אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ת"א ננעלה בעליות; אג"ח סקיילקס זינקו ב-6% על רקע הרכישה של סבן צילום: עמית שעל

ת"א ננעלה בעליות; אג"ח סקיילקס זינקו ב-6% על רקע הרכישה של סבן

ת"א 25 עלה ב-0.2% ומדד הבנקים הוסיף 0.7%. פרטנר עלתה ב-3.3% לאחר החתימה עם סבן. בבילון צללה ב-5.6% לאחר שגוגל גילתה ליקויים בפעילות המשותפת. טבע איבדה 1% לאחר שסיפקה תחזיות מאכזבות ל-2013; מגדל: "לא רואים את הזרים בשוק"; מחזור המסחר הסתכם ב-650 מיליון שקל בלבד

02.12.2012, 16:27 | גיא בן סימון

המסחר בתל אביב ננעל היום (א') בעליות על רקע היציבות שנרשמה בוול סטריט ביום שישי. מחזור המסחר הסתכם ב-650 מיליון שקל. ברקע: מכירת 30.7% מפרטנר לידי חיים סבן ויציאת נוחי דנקנר לארגנטינה לקדם ההשקעה של אדוארד אלשטיין.

 

מדדי מניות 

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז ביטוח נדל"ן 15

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

הגיוסים בתעשיית קרנות הנאמנות בנובמבר הסתכמו ב-3.7 מיליארד שקל - החודש החזק ביותר מאז נובמבר 2009. האג"ח קונצרני והכללי ביחד גייסו כ-2.65 מיליארד שקל המהווים כ-70% מכלל הגיוסים בקרנות המסורתיות, כך מעריכים כלכלני מיטב. תעשיית הקרנות מנהלת נכון לתחילת דצמבר כ-169 מיליארד שקל, הקרנות המסורתיות (בנטרול הכספיות) מנהלות כ-131.3 מיליארד שקל.

ישראל מדורגת במקום ה-35 מבין הבורסות הטובות בעולם עם תשואה של 6% מינואר, כך לפי מחקר של סוכנות הידיעות CNN. ישראל עקפה במקום אחד את הבורסה של ארה"ב שמדורגת במקום ה-36 עם תשואה שנתית דומה.

בסוף השבוע חל המועד הקובע לעדכון הרכב המדדים בבורסה, כשהעדכון עצמו יתבצע באמצע דצמבר. שלוש החברות הקשורות לקידוחים הכושלים בשרה ומירה - הכשרת הישוב, הכשרה אנרגיה ומודיעין - ייצאו מת"א 100 מאחר ששווי השוק שלהן נמוך מדי.

קרסותצא ממד ת"א 100 מאחר שהיא לא עומדת בקריטריון שווי השוק עבור מניות ששיעור אחזקות הציבור בו נמוך מ־25%. את המניות האלו יחליפו במדד ארבע מניות ביומד קמהדע, פלוריסטם, אבוג'ן וקומפיוג'ן וכן אשטרום נכסים וקרור (מאחר שכיום המדד מכיל רק 98 מניות).

הבורסה באחד העם, תל אביב, צילום: בלומברג הבורסה באחד העם, תל אביב | צילום: בלומברג הבורסה באחד העם, תל אביב, צילום: בלומברג

"כמו כל יום ראשון המחזור במסחר מאד נמוך, לא רואים את המשקיעים הזרים בשוק המקומי", אמר יעקב שלח מנהל השקעות בכיר במגדל שוקי הון. "מלאנוקס משלימה פערי ארביטראז' לאחר יומיים של ירידות חדות, בעיקר על רקע שמועות". נכון להיום לא יצא שום מידע מבוסס, לא מהצד של החברה ולא מצידה של אינטל בנוגע לשמועות כי אינטל מפתחת מוצר מתחרה לזה של מלאנוקס. שלח הוסיף, "אנו רואים חזרה לרמת המחירים של המניה לאחר דו"ח הרבעון השלישי שאכזב את המשקיעים. כל מי שמסקר את המניה לא התייחס באופן דרמטי לעניין, נראה שיש כאן הזדמנות למי שמאמין במניה".

"שוק האג"ח נסחר ללא שינוי מהותי. ככל שתימשך ההאטה בקצב האינלפציה ככה תהיה עדיפות של הרכיב השיקלי על הרכיב הצמוד. האג"ח הקונצרני ממשיך לשמור על יציבות לאחר שבחודש שעבר סגר בעלייה של 0.3%-0.4% ובסך הכל צימצם הפערים מול אג"ח הממשלתי, סיכם שלח.

שוק האג"ח

אגרות החוב של אי.די.בי מסדרה ד' טיפסו ב-5.1% ונסחרות בתשואה לפידיון של 66%. זאת על רקע המחלוקת בין מחזיקי אגרות החוב והחברה בנוגע לתשלום הריבית הקרוב בסך 65 מיליון שקל שבעוד שלושה שבועות. מחזיקי האג"ח מבקשים כי התשלום יתבצע ממקורות חיצוניים - בניגוד לעמדתה של אי.די.בי.

אגרות החוב של סקיילקס זינקו בעד 5.7% על רקע חתימת העסקה למכירת 30.7% מפרטנר לידי טייקון המדיה הישראלי חיים סבן.

נוחי דנקנר, צילום: יונתן בלום נוחי דנקנר | צילום: יונתן בלום נוחי דנקנר, צילום: יונתן בלום

 

מניות במרכז

ענקית האינטרנט גוגל שיגרה מכתב בשבוע שעבר לבבילוןהישראלית בו היא דורשת לתקן ליקויים במשתמשים "בעיתיים" שהגיעו לאתר שלה דרך בבילון, כך נודע ל"כלכליסט".בבילון פועלת לתיקון הליקויים, ומנהלת מגעים מול ספקי משנה שלה, כדי לעמוד בדרישות של גוגל. עם זאת, לא ידוע על כל איום של גוגל על ההסכם עם בבילון.

"פירוק החברה בעת הנוכחית יניב למחזיקי אגרות החוב לא יותר מאשר קופת המזומנים של החברה, המהווה 10% מהיקף חובם", כך הגיבה היום אי.די.בי אחזקות, שבשליטת נוחי דנקנר, למחזיקי האג"ח. זאת לאחר שבהודעת הזימון לאסיפת מחזיקי האג"ח האפשרות לנקוט בהליכי חדלות פירעון עלתה על סדר היום. אי.די.בי צימצמה את ההפסד ברבעון השלישי ל-20 מיליון שקל הודות למכירת אחזקתה בכלל תעשיות ללן בלווטניק. ברבעון המקביל אשתקד ההפסד הסתכם ב-1.783 מיליארד שקל. אי.די.בי פתוח עברה לרווח של 110 מיליון שקל ברבעון השלישי, לעומת הפסד של 1.735 מיליארד שקל אשתקד.

בתוך כך, באסיפת בעלי האג"ח של אי.די.בי היום בתל אביב, נכחו מחזיקי אג"ח פרטיים. "אם אני צריך לבחור ביושרה של מי להאמין, של המוסדיים בנציגות, או של דנקנר, אני מאמין בדנקנר. הוא לא מכיר אותי. מעולם לא דיברתי אתו, אבל על היושרה שלחו אני סומך, והוא עושה מאמצים לשלם את החוב. אתם מנסים להפריע לו. אתם המוסדיים לא מייצגים אותי", כך אמר אחד מהמחזיקים הפרטיים.

ענקית הגנרקיה טבעהציגה ביום שישי את תחזיותיה להכנסות ורווח הנקי ב-2013. טבע מצפה לסיים את השנה הבאה עם הכנסות בטווח של 19.5-20.5 מיליארד דולר. מדובר בתחזית נמוכה לעומת תחזיות האנליסטים להכנסות שנתיות של 20.8 מיליארד דולר. בתוך כך, מנכ"ל טבע לשעבר, שלמה ינאי, מונה לסגן יו"ר חברת קמברקס

האמריקנית.

"עסקת סקיילקס-סבן מצויינת לכל הנוגעים בדבר. המשקיעים כיום בחברה מקבלים שיפור דרמטי ביציבות וביכולת להשקיע בפיתוחה העתידי של החברה", כך סיכם אורי ליכט, מנהל מחלקת המחקר של אי.בי.אי, את רכישת השליטה בחברת הסלולר פרטנר על ידי חיים סבן.

סקיילקס עצמה הציגה ברבעון השלישי גירעון בהון העצמי של 154 מיליון שקל וגירעון בהון החוזר של 248 מיליון שקל. ההפסד ברבעון הסתכם ב-34 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של 160 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות