אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוני ופנסוניק ירדו לזבל - וסמסונג טיפסה לשיא צילום: עומר כביר

סוני ופנסוניק ירדו לזבל - וסמסונג טיפסה לשיא

יום לאחר שפיץ' הורידה דירוג מתחרותיה, מניית יצרנית הטלוויזיות עלתה ב-1.4% - ושווי השוק שלה עלה ל-195 מיליארד דולר - ה-15 בעולם

23.11.2012, 13:38 | בלומברג

מניית סמסונג עלתה היום (ו') לשיא במסחר בבורסת סיאול בדרום קוריאה, יום לאחר שסוכנות דירוג האשראי פיץ' הורידה את דירוג המניות של סוני ופנסוניק ל"זבל" ובכך שיפרה את סיכויה של יצרנית הטלוויזיות הגדולה בעולם להרחיב את עליונותה.

קראו עוד בכלכליסט

המניה עלתה ב-1.4% ל-1,437,000 וון, העלייה הגדולה ביותר על פני חמישה ימים מאז ה-1 באוגוסט, לפי נתוני בלומברג. מניות החברה עלו השנה ב-36% והן משערכות את סמסונג ב-212 טריליון וון (195 מיליארד דולר), כך שהיא כעת החברה ה-15 בגודלה בעולם לפי שווי שוק, לפי נתוני בלומברג.

סוני ופנסוניק, שחוו הפסדי שיא, יתמודדו עם ין חזק ותנאים כלכליים חלשים ביפן ובחו"ל, מסרה אתמול פיץ' כשהורידה את דירוג החברות לראשונה לרמת זבל. בניגוד לסמסונג, המתרחבת עם הוצאות ורווחי שיא, יצרניות האלקטרוניקה היפניות סוגרות מפעלים ומפטרות עובדים לאחר שבעשרים השנים האחרונות התקשו לצמוח בלי מוצרי להיט שיתחרו באפל, סמסונג ו-LG אלקטרוניקס.

מחשב של סמסונג. "החברה תרוויח מקריסה של המתחרות שלה", צילום: עומר כביר מחשב של סמסונג. "החברה תרוויח מקריסה של המתחרות שלה" | צילום: עומר כביר מחשב של סמסונג. "החברה תרוויח מקריסה של המתחרות שלה", צילום: עומר כביר

"סמסונג תרוויח מקריסת המתחרות היפניות שלה", כתב היום בדו"ח קים היונג סיק, אנליסט בטאורוס אינבסטמנט אנד סקיוריטיס בסיאול. "בנוסף למכירות הסמארטפונים, סמסונג גם מגדילה את הנתח שלה בשוק הטאבלטים".

הדירוג של סוני הורד בשלוש רמות ל-BB-, שלושה שלבים מתחת לדירוג השקעה, עם תחזית שלילית, נמסר מפיץ'. פנסוניק הורדה בשתי רמות ל-BB, גם עם תחזית שלילית, הודיעה חברת הדירוג בנפרד. דירוג האשראי קצר-הטווח של שתי החברות הורד ל-B מ-F3.

תגיות