אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'יי.פי מורגן: "אבן קיסר צפויה לעלות ב-51% ב-2013" צילום: זהר שחר

ג'יי.פי מורגן: "אבן קיסר צפויה לעלות ב-51% ב-2013"

אבן קיסר הונפקה בוול סטריט במרץ האחרון וזינקה מאז ביותר מ-50%. לפני יותר מחודשיים זרוע הבנקאות להשקעות של ג'יי.פי מורגן, נשכרה על ידי בעלי המניות הגדולים של אבן קיסר לטפל למכירת השליטה

30.12.2012, 10:49 | גיא בן סימון

"מניית אבן קיסר צפויה לעלות ב-51% ב-2013 על רקע התאוששות שוק הדיור בארה"ב", כך לפי סקירה של בנק ההשקעות ג'יי.פי מורגן.

קראו עוד בכלכליסט

לפי ג'י. פי מורגן, ייצרנית משטחי הקוורץ הטבעי אבן קיסר תרוויח מהתאוששות הנדל"ן האמריקאי כאשר מכירות הבתים נמצאים שיא מאז אפריל 2010. "יש לאבן קיסר עוד הרבה לאן להתקדם כאשר החברה רק החלה להוציא לפועל את אסטרטגיית הצמיחה שלה בארה"ב", כתבו בבנק ההשקעות.

אבן קיסר החלה להיסחר לראשונה בוול סטריט לפני כתשעה חודשים. מאז שהונפקה ב-21 במרץ זינקה מניית החברה ביותר מ-50%. בשבוע שעבר הגיעה החברה לשווי שוק של 570 מיליון דולר. ברבעון השלישי של השנה החברה הציגה עלייה של 4.6% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל ל־77.6 מיליון דולר בזכות צמיחה במכירות בארה"ב. הרווח הנקי שלה טיפס ב־23% ל־12.4 מיליון דולר.

יוסי שירן, מנכ"ל אבן קיסר יוסי שירן, מנכ"ל אבן קיסר יוסי שירן, מנכ"ל אבן קיסר

בתוך כך, כפי שנחשף ב"כלכליסט", לפחות שש קרנות השקעה בינלאומיות מתמודדות על רכישת השליטה באבן קיסר. זרוע הבנקאות להשקעות של ג'יי.פי מורגן, נשכרה על ידי בעלי המניות הגדולים של החברה - קיבוץ שדות ים (58%) וקרן טנא (24% יחד עם קבוצת טנא) - לטפל במכירת השליטה.

העדיפות של המוכרים היא למכור רק את השליטה ולא את החברה כולה, שכן חברי הקיבוץ אינם מעוניינים להיפרד מהנכס. העסקה תהיה מותנית בקבלת אישור אסיפת חברי קיבוץ שדות ים. באוקטובר האחרון נחשף ב"כלכליסט" כי מזכירות שדות ים העבירה מכתב לחברי הקיבוץ שבו היא מודיעה כי אין כוונה למכור את אבן קיסר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות