | מאיר אורבך
קלפרס, קרן הפנסיה של עובדי מדינת קליפורניה, פרסמה את הדו"ח הרבעוני הראשון לשנת 2012 של קרנות ההון סיכון שבהן היא מושקעת. על פי הדו"ח הראו חלק מהקרנות הישראליות שיפור בתוצאותיהן. למרות השיפור עדיין רבות הקרנות שהציגו תשואה שלילית על ההשקעות וגם התשואות החיוביות לא היו גבוהות במיוחד.

לדוגמה, הקרן השנייה מבית כרמל ונצ'רס מקבוצת ויולה הציגה שיפור משמעותי, כאשר בסוף שנת 2011 הראתה הקרן תשואה שלילית של 2.5% וברבעון הראשון של שנת 2012 רשמה תשואה שלילית של 0.3 אחוז בלבד. הקרן השלישית היא קרן צעירה ולכן תנודתית למדי. לעומת זאת הקרן הראשונה של כרמל, הוותיקה יותר, רשמה למעשה את התשואה החיובית הגבוהה ביותר של 3.9%.

קרן ההון סיכון פיטנגו רשמה שיפור קל ביותר בתוצאות הקרן השלישית, שהיא הקרן הגדולה ביותר בישראל, שבשנת 2000 גייסה 500 מיליון דולר. הקרן, שרשמה תשואה שלילית של 2.8% בסוף 2011, הראתה שיפור ל-2.6% ברבעון הראשון של 2012. הקרן הרביעית של פיטנגו רשמה תשואה חיובית של 3.7% שהיא ירידה קלה בהשוואה ל-2011 . קלפרס השקיעה 25 מיליון דולר בקרן השלישית והרביעית של פיטנגו.

הקרן הירושלמית JVP של אראל מרגלית רושמת תשואה חיובית של 3.5% בדומה לסוף שנת 2011. קלפרס מנהלת כיום יותר מ-240 מיליארד דולר ונחשבת לקרן הפנסיה הגדולה בעולם. לאחרונה הכריזה הקרן על כוונתה לשנות את מדיניות השקעותיה בקרנות הון סיכון, להתרכז בקרנות גדולות ולהקטין משמעותית את נפח ההשקעות בתחום. על פי הדיווח הקרן החליטה שאינה יכולה לנהל השקעות קטנות בקרנות בודדות וכן הביעה אכזבה מהשקעתה בתחום בכלל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות