אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תשלם ביוקר: BP תפצה את נפגעי הדליפה ב-7.8 מיליארד דולר לפחות צילום: בלומברג

תשלם ביוקר: BP תפצה את נפגעי הדליפה ב-7.8 מיליארד דולר לפחות

כך לפי הסכם בין החברה ולמעלה מ-100 אנשים ועסקים שתבעו אותה בגין הפסדים כלכליים ופגיעה בסביבה

22.12.2012, 10:15 | בלומברג

בית המשפט בארצות הברית אישר ביום חמישי הסכם בין חברת הנפט BP ועורכי הדין המייצגים את הקרבנות של דליפת הנפט במפרץ מקסיקו ב-2010, במסגרתו תפצה החברה למעלה מ-100 אלף אנשים ועסקים עבור הפסדים כלכליים ופגיעה בסביבה. על פי ההערכות ב-BP, סכום הפיצויים בנושא זה יעמוד על 7.8 מיליארד דולר. עם זאת, לא הוטלה מגבלה על גובה הסכום המקסימאלי, ו-BP עשויה בסופו של דבר לשלם סכום גבוה יותר.סכום זה יתווסף לתשלום של 4.5 מילארד דולר שנפסק על החברה לשלם לרשויות בארה"ב. 

קראו עוד בכלכליסט

ההסכם מיישב את מרבית התביעות הפרטיות לפיצויים על הפסדים כלכליים ונזק לרכוש, שנבעו בשל הפיצוץ באסדת הקידוח ודליפת הנפט שאירעה כתוצאה מכך. ההסכם אושר על ידי השופט המחוזי קרל ברבייר, זאת לאחר שכבר העניק לו אישור ראשוני במאי.

הפיצוץ והדליפה באסדת הקידוח הנפט שאירעו באפריל 2010 גרמו למותם של 11 עובדים ולדליפה של מיליוני חביות של נפט גולמי לתוך מפרץ מקסיקו. בעקבות התאונה הוגשו מאות תביעות נגד BP והשותפות שלה לקידוח, ביניהן טרנסאושן, שהפעילה את אסדת הקידוח.

הדליפה מאסדת הקידוח. מאות תביעות הוגשו, צילום: אי פי אי הדליפה מאסדת הקידוח. מאות תביעות הוגשו | צילום: אי פי אי הדליפה מאסדת הקידוח. מאות תביעות הוגשו, צילום: אי פי אי

ב-BP שיבחו את פסיקתו של השופט לאישור ההסכם, וטענו כי מדובר בצעד נוסף במאמציה של החברה להתקדם מעבר לפרשת דליפה. "אנחנו מאמינים שההסכם, שמונע שנים של דיונים משפטיים ממושכים, הוא טוב עבור האנשים, העסקים והקהילות במפרץ, והוא פועל לטובתם של בעלי המניות של BP", מסר דובר החברה סקוט דין.

עורכי הדין של הקרבנות הביעו אף הם סיפוק מההחלטה. "אנחנו מרוצים ביותר מפסיקת בית המשפט", מסרו סטיב הרמן וג'ים רוי, "ההסדר נועד לספק לאנשים ולעסקים במפרץ את הסיוע המגיע להם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות