אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פסגות טרפד את המינוי של אירית אילוז כדירקטורית חיצונית בחברת קמור צילום: יובל חן

פסגות טרפד את המינוי של אירית אילוז כדירקטורית חיצונית בחברת קמור

בית ההשקעות המחזיק ב-8% ממניות קמור, מוביל את הקו המיליטנטי של מחזיקי האג"ח באמפל בה מכהנת אילוז כסמנכ"ל כספים. אקסלנס תמכו במינוי

29.11.2012, 14:47 | רחלי בינדמן

היום דיווח בית ההשקעות פסגות כי האסיפה הכללית של בעלי המניות לא אישרה את המינוי וכן חשפה את בעלי המניות המתנגדים ואלו שהצביעו בעד. מהדיווח עולה כי פסגות, המחזיקה בכ-8% מהחברה, הצליחה לטרפד את המינוי של אילוז, בעוד קרנות הנאמנות של אקסלנס וקופות התגמולים של עובדי האוניברסיטה העברית הצביעו בעד, וזאת בעקבות המלצת חברת הייעוץ אנטרופי.

קראו עוד בכלכליסט

בהתאם לתיקון 16 לחוק החברות שנכנס לתוקפו לפני כשנה, מינוי דירקטור חיצוני (המייצג את בעלי המניות מהציבור, להבדיל מאת בעל השליטה), צריך אישור של רוב בעלי מניות המיעוט. בנוסף, בעלי מניות המחזיקים לפחות 2% ממניות החברה, צריכים לאשר את המינוי. פסגות הצליח אם כן לטרפד את המינוי של אילוז.

חגי בדש, מנכ"ל פסגות. הצליחו לטרפד את המינוי חגי בדש, מנכ"ל פסגות. הצליחו לטרפד את המינוי חגי בדש, מנכ"ל פסגות. הצליחו לטרפד את המינוי

לפסגות היסטורית היכרות ארוכה עם אילוז. כידוע, בית ההשקעות מוביל את הקו המיליטנטי של מחזיקי האג"ח בכל הנוגע לחוב שלהם מול חברת אמפל, בה מכהנת אילוז כסמנכ"ל הכספים.

פסגות יושבים בנציגות מחזיקי האג"ח של אמפל ודורשים לקבל לידיהם את החברה מידי בעל השליטה הנוכחי יוסי מימן. פסגות אף יצאו ותקפו את אילוז ונושאי משרה אחרים באמפל, כי במשך השנים משכו משכורות שמנות של מיליוני שקלים מידי שנה ובד בבד סייעו לבעל השליטה לבצע עסקאות בעלי עניין מפוקפקות שהובילו למצבה הבעייתי של החברה וחוסר יכולתה לעמוד בהתחייבויותיה. משכך, ברור שפסגות לא רואה באילוז כמועמדת מתאימה לכהן כדירקטורית מטעם הציבור בחברת קמור.

יש לציין כי אנטרופי שכאמור המליצה בעד המינוי של אילוז, ובהתאם להמלצה הצביע בית ההשקעות אקסלנס היתה מעורבת אף היא בסיפור של חברת אמפל. תחילה המליצה אנטרופי לבעלי האג"ח להתנגד להסדר החוב שהציע להם יוסי מימן, בטענה כי ההסדר רע למחזיקים, אך לאחר שבוע שיגרו המלצה הפוכה ושינו כליל את דעתם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות