אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערכות: הטיפול המשמעתי ב"בור הענק" בחברת החשמל יוטל על הדירקטוריון צילום: אלעד גרשגורן

הערכות: הטיפול המשמעתי ב"בור הענק" בחברת החשמל יוטל על הדירקטוריון

ממידע שהגיע ל"כלכליסט" עולה שטיוטת הדו"ח שמוצגת היום אינה מתייחסת באופן אישי לאף אחד בחברה, אולם היא מאירה מספר ליקויים מערכתיים

05.11.2012, 15:22 | ליאור גוטמן

דו"ח הביקורת על התנהלות חברת החשמלבמשבר הפיננסי האחרון לא יכלול המלצות פרסונאליות. כך על פי הערכות במשק האנרגיה.  

קראו עוד בכלכליסט

לפני שעה קלה (ב') החל דירקטוריון החברה לדון בניתוח חיצוני שנערך על ידי משרד רו"ח חיצוני וזאת לאחר שחברת החשמל "פספסה" את צפי תזרים המזומנים שלה ב- 1.4 מיליארד שקל. לפיכך, עם סיום הדיון אמור דירקטוריון החברה לבקש הבהרות מבעלי תפקידים שונים בחברת החשמל לרבות בכירים במחלקות הדלקים, הכספים ומטה ההנהלה הבכירה. עם קבלת התשובות יכריע הדירקטוריון באילו צעדים משמעתיים לנקוט, אם בכלל.

חלק מחברי הדירקטוריון הביעו בימים האחרונים חוסר שביעות רצון מהתנהלות החברה, אולם הם מחכים להסברים רשמיים בטרם תתקבל החלטה. בין השמות שהוזכרו בימים האחרונים בנושא זה ניתן לציין את סמנכ"ל הכספים הראל בלינדה ומנכ"ל החברה אלי גליקמן.

ממידע שהגיע ל"כלכלסיט" עולה שטיוטת הדו"ח שמוצגת היום אינה מתייחסת באופן אישי לאף אחד בחברה, אולם היא מאירה מספר ליקויים מערכתיים. חלק מהליקויים כוללים מחסור במנגנון ממחושב שיתריע על פני שינוי חריג בתזרים המזומנים של החברה, לרבות מודלים מעודכנים של תחזיות ההכנסות וההוצאות.

בעיה נוספת שכבר פורסמה היא הדיווח הלקוי בין רכש הדלקים לאנשי הכספים בשתי רמות. האחת היא הזינוק החריג בכמות הסולר שנדרשה בחודשים האחרונים להפעלת תחנות הכוח והשנייה היא שינויים במחיר הסולר במהלך הרבעון השלישי של השנה. אלו לא עודכנו במועד המתאים וגרמו לפער בדרישות הפיננסיות של החברה. בנוסף נערכת בדיקה האם העלאת המע"מ באחוז אחד מתחילת ספטמבר עודכנה אף היא בנתוני החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות