אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שטייניץ: "רק אחרי המלחמה תגיע השאלה של הכרעות כלכליות"   צילום: עטא עוויסאת

שטייניץ: "רק אחרי המלחמה תגיע השאלה של הכרעות כלכליות"

שר האוצר השיב לשאלת "כלכליסט" אם הוא מתחרט על קריאותיו לקצץ בתקציב הביטחון בשנים האחרונות; שטייניץ דיווח הבוקר בישיבת הממשלה כי אגף התקשוב הממשלתי באוצר הדף 44 מיליון התקפות סייבר מאז תחילת המבצע. אתר ממשלתי אחד נפל ל-7 דקות

18.11.2012, 10:59 | תומר אביטל

"עצרנו 44 מיליון התקפות סייבר מאז תחילת המבצע", כך חשף הבוקר (א') שר האוצר יובל שטייניץ בפתח ישיבת הממשלה השבועית.  

קראו עוד בכלכליסט

שטייניץ הצהיר כי "בשעה שכוחות צה"ל נלחמים ואזרחי ישראל עומדים בגבורה במתקפה, מתנהלת חזית משנית של לוחמת סייבר נגד ישראל. אגף התקשוב הממשלתי באוצר הדף מאז תחילת המבצע את ההתקפות על אתרים ממשלתיים בלבד. היה מקרה בודד בו שאתר מסוים  נפל. הוא הורד ל-7 דקות בלבד ואז הושב. הנחיתי להכין אתרים חלופיים".

לאחר מכן הבהיר שר האוצר כי "כל מי שעובד כ-40 קילומטר מהאזור ונאלץ להישאר בביתו לפי הוראות פיקוד העורף יקבל את שכרו, גם במגזר הציבורי וגם בפרטי. הגענו להבנות בין היתר מול ההסתדרות וגם שכרם של הורים שנאלצים להישאר עם ילדיהם עקב סגירת המוסד החינוכי - ישולם".

תושבים באשקלון בעת אזעקה (ארכיון), צילום: גיל נחושתן תושבים באשקלון בעת אזעקה (ארכיון) | צילום: גיל נחושתן תושבים באשקלון בעת אזעקה (ארכיון), צילום: גיל נחושתן

לשאלת "כלכליסט", האם הוא מתחרט על קריאותיו לקצץ בתקציב הביטחון בשנים האחרונות השיב שטייניץ: "אעסוק בתקציבים רק אחרי הלחימה. כעת אנו מגבים את הרשויות והאזרחים. אחרי המלחמה תגיע השאלה של הכרעות כלכליות, ורק אז נחליט כמה להעביר ולאן - אם בכלל".

רה"מ בנימין נתניהו הבוקר בישיבת הממשלה, צילום: אי פי איי רה"מ בנימין נתניהו הבוקר בישיבת הממשלה | צילום: אי פי איי רה"מ בנימין נתניהו הבוקר בישיבת הממשלה, צילום: אי פי איי

בהקשר להמשך המבצע הדגיש השר כי "גבינו כבר מחיר כבד מאוד וצריך להחליט אם להרתיע או להרחיב את הלחימה ולעבור להכרעה".

רה"מ בנימין נתניהו אמר בישיבה כי "צה"ל תקף כבר יותר מ-1,000 יעדים". לאחר מכן סיפר נתניהו כי שוחח עם הנשיא אובמה שוב בסופ"ש והאחרון הסכים כי על ישראל להגן על עצמה. לבסוף ביקש ראש הממשלה מהאזרחים להישמע להוראות פיקוד העורף ושיבח את חיילי המילואים והאזרחים על "נחישותם".

"אנחנו גובים מחיר כבד מחמאס, וצה"ל ערוך להרחבה משמעותית של הפעולה. שוחחתי בימים האחרונים עם מנהיגי העולם אמרתי להם שאני מעריך את ההגנה שהם מגלים לזכותה של ישראל להגן על עצמה", אמר ראש הממשלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות