אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אירונאוטיקס מעכבת משכורות ומפטרת 30 עובדים נוספים

אירונאוטיקס מעכבת משכורות ומפטרת 30 עובדים נוספים

חברת המל"טים לא שילמה את משכורות אוקטובר לעובדיה וערכה סבב פיטורים נוסף. בחברה תולים תקווה בתהליך העברת השליטה לידי הקרנות KCPS, ויולה ובראשית על חשבון חלקה של משפחת שקד וממשיכים באיתור מחליף למנכ"ל

13.11.2012, 07:08 | הדר קנה

חברת אירונאוטיקס מיבנה, המייצרת כלי טיס בלתי מאוישים, לא שילמה את שכר אוקטובר לעובדיה וממשיכה במסלול של פיטורי העובדים. כך נודע ל"כלכליסט". לפני כחודש החלה חברה בתהליך התייעלות שכלל פיטורים של כ־60 מעובדי החברה. כעת היא מפטרת 30 עובדים נוספים. לאחר סבב הפיטורים נותרו בחברה כ־300 עובדים.

קראו עוד בכלכליסט

במכתב שנשלח לעובדי החברה מוסברות הסיבות לעיכובים בתשלום המשכורות: "במשך השבועות האחרונים אנו נמצאים בתהליך לגיוס הון משמעותי לחברה, אשר יאפשר לה לחזור לפעילות מלאה ויבטיח את דרכה בטווח הארוך. המהלך כרוך בשינוי בהרכב בעלי המניות ובמהלך השבוע האחרון נעשה מאמץ עליון מצד כל בעלי המניות להביא הליך זה לסיומו".

עוד נכתב: "לצערנו, לאור מורכבות התהליך והאישורים הכרוכים בו, מצד גופים פיננסיים ומשרד הביטחון, הוא יימשך מספר ימים נוספים. עקב כך שכר אוקטובר טרם שולם. אנו מודעים לצורך המיידי בהעברת השכר ואנו תקווה כי עם קבלת כלל האישורים נוכל לבצע את התשלום במהלך השבוע הקרוב".

לפני כחודש וחצי הודיע משרד הביטחון הפולני על ביטול עסקה לרכישת מערכות מל"טים מהחברה. במסגרת העסקה, שנחתמה בינואר 2010, התחייבה אירונאוטקיס לספק לפולין מערכות מל"טים בתמורה ל־88 מיליון זלוטי (כ־30 מיליון דולר). לטענת משרד ההגנה הפולני החברה לא עמדה בזמני האספקה של מערכות המל"טים. בעקבות מצבה של החברה, שקשור לירידה בהכנסות של התעשיות הביטחוניות בגלל המשבר העולמי, נכנסו בספטמבר 2011 כמשקיעות בחברה קרנות המנוף בראשית ו־KCPS. הן הזרימו לאירונאוטיקס במשותף כ־35 מיליון דולר, בהון ובהלוואה המירה.

בשבוע שעבר חשף "כלכליסט" כי הקרנות ייטלו את השליטה בחברה, בהסכמת בעלי המניות, עם קרן ויולה. כל אחת מקרנות המנוף החזיקה ב־6% ממניות החברה, אולם על פי החלטת הדירקטוריון שלשום, ימירו שתי הקרנות חוב של 17 מיליון דולר למניות והחברה תצא בגיוס של 15 מיליון דולר נוספים. בסיומו של המהלך יחזיקו שתי הקרנות ב־47% ממניות החברה, וקרן ויולה תחזיק בכ־21%. חלקה של משפחת שקד, שהחזיקה עד כה בכ־40% מהמניות, יירד ל־22%.

השינוי בבעלות בחברה נוצר מכיוון שהחברה לא עמדה בהתניות הפיננסיות לשתי קרנות המנוף. כעת, שלושת הגופים יחזיקו יחד בכ־70% ממניות החברה וינהלו אותה כשהדומיננטיות תהיה של שתי קרנות המנוף. על פי המתווה, איתן בן אליהו ימשיך לכהן כיו"ר החברה, אולם במקביל יחל הליך לאיתור מנכ"ל במקומו של המייסד אבי לאומי, שגם אחזקותיו ידוללו.

מאירונאוטיקס לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
מה עם אחד מהמנהלים החיוניים להמשך קיומה של איירונאוטיקס ?
כמי שממיר את איירונאוטיק לפני ולפנים, רן כרמלי מהווה שנים רבות את הפנים היפות שלה ואת אחת הסיבות העיקריות לנכונות של קליינטים רבים לעבוד למולה ולקנות מהמזלטי״ם המתקדמים מתוצרתה. רן, באופיו הנוח, נסיונו המקצועי הרב וגישתו האנושית החיובית הינו נכס בל ישוער ליכלת החברה להתקדם ולרכוש לקוחות נוספים. נראה כי אבי לאומי, המייסד והמנכ״ל, עייף ממלחמת הקיום והחליט שדי לו במאמץ האינסופי הנדרש ממנו להמשך הניהול על מנת לשמור את החברה פעילה, רווחית ולהגדיל את המכירות בעוד ״אוסף״ המשקיעים למיניהם שעברו בחברה משך השנים לא מפסירים לנשוף בערפו ולא מניחים לרגע, כדרכם של בעלי ממון, בשל רצונם להשתלט על החברה מהר ובזול יחסית.
אחד שיודע , בצפון הרחוק  |  13.11.12