אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תשובה רוצה למחוק את אלעד קנדה מהבורסה ב-188 מיליון שקל צילום: נימרוד גליקמן

תשובה רוצה למחוק את אלעד קנדה מהבורסה ב-188 מיליון שקל

בעל השליטה בקבוצת דלק הגיש הצעת רכש מלאה ל-11% ממניות חברת הנדל"ן שלא נמצאות בבעלותו לפי מחיר של 14.78 שקל למניה -בדומה למחיר השוק

04.12.2012, 09:17 | שי סלינס
חברת הנדל"ן אלעד קנדה הנשלטת על ידי החברה הפרטית של יצחק תשובה אלעד גרופ, הודיעה היום (ג') לבורסה כי קיבלה הצעת רכש מלאה מבעלת השליטה לרכישת כל מניות החברה. 

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההודעה הצעת הרכש ניתנה לפי מחיר של 14.78 שקל - בדומה למחיר המניה בשוק. בסך הכל רוצה תשובה לרכוש 11% מהון המניות של אלעד קנדה בתמורה ל-188.6 מיליון שקל, בעוד שבשאר המניות (89%) מחזיקה אלעד גרופ.

אלעד קנדה היא החברה החמישית שאותה שוקל תשובה למחוק מהמסחר בשנה וחצי האחרונות. החברה הראשונה שאותה ניסה תשובה למחוק היא דלק אנרגיה, ומאז

יוני 2011 בוצעו כמה ניסיונות למהלך, אולם עד כה הם לא צלחו לגמרי. כחודש לאחר מכן ביקשה קבוצת דלק למחוק את דלק ישראל, אך בקשה זו נתקלה אף היא בסירוב מצד הציבור - גם לאחר מקצה שיפורים במחיר. בספטמבר אשתקד הצליחה הצעת הרכש לגדות ביוכימיה והחברה נמחקה מהמסחר. ביוני 2012 ניסה גם אלעד תשובה, בנו של יצחק תשובה, למחוק מהמסחר את אלעד אירופה שבשליטתו.

יצחק תשובה, צילום: עמית שעל יצחק תשובה | צילום: עמית שעל יצחק תשובה, צילום: עמית שעל

אלעד קנדה עוסקת בנדל"ן מניב למגורים ולמסחר וכן בייזום פרויקטים. החברה הונפקה בבורסה לפני כשנתיים, בספטמבר 2010, והחלה להיסחר בשווי של 1.65 מיליארד שקל. הנפקת החברה לא בוצעה באופן חלק, ובמהלכה נאלצו תשובה ומנהליו לקיים שיחות ארוכות מול החתמים. לבסוף הונפקו רק 11% מהמניות.

מאלעד קנדה נמסר כי "הצעת הרכש הינה בין השאר פועל יוצא של הסחירות הנמוכה של מניית אלעד קנדה מאז הנפקתה, ומכאן שאין ערך מוסף והצדקה הן מבחינת החברה והן וציבור המשקיעים, בהמשך הסחירות של החברה. ביצוע הצעת הרכש יביא בין השאר לחסכון בעלויות עבור אלעד קנדה, ויאפשר למשקיעים לממש את אחזקותיהם במחירים הגבוהים ממחירי ההנפקה, וזאת על אף הסחירות הנמוכה במניות החברה".

לכתבה באנגלית לחץ כאן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות