אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ציון בטיחות מאכזב לטויוטה אייגו, פיז'ו 107 וסיטרואן C1 במבחן ריסוק

ציון בטיחות מאכזב לטויוטה אייגו, פיז'ו 107 וסיטרואן C1 במבחן ריסוק

קטנות ומסוכנות: שלוש מכוניות המיני קיבלו שלושה כוכבים בלבד מתוך חמישה מארגון הבטיחות האירופי

19.12.2012, 14:13 | תומר הדר

שלוש מכוניות המיני טויוטה אייגו, סיטרואן C1 ופיז'ו 107 המשווקות גם בישראל זכו לציון בטיחות נמוך של שלושה כוכבים בלבד מתוך חמישה במבחן ריסוק שמפרסם היום ארגון הבטיחות האירופי EURONCAP.

קראו עוד בכלכליסט

שלוש המכוניות, המיוצרות באותו בית חרושת ומשווקות תחת מותגים שונים בשינויים קלים בלבד זו מזו עברו לאחרונה מתיחת פנים ולכן נבחנו מחדש. עם זאת, יודגש כי אחת הנקודות החשובות עליהן הצביעו במבחן הריסוק נוגעת להיעדר בקרת יציבות אלקטרונית, המותקנת בכל המכוניות החדשות הנמכרות כיום בישראל, כולל הטויוטה, הפיז'ו והסיטרואן. בנוסף, הרכבים שנבחנו במבחן הריסוק האירופי לא צוידו בכריות אוויר צידיות, שכן מותקנות בשלוש המכוניות הנמכרות בישראל.

פיז פיז'ו 107 פיז

מניתוח נתוני המבחן עולה כי היעדר בקרת היציבות האלקטרונית וכריות האוויר הצידיות אינם הסיבה היחידה לציון הנמוך. בסיטרואן C1 חזה בובת הריסוק פגע בהגה. בנוסף, לוח המחוונים עשוי לפגוע ביושבי הרכב. גם דוושת הבלם של הסיטרואן זזה ממקומה ועשויה לפגוע ברגלי הנהג במקרה של תאונה אמיתית. ההגה פגע בחזה של בובת הריסוק גם בפיז'ו ובטויוטה, בה גם נרשמה סכנה לפגיעה בצוואר הנהג במקרה של תאונה בה נפגעת הטויוטה מאחור.

תגיות