אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"בחודשים הקרובים נראה עלייה בהיקפי המשכנתאות בעקבות הוראת בנק ישראל" צילום: ישראל סאן

"בחודשים הקרובים נראה עלייה בהיקפי המשכנתאות בעקבות הוראת בנק ישראל"

כך לפי מנכ"ל לאומי למשכנתאות שוקי בורשטיין לאחר שהחברה דיווחה על זינוק של 100% ברווח הנקי ברבעון השלישי. בורשטיין: "לווים ממהרים להשלים את העסקאות לפני שהוראות בנק ישראל על הגבלת המימון תיכנס לתוקף"

14.11.2012, 13:32 | שניר הנדלר
בנק לאומי למשכנתאות רשם ברבעון השלישי של 2012 רווח נקי של 86 מיליון שקל – זינוק של 100% לעומת הרווח הנקי ברבעון המקביל, כך עולה מהדו"חות הכספיים שפרסמה היום החברה הבת של בנק לאומי.

האשראי לציבור בניכוי הפרשה להפסדי אשראי, המייצג את הפעילות העיקרית של הבנק, הסתכם בסוף ספטמבר ב-61.2 מיליארד שקל, עלייה של 3.6% לעומת הרבעון השני השנה.

מתחילת השנה, גדל היקף המשכנתאות שהעניק הבנק בניכוי הפסדי האשראי ב-4.9 מיליארד שקל. זאת לאחר שבתשעת החודשים הראשונים של השנה העמיד הבנק בניהולו של שוקי בורשטיין הלוואות לדיור בהיקף של 9.4 מיליארד שקל, עלייה של 8.3% לעומת התקופה המקבילה. התשואה נטו על ההון של לאומי משכנתאות הסתכמה בתשעת החודשים הראשונים של 2012 ב-11.4%.

קראו עוד בכלכליסט

בורשטיין צפוי לסיים את תפקידו כמנכ"ל לאומי למשכנתאות על השלמת מיזוג לאומי למשכנתאות אל תוך בנק לאומי בסוף השנה. בראש מערך המשכנתאות שיוקם בחטיבה הבנקאית יעמוד אמיר לזר.

"אני מעריך שלהוראות בנק ישראל להגביל את שיעור המימון תהיינה השפעה אבל עדיין עדיין מוקדם להעריך אות גודלה", אמר היום ל"לכלכליסט" בורשטיין. "אני חושב שבטווח הקצר תהיה עלייה בהיקף המשכנתאות כי לווים ממהרים להשלים את העסקאות לפני שהוראות בנק ישראל תחול, כך שבחודש-חודשיים הקרובים נראה עלייה מסויימת בהיקפי המשכנתאות", הוסיף בורשטיין.

שוקי בורשטיין , צילום: ישראל סאן שוקי בורשטיין | צילום: ישראל סאן שוקי בורשטיין , צילום: ישראל סאן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות