אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אינסטגרם: אין לנו כוונה למכור תמונות משתמשים

שינוי תנאי השימוש באינסטגרם, שמאפשר לחברה להשתמש מסחרית בתוכן הגולשים - גרר זעם מצידם; ניישנל ג'אוגרפיק אף עזבה את הרשת החברתית. בעקבות כך, פרסמה הנהלת החברה הודעת הבהרה בנושא

19.12.2012, 10:32 | יוסי גורביץ
אחד ממייסדי אינסטגרם, קווין סיסטרום, הודיע אמש (ג') כי בניגוד להערכות והדאגות שעלו ברשת עקב תנאי השימוש החדשים של אפליקציית הצילום, אין בכוונת אינסטגרם למכור את תמונות המשתמשים למפרסמים. ההכחשה הגיעה אחרי יום של זעם ניכר ברשת. סיסטרום כתב את הדברים בבלוג הרשמי של החברה.

קראו עוד בכלכליסט

סיסטרום הדגיש כי משתמשי אינסטגרם הם הבעלים של התמונות שלהם וכי לחברה אין כל כוונה לדרוש בעלות על התוכן או למכור אותו. לדבריו, אי ההבנה נבעה מניסוח בעייתי של מסמך תנאי השימוש החדש, ושהחברה תבהיר את הנושא במסמך חדש שייצא בקרוב.  

לפני ההודעה הרשמית של סיסטרום, הודיע מגזין הטבע ניישנל ג'אוגרפיק, שידוע בתצלומיו המרהיבים, שהוא מקפיא את השימוש בחשבון שלו באינסטגרם עד לקבלת הבהרות באשר לתנאי השימוש החדשים. לחשבון האינסטגרם של הניישנל ג'אוגרפיק יש כ-640,000 עוקבים. 

האם בקרוב כך תראה פרסומת? נקווה שלא., צילום מסך: College Humor האם בקרוב כך תראה פרסומת? נקווה שלא. | צילום מסך: College Humor האם בקרוב כך תראה פרסומת? נקווה שלא., צילום מסך: College Humor

סיסטרום עצמו הסתבך לאחרונה בחשד לעדות שקר, לאחר שהצהיר בפני הרגולטור שאף חברה רצינית אחרת לא ניסתה לרכוש את אינסטגרם - למרות שטוויטר הציעה סכום שעמד על יותר מחצי מיליארד דולר.

האם התמונות שלכם יהפכו להיות פרסומות?

משפטנים שעברו על תנאי השימוש שפרסמה אינסטגרם הבהירו כי לחברה אין יכולת למכור את התמונות למפרסמים, אך כפי שתנאי השימוש כתובים, היא יכולה לאפשר למפרסמים להציג את התמונה מבלי לשנות אותה; למשל, באדווייזר יכולה להציג בפרסומת תמונה של פאב ולומר שזו התמונה החביבה עליה. סעיף חדש בתקנון השימוש קובע כי אינטסגרם יכולה להשתמש במידע המשתמשים כפרסומת מבלי לעדכן אותם.

סיסטרום נמנע, עם זאת, מלהתייחס לשאלות על סעיף זה, והיה עמום באשר לשאלה האם החברה תשתמש בתמונות כחלק מפרסומות, כשהן משולבות עם תמונת היוצר.  

בתוך כך, דיווח אתר The Verge שהזעם על אינסטגרם הביא לצמיחה בפעילות אתר התמונות פליקר, אחד מאתרי התמונות המובילים בעולם - שהמעבר לשימוש באינסטגרם הוביל לירידה ניכרת בתעבורה שלו. פליקר הוציא לאחרונה אפליקציית iOS מעודכנת, שמשפרת את המצלמה הבסיסית של מכשירי אפל ומאפשרת למשתמש להציג פילטרים על התמונות, בדומה לאינסטגרם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
כל מה שפייסבוק נוגעת בו הופך לרעל - כולל אינסטגרם.
מאוד מקווה שפייסבוק לא תקנה את המאגר הביומטרי המתוכנן של משרד הפנים או את רצפי ה-DNA שלנו (שיום אחד גם הם יהיו במאגר כל שהוא). צוקרברג אולי נראה כמו ילד טוב פתח תקווה אבל במעשיו הוא יותר מזכיר את הרשעים הקלאסיים מסרטי ג'יימס בונד.
19.12.12
לכל התגובות