אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכסף הלך לאיבוד? נגייס עוד יועץ תקשורת צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

הכסף הלך לאיבוד? נגייס עוד יועץ תקשורת

חברת החשמל פנתה למשרדי יחסי ציבור כדי לשכור יועץ מיוחד שיטפל במשבר הפיננסי. בין היתר פנתה החברה לעמירם פליישר, שמשמש גם יועץ התקשורת של ראש הממשלה

14.11.2012, 06:52 | שאול אמסטרדמסקי

כיצד מתמודדת הנהלת חברת החשמל עם משבר פיננסי חמור שכולל חובות עתק, צורך בגיוס בהול של כסף וטעויות חשבונאיות בהיקף של יותר מ־2 מיליארד שקל? היא מגייסת עוד יועץ יחסי ציבור. ל"כלכליסט" נודע כי החברה פנתה לכמה משרדי יחסי ציבור כדי לאתר יועץ מיוחד לצורך טיפול במשבר. זאת למרות העובדה שלחברה מערך דוברות פנימי וחוזה וכן יועץ תקשורת חיצוני - גיתם BBDO, שבבעלות מושיק תאומים. בין היתר פנתה החברה ליועץ התקשורת עמירם פליישר, שמשמש גם יועץ התקשורת של ראש הממשלה. 

קראו עוד בכלכליסט

עמירם פליישר., צילום: גלעד קוולרציק עמירם פליישר. | צילום: גלעד קוולרציק עמירם פליישר., צילום: גלעד קוולרציק

עד לפני שנתיים העסיקה חברת החשמל סוללה שלמה של יועצים חיצוניים, במגוון של נושאים. אורי יוגב, מקורבו של ראש הממשלה, יעץ לחברה בתחומים אסטרטגיים. יובל רכלבסקי, לשעבר הממונה על השכר במשרד האוצר, ייעץ לחברה בענייני הרפורמה המבנית שהיא אמורה לעבור. בוריס קרסני, הבעלים של משרד הלובינג פוליסי, שימש כלוביסט של החברה ופליישר ואיל ארד שימשו בעבר כיועצי תקשורת לחברה. מבקר המדינה ציין בדו"ח שפרסם במאי 2010 כי הוא רואה בחומרה "את שיטת ההתקשרות שבמסגרתה משלמת החברה כספים ליועצים בלא שהם נדרשים לתת לה תפוקה מוכחת". בעקבות פרסום דו"ח המבקר החברה יצאה למכרז ושכרה את שירותיו של גיתם BBDO. אלא שכעת, כפי שמתברר, שירותים אלה אינם מספיקים והחברה מחפשת יועץ נוסף.

מחברת החשמל נמסר בתגובה: "הנושא נבחן בימים אלה ועדיין לא התקבלה החלטה. חברת החשמל מתמחה בייצור ואספקת חשמל ואינה מתמחה ביחסי ציבור פיננסיים, בשל משבר הפיננסי הנוכחי וההשלכות ברמה הלאומית מין הראוי שנתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום. במידה ותתקבל החלטה נעדכן בצורה מסודרת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
החישוב של מגיב 2 רק מראה כי הסכום לא משמעותי
ועוד אתה לא מדבר על עלויות ייצור אלא על עלויות לצרכן, חח"י מוציאה ביום 20 מיליון ש"ח על דלקים לכן הוצאה שנתית של חשמל חינם לכל העובדים בסדר גודל של 30-40 מיליון ש"ח שקולה ליום וחצי הוצאות דלקים (הרי עלות הייצור נמוכה מהלות לצרכן). לא נורא
עובד חח"י , לא מקבל חשמל חינם  |  14.11.12
11.
הייעול האמיתי כרוך, מה לעשות, בהעלאת תעריף החשמל
המדינה, באמצעות רשות החשמל מנסה בצורה מלאכותית לשמור על תעריף חשמל זול (נא השוו למחירי החשמל בחו"ל) בכך שהיא לא מכירה בהוצאות אמיתיות של חברת החשמל ובדרדרת אותה לפשיטת רגל. מדובר על חברת החשמל הכי יעילה בעולם מבחינת תפוקת חשמל ביחד לאמצעי הייצור העומדים לרשותה.
חשמלאי , ירושלים  |  14.11.12
10.
תגובה ל-2: עובדי ח"ח אינם צורכים כמו משפחה ממוצעת אלא למעלמה מפי שניים!
עובדה ידועה היא כי צריכת החשמל הממוצעת של עובדי ח"ח גובהה למעלה מפי שנים מהצריכה הממוצעת למשפחה בישראל. ככה זה כשמקבלים בחינם - לא עושים חשבון. לכן גם לא פלא שהטבת "חשמל חינם" ניתנת לעובדי החברה עד למכסה של פעמים הצריכה הממוצעת (מעבר לזה הם משלמים). לכן, עלות ההטבה הזו למשק היא כפול ממה שחישבת, דהינו כ-100 מליון ש"ח לשנה. זה אמנם "טיפה בים" לעומת 70 מליארד שקל חוב, אבל כאשר חברה נמצאת על סף פשיטת רגל כל חיסכון הוא חשוב, במיוחד כאשר מדובר בדבר כה מנקר עיניים ומרגיז.
א.א.  |  14.11.12
לכל התגובות