אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בערוץ 10 חוששים: בגלל הבחירות יוארך הזיכיון רק לכמה חודשים צילום: אלכס קולומויסקי

בערוץ 10 חוששים: בגלל הבחירות יוארך הזיכיון רק לכמה חודשים

מחר ייפגשו אנשי הערוץ עם היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין כדי שיפעל למציאת פתרון. בלשניקוב לעובדים: "מישהו רוצה שנהיה ילדים טובים עד הבחירות"

28.11.2012, 16:46 | שלי פריצקר

על רקע המשבר בערוץ 10 ערכו היום (ד') ראשי הערוץ, המנכ"ל יואב הלדמן ויו"ר הדירקטוריון אבי בלשניקוב, אסיפת חירום לעובדים בדסק החדשות של הערוץ. הזיכיון של הערוץ יסתיים בסוף החודש הבא וטרם הושג הסדר להמשך פעילותו של הערוץ שיאפשר לקדם חקיקה להארכת הזיכיון. בערוץ מאשימים את שר האוצר ולשכת ראש הממשלה בעיכוב ההסדר.

קראו עוד בכלכליסט

מחר ייפגשו אנשי ערוץ 10 עם היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין כדי שיפעל למציאת פתרון. בערוץ חוששים כי בסופו של דבר יוחלט כי אי אפשר להגיע להסדר בתקופת בחירות ויעניקו לערוץ הארכת זיכיון למספר חודשים בלבד ולא ב-3 שנים כפי שהוסכם בוועדת לוקר.

"חיינו תלויים בהחלטה של שר האוצר וראש הממשלה. לפני 90 יום הקימו ועדה למציאת פתרון לערוץ 10 והצהירו הצהרות שתוך 45 יום יהיה פתרון. במהלך ה-90 יום שעברו המדינה הספיקה לצאת למלחמה ולסיים אותה, להכריז על בחירות. איזה דברים העולם הספיק בינתיים אבל מדינת ישראל לא הספיקה להחליט האם היא רוצה את ערוץ 10", אמר בלשניקוב לעובדים. "יש אנשים בירושלים שמאמינים שהסוגיה של ערוץ 10 צריכה להיעלם מהעולם. ישבנו עם הוועדה והגענו להסכמות ב-99% מהבעיות. בעל המניות (רון לאודר, ש"פ) הסכים להזרים 75 מיליון שקל, כל הנושא של הערבויות כנגד ההלוואה שנקבל הוסדר. 8 ימים מונח נייר על שולחן שר האוצר וכל מה שהוא צריך זה לאשר אותו ולתת הוראה לצאת לדרך לחקיקה מיידית להארכת הזיכיון. יש רק עוד שבועיים נטו לעבודת הכנסת כדי לקדם את החקיקה. אבל עד אז ימררו את חיינו. מישהו רוצה שנהיה ילדים טובים עד הבחירות".

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "הצוות שמונה לצורך מציאת מתווה להסדרת פעילותו של ערוץ 10 השיג התקדמות משמעותית ונותרו בקרב חברי הצוות חילוקי דעות מצומצמים שצפויים להיפתר בימים הקרובים. שר האוצר ממתין להגשת מסקנות הצוות בתקווה שיתקבלו בקונצנזוס".

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "מדובר בהאשמות חסרות יסוד".

תגיות