אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלביט הדמיה צימצמה ההפסד ל-12 מיליון שקל ברבעון השלישי צילום: אוראל כהן

אלביט הדמיה צימצמה ההפסד ל-12 מיליון שקל ברבעון השלישי

זאת לעומת הפסד של 39 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד; ההכנסות ירדו ל-218 מיליון שקל, לעומת 258 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד

29.11.2012, 21:57 | ענת ציפקין
אלביט הדמיה של מוטי זיסר מסכמת את הרבעון השלישי של 2012 בהפסד של 12 מיליון שקל המיוחס לבעלי המניות, וזאת בהשוואה להפסד של 39 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

קראו עוד בכלכליסט

הכנסותיה של אלביט הדמיה ברבעון השלישי של 2012 הסתכמו ב-218 מיליון שקל, לעומת 258 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד. הגידול בהכנסות נזקף לפתיחתם של שלושה מרכזים מסחריים כמו גם למכירת שטחי משרדים בהודו וקרקע בבולגריה על ידי החברה הבת (62.5%) פלאזה סנטרס.

כמו כן, רשמה אלביט הדמיה גידול בהיקף מכירת המערכות הרפואיות על ידי החברה הבת אינסייטק. אולם, מנגד נרשם קיטון בהכנסות השוטפות מפעילות בתי המלון בשל מכירת חלק החברה בארבע מלונות בהולנד במהלך חודש מרץ 2012. קיטון נוסף נרשם בפעילות הקמעונאות, וזאת לאחר מכירת GAP במהלך אפריל 2012. ירידה בהכנסותיה של אלביט הדמיה נרשמה בתחום השכירויות מנכסי נדל"ן מניב בארה:ב, זאת לאחר שנכסים אלו נמכרו ביוני 2012.

ההכנסות ממרכזים מסחריים של פלאזה סנטרס הסתכמו ב-118 מיליון שקל לעומת 26 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הגידול בהכנסות נובע בעיקר מפעילותם של שבעה מרכזים מסחריים ברבעון הנוכחי בהשוואה לארבעה מרכזים שפעלו ברבעון המקביל אשתקד, וכן מהכרה בהכנסות ממכירת שטחי משרדים בהודו ובולגריה, שהסתכמו ב-9 מיליון שקל, ו-68 מיליון שקל, בהתאמה.

הכנסות מהפעלת בתי מלון וניהולם הסתכמו ב-50 מיליון שקל לעומת 72 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הקיטון בהכנסות נובע ממכירת מלונות הקבוצה בהולנד בחודש מרץ 2012.

מוטי זיסר, צילום: שוגר דייויד מוטי זיסר | צילום: שוגר דייויד מוטי זיסר, צילום: שוגר דייויד

דוחות הרבעון השלישי של אלביט הדמיה מתפרסמים בצל אחת התקופות הקשות ביותר שידעה החברה, עקב חשש המשקיעים כי לא תעמוד בהתחייבויותיה לבעלי הא"גח ולבנקים.. הדבר בא לידי ביטוי בשווי המנייה שנסחרת בשווי שוק מצומק של 227 מיליון שקל בלבד. לכן, מפרסמת החברה גם ברבעון החולף דוח מקורות ושימושים, ממנו עולה כי בקופתה (סולו ) מזומנים בהיקף 431 מיליון שקל, וכנגדם חוב לבנקים ולבעלי האג"ח בהיקף של 2.64 מיליארד שקל . משכך, החוב סולו של אלביט הדמיה מסתכם ב-2.209 מיליארד שקל.. חובות הקבוצה כולה מסתכמים ב5.45 - מיליארד שקל.

מדוח המקורות והשימושים שפרסמה אלביט הדמיה לשנת 2013 עולה כי היא תפתח (סולו) את השנה עם מזומנים ושווי מזומנים (סולו) בהיקף של 81 מיליון שקל בקופה. החברה צופה תזרים של כ-455 מיליון שקל ממימוש פעילות המלונות בבלגיה והולנד, ממימוש נכסים מסחריים בארה"ב ולונדון, ומימוש מחטיבת הקמעונאות . כמו כן מעריכה אלביט הדמיה כי תקבל תזרים של 329 מיליון שקל כדיבידנדים מפלאזה סנטרס וממימוש מניות של חברות בנות , ו 70 מיליון שקל בגין תזרים שוטף של פעילות המלונאות, פעילות המגורים בהודו ופעילות נדל"ן מניב בארצות הברית. 45 מיליון שקל יגיעו ממימון מחדש של הלוואות.

מקורות אלו אמורים לאפשר לאלביט הדמיה לעמוד בשנת 2013 בתשלומים של כ602 מיליון שקל קרן וריבית לבעלי האג"ח, 30 מיליון שקל קרן וריבית לבנקים, לשאת בהוצאות הנהלה וכלליות של 40 מיליון שקל, וכן לבצע השקעות בסכום כולל של 60 מיליון שקל עד סוף ,השנה הבאה כאשר בסוף השנה ייוותרו בקופתה מזומנים ושווי מזומנים של 248 מיליון שקל.

בסוף הרבעון השלישי מסתכם הונה העצמי של אלביט הדמיה ב-1.7 מיליארד שקל, ובקופתה 740 מיליון שקל מזומן. "החברה מבצעת פעולות נרחבות להשאת ערך החברה והשבחת נכסיה, פעולות אלו באו לידי ביטוי במיוחד בזירת הודו בה זרם ההכנסות גדל משמעותית בעקבות מכירת החלק הראשון של פרויקט המשרדים וכן פתיחת המרכז המסחרי הראשון. אנו צופים כי בשנה הקרובה נראה גידול בהכנסות" ציין עם פרסום הדוחות מוטי זיסר, נשיא ומנכ"ל החברה. "אנו מעריכים כי תוצאות המהלכים שנקטנו יבואו לידי ביטוי כבר בשנה הקרובה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות