אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התמ"ת יבדוק אם אלון גל הפר את חוקי העבודה צילום: יוני המנחם

משרד התמ"ת יבדוק אם אלון גל הפר את חוקי העבודה

כפי שנחשף ב"כלכליסט", גל דורש תשלום של 300 שקל ממועמדים לעבודת מכירות של מותג אסתי לאודר, שלא יוחזרו אם המועמד לא התקבל. התמ"ת: "אסור לגבות כסף ממועמד לעבודה"

05.12.2012, 07:10 | מיקי פלד

מינהל ההסדרה והאכיפה של משרד התמ"ת יבדוק אם אלון גל והחברה שבבעלותו, תות תקשורת ותוצאות, הפרה את חוקי העבודה כשגבתה כספים ממועמדים לעבודה בחברת אלקליל, המשווקת את מוצרי הקוסמטיקה של אסתי לאודר.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שפורסם השבוע ב"כלכליסט", מועמדים לעבודת מכירות בחברה התבקשו לשלם לגל 300 שקל עבור ראיון עבודה וקורס מכירות, שלא מבטיח להם קבלה לעבודה או החזר כספי במקרה של אי־קבלה לעבודה. לדברי גל, התשלום הוא רק לכיסוי הוצאות לוגיסטיות.

לאחרונה החל גל בהקמה של מכללת מכירות, שלפי הודעה שפרסם יהיו בה 65 מועמדים גם לחברת אסתי לאודר וכן לחברות אחרות.

בתמ"ת אומרים כי עוד מוקדם לדעת אם יש חשד להפרות של חוקי העבודה, ולא ברור האם תות תקשורת ותוצאות מוגדרת כמתווכת עבודה או רק מספקת שירותים. אולם, "באופן כללי קיימים כמה איסורים בחוקי עבודה בקשר לגביית כספים מעובדים וחל איסור על מתווך עבודה לגבות תשלום מעובד בקשר לתיווך. כמו כן חל איסור לעסוק בתיווך בעבודה ללא רישיון של שר התמ"ת". כמו כן, אומרים בתמ"ת, "לאחרונה נחקק חוק איסור קבלת ביטחונות מעובד הקובע כי אסור לגבות כסף מעובד לשם קבלתו לעבודה או הבטחת הישארותו בעבודה".

בתמ"ת סיכמו כי "אף אם החקיקה הקיימת אינה מתאימה למקרה זה, במקרים מסוימים ייתכן שבתי הדין לעבודה במישור האזרחי יפסקו כי גביית כספים מהעובד בעד הכשרות מקצועיות שאינן מיוחדות או קבלת עובד לעבודה אינן כדין".

מאסתי לאודר נמסר: "הלימודים בתות אינם מהווים תנאי קבלה לעבודה בקבוצת אסתי לאודר, אלא מדובר בערוץ גיוס נוסף לערוצים קיימים".

טרם התקבלה תגובה מתות תקשורת ותוצאות של אלון גל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

28 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה